Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Link üzerine gelince kutucuk açılsın..

Konu, 'Genel Webmaster Konuları' kısmında Xearth tarafından paylaşıldı.

1. Xearth

Xearth Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhabalar link üstüne gelince css ile kutucuk nasıl açtırırım şöyle birşey yaptım ama alt alta yazdırmayı yapamadım buyrun :

Kod:
    <div class="threadinfo" title="Sunucu (TÜRÜ) : aa <br> bb">
    LİNK BURADA :D</div>
    "<br>" vs aşagıya indiremedım bir türlü başka nasıl yaparım css ile mümkün mü yapmak ??

2. tst

tst Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    a.tooltip span {display:none; padding:2px 3px; margin-left:8px; width:130px;}
    a.tooltip:hover span{display:inline; position:absolute; background:whitesmoke; border:1px solid #cccccc; color:#660066;}
    <a href="Anasayfa" class="tooltip"><span>Anasayfaya gitmek için tıkla</span></a>

3. Xearth

Xearth Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhaba hocam verdigin kod hiç çalışmıyor bakarsan sevinirim.

Kod:
    <html><head>
    <style>
    a.tooltip span {display:none; padding:2px 3px; margin-left:8px; width:130px;}
    a.tooltip:hover span{display:inline; position:absolute; background:whitesmoke; border:1px solid #cccccc; color:#660066;}
    </stlye>
    </head><body>
     <a href="Anasayfa" class="tooltip"><span>Anasayfaya gitmek için tıkla</span></a>
    </body></html>
    Böyle denedım olmadı ?? misal yapmak istedigim şey şu alt alta yazacak :

Kod:
    İSİM : AHMET
    SOYİSİM : KAHRİMAN
    gibi.

4. tst

tst Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    <style> yerine <style type="text/css"> yazar mısınız.bu benım verdiğim örnek linkin üzerine gelince yanına bir kutucuk içinde spandaki yazıları yazar

5. Xearth

Xearth Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Evet abi yaptım olduda şöyle bir problem var buyur tam kod şu şekil yaptım :

Kod:
    <html><head>
    <style type="text/css">
    a.tooltip span {display:none; padding:2px 3px; margin-left:8px; width:200px;}
    </style>
    </head><body>
    <a href="Anasayfa" class="tooltip">LİNK<span>İSİM : AHMET<br>SOYİSİM : KAHRİMAN</span></a>
    </body></html>
    Şimdi link üzerine gelince açılıyo ama o tablo üstüne gitmek istiyince kapanıyo tablonun üstüne gidilsin tablonun üstünden çekilirse kapansın yapamazmıyız??

6. tst

tst Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    .kapsa{width:auto}
    .kapsa span{display:none; padding:2px 3px; margin-left:8px; width:200px;}
    .kapsa:hover span{display:inline; position:absolute; background:whitesmoke; border:1px solid #cccccc; color:#660066;}
    <div class="kapsa">
    <a href="#"></a><span>tıkla</span>
    </div>

bu stilleri a ya değilde a nın parentine verirsen sorun çözülür

7. Xearth

Xearth Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    çok teşekkür ederim abi şahanesin , ve şöyle bir problem var kutucuk içindeki mavi gözüküyor link gibi onu düzeltemezmiyiz?