Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kısa java soru

Konu, 'Java / JSP / JSF' kısmında ugur28 tarafından paylaşıldı.

1. ugur28

ugur28 Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Yeni java öğrenmeye başladım 23 videoluk bir temel java eğitim setini yeni bittirdim, ama bir button oluşturmak bile çok zaman alıyor javada .netle geliştirme yaparken nerdeyse 10 kat hızlıydım sorum şu java web teknojilerine yönelik ilerlemeyi düşünüyorum hep böyle yavaşmı ilerleyeceğim yoksa ben yeni başladığım için mi böyle yavaşım ?

2. Alone06

Alone06 Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhaba,

.NET Teknolojileri üzerine geliştirme yaparken Java'ya geçince önceden yaptığınız işlemlerin daha yavaş olduğunu fark ediyorsunuz bu gayet normal çünkü herkes aynı durumla karşılaşıyor.. Hep böyle yavaş ilerlemezsiniz bir yerden sonra alışkanlık oluyor ve hız kazanıyorsunuz daha da ilerledikçe tecrübe sahibi oldukça daha kısa yollarını öğreniyorsunuz derken artık yavaş değilim diyorsunuz :) C#, Java gibi diller aslında biraz Yazılımcı'yı tembelleştiriyor bende son zamanlarda C++ yazmaya başladım ilk başlarda çok zor geliyordu; C# da Java'da kolayca yapabildiğim birşey C++ da daha çok zaman alıyordu.Ama ilerledikçe normal gelmeye başladı.. Umarım anlatabilmişimdir.

İyi çalışmalar dilerim.

3. ugur28

ugur28 Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    cevabınız için çok teşekkürler

4. Rahman Yazgan

Rahman Yazgan Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Jr. Full Stack Developer (.NET / Java)
    Java için GUI kısmıyla vakit kaybetmeyin. Kariyer için kurumsal kısmına yönelin.

Yeterli İngilizceniz yoksa şimdiden geliştirmeye başlayın. İleri seviyelerde Türkçe kaynak eksikliği var Java'da. Bu da ilerleminizi epey yavaşlatacaktır.

Bu kaynaktan bayağı bir istifade edebilirsiniz:
    http://injavawetrust.com

Web kısmı için Spring Framework 4.x/Spring MVC/Hibernate/Web Servisleri üzerine yoğunlaşırsanız iş bulmanız kolaylaşır.

Mimar ASLAN hoca da bu aralar kurumsal alana yönelik eğitimler hazırlıyor hep, bilginize. Tabi Akın Kaldıroğlu, Kodcu.com, Bilginç IT gibi alternatifler de var eğitim setleri, kurslar almak isterseniz.

İleri seviye için kitap / kurs / eğitim seti ne gerekiyorsa alın, tek başınıza ilerlemek yavaşlatır sizi.

--- Ekleme ---

Bir de belirtmeyi unutmuşum, Spring MVC ye bulaşacaksanız ön yüzde de kontrol tamamen sizde olduğundan CSS, JQuery (JS) vs bilmeniz de gerekir ama
    ben Front-end Developer değil de Back-end Developer olacağım, tasarımla falan uğraşmayacağım diyorsanız da bunları temel düzeyde öğrenin en azından.
    Temeli de bence W3Schools sitesindeki kadarıdır. Aşağı yukarı 1 haftaya halledersiniz hepsini.

Spring MVC için JSP bilmek de gerekiyor. Dedim ya ön yüzde kontrol sizde. JSTL taglarına özellikle bakınız.

http://www.injavawetrust.com/servletsjsp/ (26. ders ve sonrası)

Spring MVC için son diyeceğim, bu ASP.NET MVC deki yapıya karşılık gelir, onu bilen bunu kolay öğrenir, tam tersi de geçerlidir.

Bootstrap vs kullanarak da göze hitap eden şeyler yapabilirsiniz ön yüz kısmı için. Sitesinden bakıp hazır şeyleri kopyala-değiştir yaparsınız, öğrenmek için fazla şey var sırada zira. Asıl amacınız da bu alan değilse fazla vakit kaybetmeye gerek yok.

Ön yüzde rahat etmek açısından JavaServer Faces 2.x (Primefaces, ZK, Richfaces, ...) birçok hazır bileşene (component) sahiptir.
    Gerçi Spring de önyüzde JSF de kullanılabilir. Tercih edilen kontrolün tamamen bizde olduğu yöntemdir.

Son olarak Spring defacto standarttır. İster standart Java EE (EJB 3.x gibi) yi öğrenin, ister ona alternatif Spring i öğrenin, birini öğrendikten sonra diğerini öğrenmek kolaydır.