Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

local dosya sunucusu

Konu, 'Bilgi Güvenliği' kısmında AHMee4 tarafından paylaşıldı.

1. AHMee4

AHMee4 Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarım
    Merhaba,
    4 bilgisayar içindeki tüm verileri (yaklaşık 4 tb) tek bir yerde saklamak istiyorum. Harici harddisk gibi çözümlere artık güvenemediğimiz ve yaptığımız işin değerinden dolayı gerçekten sağlam ve aynı zamanda hızlı bir sunucu sistemine ihtiyacımız var. Aynı zamanda bu sunucunun internet paylaşımı yapmasınıda istiyoruz.

3 pc, 1 imac bağlanıcak ve minimum 4 tb depoya ihtiyacımız olucak, hatta eğer mümkünse dahada fazlası.
    Hızlı dosya aktarımı ve internet paylaşımı yapabilecek bir sunucu nasıl olmalıdır ? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler.

2. Furkan Onka Uğur

Furkan Onka Uğur Moderatör Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    48
    Sadece veri yedekleme olsaydı bir NAS donanımı işinizi görür diyebilirdim.

Sıkıntı donanımın hızından ziyade işletim sistemi ve kullanıcı erişimlerini ayarlayabilmek. Zaten bunlar karmaşık işlemler olduğundan ayrı bir internet dağıtıcısı ve NAS sunucu almanızı önerebilirim.

3. AHMee4

AHMee4 Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarım
    çok güzel bir sistemmiş çok teşekkür ederim.

4. Furkan Onka Uğur

Furkan Onka Uğur Moderatör Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    48
    İnternet bağlantısının paylaşımı için (eğer güvenlik duvarı vs. kullanmayacaksanız gerek yok ama) eski bir bilgisayarı kullanabilirsiniz. İş işletim sisteminde bitiyor. Vista için basit bir anlatım: http://www.lytebyte.com/2007/02/21/...connection-with-another-computer-using-vista/

http://www.wi-fiplanet.com/tutorials/article.php/3830331 adresinde ise eski bilgisayarların kullanımı için ufak ipuçları var. Yeterince yeni bir anakartınız varsa ve sunucu kasasına sahipseniz yedekleme için bu bilgisayarı NAS olarak kullanabilirsiniz. Tabi kullanacağınız işletim sistemleri de önemli. iSCSI mi yoksa Samba mı kullanılacak gibi...

5. AHMee4

AHMee4 Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarım
    tekrar teşekkür ederim. inceliycem hepsini