Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kod kısmında modal çağırma

Konu, 'ASP.NET / Silverlight / Moonlight' kısmında oforiy tarafından paylaşıldı.

1. oforiy

oforiy Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhaba
    bir iletişim formum var butona basınca yukarıdan aşağıdaki mesaj geliyor

Page.ClientScript.RegisterStartupScript(this.GetType(),"scripts","<script>alert('Mesajınız İletilmiştir');</script>");Response.AppendHeader("Refresh","0;url=iletisim");//2 saniye sonra anasayfaya dön
    yukarıdaki şekilde pek hoş olmuyor bende aşağıdaki gibi modal çıksın ordan mesajı versin istiyorum fakat kod kısmında nasıl aktifleştiricem onu bilmiyorum
    <h2>Basic Modal Example</h2><!-- Trigger the modal with a button --><buttontype="button"class="btn btn-info btn-lg"data-toggle="modal"data-target="#myModal">Open Modal</button><!-- Modal --><divclass="modal fade"id="myModal"role="dialog"><divclass="modal-dialog"><!-- Modal content--><divclass="modal-content"><divclass="modal-header"><buttontype="button"class="close"data-dismiss="modal">&times;</button><h4class="modal-title">Modal Header</h4></div><divclass="modal-body"><p>Some text in the modal.</p></div><divclass="modal-footer"><buttontype="button"class="btn btn-default"data-dismiss="modal">Close</button></div></div></div></div>
    özetle: aşağıda yer alan Page.ClientScript.RegisterStartupScript yerine modalı aktif edim modal çıksın çok mu şey istiyorum :)
    try{
    smtp.Send(msg);Page.ClientScript.RegisterStartupScript(this.GetType(),"scripts","<script>alert('Mesajınız İletilmiştir');</script>");Response.AppendHeader("Refresh","0;url=iletisim");//2 saniye sonra sayfaya dön}catch{Page.ClientScript.RegisterStartupScript(this.GetType(),"scripts","<script>alert('Birşeyler yanlış gitti :(');</script>");}

2. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    ya kusura bakma, bende dikkat bozukluğu var. Soru basit ve net olmazsa anlayamıyorum.

Anladığım kadarı ile server tarafında şarta bağlı olarak, client tarafta mesaj vermek istiyorsun ancak alert mesajı kötü göründüğünden daha güzel görünen bir mesaj vermek istiyorsun.

Başkalarını bilmiyorum ancak ben bunu javascript ile hallediyorum.

Biliyorsun, serverden her sayfa yenilendiğinde client taraftaki istediğin javascript kodları çalışır.

<body onload="_pageLoad()">

<div id="dvModalMsg" class="guzelMsg" style="visibility: hidden;"/>

<script>
    function _pageLoad() {

...
    kontrol et, server taraftan sayfaya script eklenmişmi.?
    eklenmişse style ile güzelleştirilmiş dvModalMsg div'in innerText ine, myClientMsg değişkeni deki mesajı yükle ve div i display et.
    ...

}
    </script>

eğer server tarafta, Page.ClientScript.RegisterStartupScript( ile script yaratıp,
    var myClientMsg ="client mesajım";

myClientMsg değişkeni içinede mesajını yazarsan,
    client tarafta bu değişkeni kontrol edersin. var ise mesajı gösterirsin. yani visibility=visible

Son düzenleme: 29 Mayıs 2017