Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

laf salatası değil ders!

Konu, 'Java / JSP / JSF' kısmında AAA tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. AAA

AAA Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Hızlı bir şekilde java öğrenmek istiyorum. java.sun.com'daki tutorial'lar bile full geyik.HelloWorld application'ı derleyene kadar roman okuduk. Ben direkt kodlama işine girmek istiyorum.

java.sun.com'dan language specification'ı indirdim. PHP Manual gibi bi şey sanmıştım. O da geyikmiş.

Nerden işime yarayacak bişeyler bulabilirm?

2. con_simit

con_simit Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    0. Selam

1. Bak bu fakir ne yaptı:
    1.1. Java'nın "J"sinden bile anlamadığı halde ciddi bir işe girişti.
    1.2. Örnek kodlar buldu.
    1.2.1. Adamların ne yapmaya çalıştıklarını çözmek için uğraştı.
    1.3. Hazır fonksiyonları çözmek için uğraştı.
    1.3.1. Bunun için en iyi kaynak SDK'nın içindeki src klasöründeki dökümanlar.
    1.3.2. O java dökümanlarında fonksiyonların parametreleri ve döndürdüğü sonuçlar hakkında ayrıntılı yorumlar da mevcut.
    1.4. Eee tabii ki çok kasıldı.
    1.5. Text editor ve cmd'den başka tool kullanmadı.
    1.5.1. Gerçi başka ne kullanabileceğini bile bilmiyordu.
    1.5.2. Derlemelerin nasıl yapılacağını dahi bilmiyordu. Jar için yarım gün uğraştı:)
    1.6. Ama sonuçta bahsedilen işi bitirdi.

2. Velhasıl kelam: Tarzını tuttum. "Hepsi hikaye"demen güzel. O zama sen de otur, "adam gibi olanı"nı yaz.

3. Kolay gelsin.

3. AAA

AAA Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Hikayen iyi güzel de..
    Keşke bir iki link verebilseydin.

Yok mu bana bir başlangıç noktası verebilecek?

4. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
  5. acemi

acemi Misafir

Bu uslupla yazan birine neden cevap veriyorsunuz, anlamadim.

Cok iyi gununuze rastladi ve "konusmayi bilmiyor ama yine de yardimci olmak lazim" diye dusundunuz diyelim, bu yaklasimdaki birinin, kaynaklarin degerini anlayabilecegini mi umuyorsunuz?

6. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
  7. AAA

AAA Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    acemi5:
    Bu uslupla yazan birine neden cevap veriyorsunuz, anlamadim.

Cok iyi gununuze rastladi ve "konusmayi bilmiyor ama yine de yardimci olmak lazim" diye dusundunuz diyelim, bu yaklasimdaki birinin, kaynaklarin degerini anlayabilecegini mi umuyorsunuz?

--------------------------------------------------------------------------
    Ah canım çok rahatsız ettim galiba. Çok üzüldüm bak şimdi. Gözümden yaşlar geliyor. Ben nasıl oldu da böyle kaka cümleler kurdum. Ühüü ühhü. :aglama:

Şimdi bu adam Java ilgili neler biliyordur. Bak şimdi bana cevap da yazmayacak. tüh ne yaptım ben yaa. Gidip bi bara icip kahırlanayım bariii.

8. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Relax arkadaşlar...

9. mkarabulut

mkarabulut Misafir

AAA'nın son mesajından sonra acemi +1

Bu tarz yaklaşımlar gerçekten hoş değil, hiç bir arkadaşa yakışmıyor..

10. AAA

AAA Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    abs(mkarabulut)=0

11. mkarabulut

mkarabulut Misafir

Sağa sola saldırarak Java ile ilgili istediklerini bulamayacağını anlarsın belki bir zaman sonra..

Komik..

12. AAA

AAA Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bu işi bilen cevabını yukarıda yazmış. Bilmeyenler de.... boşverin bilmeyeri onlara da bi +1000 verelim de sevinsinler. :p

13. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Arkadaşlar BT forumunda bu tarz tartışma olurmu? Sukunete davet ediyorum herkesi...

