Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kayitsıl,kaydet,kayitekle Vb Kodlari

Konu, 'Veritabanları' kısmında realperest tarafından paylaşıldı.

1. realperest

realperest Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Access te
    KAYIT EKLE
    KAYDI KAYDET
    KAYIT SİL

işlemlerinin visual basic aplication komutlarını öğrenmek istiyorum.

Biliyorum bunları access otomatik olarak tanımlıyor ama bu şekilde yapınca menuitem diye bi şey kullanıyor ve mesela KAYIT SİL işleminde uyarı yazısı çıkıyor. Ben bu uyarı yazısını kendime göre uyarlamak istiyorum daha doğrusu uygulamam Access kokmasın istiyorum kendi mesaj kutularımı kendim yapmak için de hiç access in önerdiği komut olaylarını değilde kendim kodunu yazmak istiyorum.
    Yani uzun lafın kısası bu komutların vba kodları nedir kısaca yazabilcek varmı ?

2. acemi

acemi Misafir

Bunu ogrenmenin en guzel yolu, Access'de bir formu tasarim modunda actiktan sonra sihirbaz (wizard) aktifken, foruma buton eklemek.

"Record operations" bolumundeki "add record", "delete record" ve "save record" seceneklerini denemelisin.

Ornegin kayit silmek icin:
    DoCmd.DoMenuItem acFormBar, acEditMenu, 8, , acMenuVer70
    DoCmd.DoMenuItem acFormBar, acEditMenu, 6, , acMenuVer70

kayit eklemek icin:
    DoCmd.GoToRecord , , acNewRec

kayit silmek icin:
    DoCmd.DoMenuItem acFormBar, acRecordsMenu, acSaveRecord, , acMenuVer70

Not: Turkce Access'de bu terimlerin nasil gectigini bilmiyorum.

3. hakan_

hakan_ Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    KAYIT EKLE
    KAYDI KAYDET
    KAYIT SİL

Üniversite 2. sınıf öğrencisiyim Projemin adı KÜTÜPHANE PROGRAMI Bana yukardaki Butonların kodları lazım yardımcı olursanız çok sevinirim.
    şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

işlemlerinin visual basic aplication komutlarını öğrenmek istiyorum.

Biliyorum bunları access otomatik olarak tanımlıyor ama bu şekilde yapınca menuitem diye bi şey kullanıyor ve mesela KAYIT SİL işleminde uyarı yazısı çıkıyor. Ben bu uyarı yazısını kendime göre uyarlamak istiyorum daha doğrusu uygulamam Access kokmasın istiyorum kendi mesaj kutularımı kendim yapmak için de hiç access in önerdiği komut olaylarını değilde kendim kodunu yazmak istiyorum.
    Yani uzun lafın kısası bu komutların vba kodları nedir kısaca yazabilcek varmı ?[/quote]