Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

LG CD-ROm saçmalamaya başladı...

Konu, 'Donanım' kısmında hmustak tarafından paylaşıldı.

1. hmustak

hmustak PersianBulls

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT/QA
    Kafasına eserse çalıştırıp, kafasına esmezse çalıştırma ma gibi kötü bi huy edinmişti bizim CD-ROM. CD-R olduğundan pek önemsemedim önceleri ama, sanırım aramız bu sıralar iyice bozulmuş olmalı ki, artık takılan hiçbirşeyi okumuyor. Eskiden dönüş sesi filan gelirdi ama artık o da yok. Benzeri sorun yaşayan arkadaşlar; durumu nasıl aştınız? Yoksa yeni bir CDROM mu alacaz??

I want help....

2. CrazyCat

CrazyCat Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    lecturer
    Eğer CD-Rom un biraz eskidi ise sorun çıkarmaya başlaması normal. bende de aynı sorunlar olmuştu yenisini isteyerek çözdüm :)

Ama tabi yapılabilecek şeyler var mesala temizlik :) Eğer elin bu işlere yatkınsa dikkatilice açıp içindeki optik kısımları temizleyebilirsin.

Cd nin dönmemesinin sebebi içine Cd takınca algılamaması olabilir. eğer moturunda yada kartında arıza olsaydı farklı sorunlar çıkarırdı. tahminimce içinde cd olup olmadığını da optik bir sensör algılıyordur onu temizlersen cd ni görür.

Onun dışında yapabileceğin çok fazla şey yok.
    kolay gelsin :)

3. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Hocam haklı içini açacaksın orda okuyucu göz var ona üfle bir süre daha idare eder ama en iyisi bir Creative 48X falan al kurtul kökten. Şimdi beni üfürükçülükle falan suçlamayın bu işin başka yolu yok, ben götürmüştüm tamire aynen böyle yapıp 10 milyonumu almışlardı zamanında, ondan sonra her seferinde ben üflemeye başladım :D