Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

knoppix

Konu, 'Linux' kısmında RaiST tarafından paylaşıldı.

1. RaiST

RaiST Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    linuxrocker
    pcwordlun bu ay verdiği knoppix gerçekten iyi..yeni başlayanlar için 1e1

2. RaiST

RaiST Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    linuxrocker
    deneyen varmı?

3. realmusti

realmusti Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarımcı
    Evet güzel sayılır debian tabanlı imiş dergiden okuduğum kadarı ile.Cd den boot ediyor hiç bir ayar yapmaya gerek yok herşeyi kendi bulup kuruyor.Daha sonra yapılan konfigurasyon dil vb... değişikliklerini diskete kaydederek daha sonraki kullanımlarda tekrar aynı ayarları yapmaya gerek kalmıyor disketden açabiliyor.
    Yanlız cd den çalıştığı için yavaş çalışıyor sistem.Openoffice yavaş geldi bana.320 RAM 50x cdrom olmasına rağmen.Zaten en az 128 ram istiyor verimli calışması için.
    Linux kurarken HDD yi ucurmaktan,kurulumu bilmeyenler çekinenler ve yeni başlıcaklar için ideal diyorum.
    Bir sürü uygulama cd nin içinde mevcut.Yararlı bir kaynak.Doğrusu PCWorld ü de kutlamak lazım bu arada.Umarım Linux dünyasına bu ve benzeri katkıları devam eder.

4. HunTER

HunTER ...

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Programlama
    CD guzelde psıkolojık etkısı pek ole dııl.. Yanı kendı adıma hıcbısey yapmadan dakıkalar ıcınde bır lınux surumunu onumde gorunce "bumu yanı? dıyesım geldı..

Sole mesakkatlı ugrasılar sonucu saatlerce dıdınıp kurdugun bır lınuxsun tadı baska olur sanrsam.. Nebılıyım ıste hem oraya buraya tıklayıp kurcalamaktan baskada bısey yapamıyorum.. Obur taraftan kafamda yarattıgım lınux ımajıda yaralanmıs oluyor..

Kısacası bence toplasınlar bu surumu pıyasadan.. Lınux bu kadar kolay olmamalı :)