Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Linux tutulmuyor

Konu, 'Linux' kısmında hmustak tarafından paylaşıldı.

1. hmustak

hmustak PersianBulls

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT/QA
    Bu haberi az önce ekolayda okudum, ciddi bi haber olma ihtimali de yok diil (3 gündür formatlarla uğraşıyorum linux yüzünden :) )

--------------

Dev bilgisayar şirketlerinin Linux'a yönelik yatırımları her geçen gün artıyor. En son halka ise Veritas Software.

Kaliforniya merkezli Veritas Software şirketi, Unix ve Windows için mevcut olan çözümlerinin aynısını açık kaynak işletim sistemleri için de (network-attached storage - NAS) Linux versiyonu olarak geliştireceğini duyurdu.

Veritas Yazılım'ın Başkanı Gary Bloom "Linux'u büyük gelişme fırsatları taşıyan stratejik bir platform olarak görüyoruz" diyor. Şirket ayrıca pazara Linux çözümler taşımak için, Dell, HP, IBM, Intel ve Red Hat gibi belli başlı şirketlerle birlikte birkaç inisiyatif başlattığını da duyurdu.

Veritas böylece, açık sistemler dışında Linux'un da kabulüne yönelik bir yatırım yapıyor. Analistler bu adımın önemli olduğunu ve şirketin Linux'un piyasada yayılmasında önemli bileşenlerden bir tanesi olacağını işaret ediyorlar.

IDC'den analist Al Gillen'e göre, Linux'un kurumsal pazarda büyümesine rağmen, yeterli uygulama yazılımları olmaması nedeniyle diğer işletim sistemlerine kıyasla, basit altyapıların dışında yayılamadığını söylüyor. Gillen, internetnews.com'a bağımsız yazılım satıcılarının Linux pazarına girmeleri durumunda, gelişmenin daha hızlı olacağını iletti.

2. gardiyan

gardiyan Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrencilik bitmez...
    aslında linux yazılımları azımsanmayacak derecede var ama windowsta oldugu kadar cok ve cesit fazlalıgı yok ama linux için çoğu programın linux ortamı için olanı var.