14. darky_dark

darky_dark Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    New Generation Networks SW Dev. Eng.
    merhaba;

http://java.sun.com daki dokumanlar programcilik bilen ve java ile ilk kez tanisacak olanlardan tutun cok cok ust duzey java bilgisi olanlara hitap edecek sekilde tasarlanmistir. forumlarinda da java ile ugrasirken yasayabileceginiz problemlerin hepsinin cozumu yeralir. Geyik dediginiz sitede acele eden insanlar icin de bir omur boyu yetecek kadar cok kod ornegi vardir; bu isi hakkiyla yapmak isteyenlerin rahatlikla bulabilecegi kadar goz onunde.. Ayrica hello world derlemek icin indirdiginiz jsdk yi kurdugunuz dizinde demo dizini yeralir; bunun icindeki ornek kodlar bile acelenizi fazlasiyla karsilar arkadasim. Acele bir sekilde java ogrenmeye calisirsaniz ogrenebilecekleriniz ve yapabilecekleriniz sinirli kalacaktir. Bu arada geyik geldigi icin umarim java.sun.com daki mail listelerine uye olmamak gibi bir gaflete dusmemissinizdir umarim; ya da yahoogroups taki java-tr ya da java kitap projesi gruplarina.. belki sizin icin servlet-interest ya da java-tr listesinde konusulan buyuk olcekli konular size geyik(!) geldigi icin uye olmamissinizdir..

her neyse; umarim yazdiklarim size geyik(!) gelmemistir; geldiyse eger; tarzinizin yanlis ve cok komik ve zavalli oldugunu anlamamissinizdir; acikca yazayim.

java hakkindaki yetersiz bilginiz ve fazlasiyla yeterli aceleciliginiz ve bilgisizliginizle konustuklariniza bir aciklik getirdikten sonra sorunuza gelelim:

madem aceleniz var arkadasim; java da ozellikle ve oncelikle hangi alana yonelmek istediginizi soylerseniz geyik dediginiz http://java.sun.com dan ve daha pek cok siteden size link vermekten memnun olacagim.

sevgi, saygi..

_DD_

15. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Sanırım konu başlığından olsa gerek asabiyet herkese bulaşıyor, darky_darkta ilk mesajında esmiş gürlemiş. Bu ne hiddet bu celal darky biz komik zavallılara java hakkında verebileceklerini vermeyemi geldin yoksa kimseyi tanımdan etmeden kendini çok bilmiş gösterip herkesi aşağılamayamı?

Buyur aydınlat bizi bekliyoruz...

16. darky_dark

darky_dark Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    New Generation Networks SW Dev. Eng.
    Sahin,

bir yanlis anla$ilma var; siz diyerek AAA ya hitap ediyorum, sizin mesajinizdan sonra geldigi icin size hitap ettigimi dusundunuz herhalde..

"....ornek kodlar bile acelenizi fazlasiyla karsilar arkadasim"
    "....madem aceleniz var arkadasim;....."
    bu cumlelerden tek kisiye hitap ettigim acik; ancak kime hitap ettigim degil sanirim..

elbette ki bilgilerimi paylasmaya geldim; ancak dogru duzgun soru sormayi bilmeyenler karsisinda da esip(!) gurleyebilirim; kimseyi asagilamak gibi 1 niyetim yok; yalniz: hic kimsenin soru sorarken ya da cevap yazarken morali bozuk ya da problemli oldugu icin ya da acelesi oldugu icin kotu 1 tarzda yazma hakkina sahip olduguna inanmiyorum; eger ki boyle bir sey olursa ayni sekilde cevap gorecektir. ileride java ile ilgili dogru duzgun sorular sorulmaya baslandikca; yanlis anlasilmasin; bundan oncekilere bir lafim yok; buraya ne icin geldigim ortaya cikacaktir.

umarim yeterince aydinlatici olmustur.

NOT: Asagidaki linkte "how to ask questions the smart way" isimli bir dokuman var..
    http://www.catb.org/~esr/faqs/smart-questions.html

sevgi, saygi..

_DD_

17. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Son mesajlarini okuduktan sonra aramiza hosgeldin diorum darky :)

18. Mingitau

Mingitau Misafir

<konu dışı>

Bu şekilde yazılmış olan belgeleri görmek çok güzel...

Şu an linkini veremiyorum ama Güvercin ile Ağ kurma diye bişi hatırlıyorum, gerçekleşmişti...

</konu dışı>

19. AAA

AAA Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    @darky_dark:
    Bence rumuzunu sazanky_sazan olarak değiştirmen senin için daha isabetli bir seçim olacaktır. Çünkü atlama coefficent'in pek yüksek.

Uslubumu beğenmeyebilirsin, ama illa sana muhtacımmış gibi bir cevap, hem de zavalli,komik gibi hakaretleri içeren bir cevap yazmak senin haddine değildir. üslubumu beğenmiyorsan cevap vermezsin olur biter. Daha beni tanımıyorken bu tür bir mesaj yazman asıl senin zavallılığını gösterir.

20. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Arkadaşlar bu tür tartışmalar Ceviz foruma göre değil Forumun selameti açısından konuyu kapatıyorum!

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.