Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

local sunucu üzerinden...

Konu, 'Yazılım Geliştirme' kısmında ReiS_ tarafından paylaşıldı.

1. ReiS_

ReiS_ Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    kaldırım organizasyoncusu
    merhabalar tam manasıyla derdimi anlatıcak bir başlık bulamadım. fakat danışmak istediğim olay şu ki. bir işyerinin local sunucusunda mssql veritabanı kullanan stok ve sipariş takip programı var ortalama 5000 bin ürüne sahip. benden istenilen ürünlerin sitelerinde yayınlanması ve bayiilerin site üzerinden sipariş geçmeleri. fakat local sunucuyu dışarıya açmak güvenlik sorunu teşkil edeceğinden bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim.. 2 saatte bir yedek alınıyormuş. stok durumunu yedek üzerinden göstersem siparişleri nasıl göstericem onu bilemiyorum. aydın fikirlerinize ihtiyacım var...

2. engin

engin Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    localde çalıştıracağın bi scriptle yeni verileri 2 saatte bir web sunucusuna aktarsan nasıl olur

3. ReiS_

ReiS_ Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    evet onuda düşünmedim değil fakat dediğim gibi sipariş durumu var...

4. engin

engin Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ozaman sipariş oldugu zamanda netten locali güncelleteceksin başka bi yol olacagını sanmıyorum locali sağlamlaştırıp servere cevirmen gerekebilir

5. ArjantinTango

ArjantinTango Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Dans Eğitmeni
    Tabi locali net e acmak da senin kullandigin ag kurllarina bagli olarak degisecek . Modemin buna izin vercekmi? yada ne kadar hizli calisacak. Modem uzerinden yapacagin ayarla sadece tek klasore erisim verebilirsin. Guvenlik acigi meydana gelmez. orn : http://localhost/siparis/ bu klasore ersim hakkini tam verebilirsin problem degil. Asil problem calismaya basladikdan sonra yasanabilir. Cunku elinde cok fazla veri var. Ne kadar saglikli yedekler ve ya ne kadar saglikli siparis alip verir bunu ilk 5-10 gunde gorursun. Bana kalrsa kucuk capli bir server kur. Hatta mumukunse Apache Web Server kur. PHP & MYSQL ile çalış...

6. YuTo

YuTo Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    veritabanını siteye atabilirsiniz ve ekleme işlemlerini vs site üzerinden yaparlar veyahut yalnızca şirket bilgisayarının mysql portunu açar ve sitenin veritabanı olarak o bilgisayarı kullanırsınız.

7. ReiS_

ReiS_ Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    firma netsis kullanıyor veritabanı ise mssql ve yaklaşık 600 tane tablo var ama çoğu boş.. ana serverda win2003server var. benim düşüncem ikinci bir serverda scripti host etmek.. iki saatte bir iki yere alınıyor sistemi çalıştırınca yedeği üçüncü yere yani host edilen makinaya yedekleme yapsın diye düşünüyorum.. localde tüm ağ birbiriyle iletişimde olucak ve ama diğer makinalar nete kapalı olucak.. ayrıca sipariş alındığı zaman bu siparişler netsise el ile giriliyor ve stoktan öyle düşüyor bu yüzden veritabanına hiç veri yazmayacağım için sadece okumaya açmalı ve siparişleride mail yoluyla merkeze iletmeliyim diye düşünüyorum.. bu iki konuyuda okuyan arkadaşlar konu hakkında iyi kötü bir fikir yürütebilirlerse sevinirim... henüz mantığıma uygun olacak kararlar veremedim...
    herkese iyi çalışmalar

sistemin benzeri bu başlıkta tartışılmış.. fakat kesin bir sonuç alınamamış gözüküyor. başlığı açan arkadaşa pm atamıyorum ve özel mesaja kapalı..