Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

karakter hatasi, acil yardım!

Konu, 'PHP' kısmında graffi2008 tarafından paylaşıldı.

1. graffi2008

graffi2008 Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    arkadaşlar benim site normalde karakter hatasi göstermiyor, fakat mod eklerken, onlarda sadece karakter hatası çikiyor, fakat localhosta öyle bir durum yok, gayet iyi gösteriyor, sizce ne yapmam gerekiyor, site öyle kaldi gitti modu silmenin bir yoluda yok, var gerçi tek tek phpmyadminden aramam gerekiyor tablolari onuda bilmiyorum, buna nasil bir çözüm bulabiliriz ?

bir arkadaş önceden yazmişti, config dosyasina aşağidaki kodlari ekle diye fakat olmadı, araştirdim .htaccess dosyasi için bir kaç konu buldum fakat ekledim düzelti o mod fakat sitenin eksi tarafı full bozuldu, arti meta taglar arasina ekle bir şeyler dedi onuda yaptim yine olmadı, ne yapmam gerekiyor ?

mysql_query("SET NAMES 'latin5'");
    mysql_query("SET CHARACTER SET latin5");
    mysql_query("SET COLLATION_CONNECTION = 'latin5_turkish_ci'");

2. graffi2008

graffi2008 Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    arkadaşlar yardım edecek kimse yok mu ? ben localhosta .htaccess dosyasinin içine bu kodu ekledim AddDefaultCharset UTF-8 düzeldi normal karakterler, fakat o mod düzelmedi, gidip host üzerinde aynı şekil test yaptim bu sefer, eklemiş olduğum modun karakter seti düzelti fakat bu sefer sitenin türkçe karakterleri bozuldu, yani localde yapiyorum ters düşüyor hosta yapiyoru başka türlü, ne yapmam gerekiyor ?

3. Setting_By

Setting_By Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    sorun host .ini dosyalarında olabilirmi ? yada tam tersi localda .

verdigin kodlar standart saten . yada localde veritabanı kurarken latin5 , hostta kurarken collation gibi degişik bir kurulum yapmış olabilirmisin ? hostta yada localda sorun yok diyorsan bu ince ayrıntılara dikkat etmelisin . kolay gelsin .

4. graffi2008

graffi2008 Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    hostuma baktim orada MySQL bağlantı karşılaştırması: utf8_unicode_ci bu şekil, ve php.ini deki kodlar ise bu öenereceğiz ne arkadaşlar ?
    upload_max_size = 20M
    max_execution_time = 300
    memory_limit = 40M
    post_max_size = 10M
    SMTP = localhost
    upload_max_filesize = 10M

5. graffi2008

graffi2008 Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    arkadaşlar bilgisi olan varsa söylerse çok memnun olurum, inaninki kaç gündür uğraşiyorum yapamadim gitti, içimden kendimi jiletlemek geçiyoru, o kadar strese girdimki, modu silmeye kalksam veritabini tam olarak bilmiyorum fakat, türkçe karakteri hal etmem gerekiyor, her yolu denedim olmadı, fakat bu normalde iyi gösteriyor, siteyi aldiğim yere mail attim, dediler php.ini ye de tüm default dosyanini utf8 olarak gösterin, fakat onuda bilmiyorum nasil yapildiğini adamlar hiç bilgi vermiyor o konuda

6. Setting_By

Setting_By Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    kardeşim kendini jiletlemek gibi bir piskopatlığa gerek yok istedigini yapamayan tek insan sen degilsin bu Dünya'da . eger dedigin gibi olsa Dünya nüfüsu şimdi yarı yarıya farklı olurdu. neyse ben yukarda sana sonuç degiştirebilecek işlemleri söyledim . tekrar söylüyorum . localdeki veritabanı dil groubu ile hosttakini karşılaştır.eger dedigin gibi localde sorun yoksa hosttun anlık kurulum veritabanı bilgilerini local'inkine uydur. egerki sonuç degişmiyorsa hostçuna başvurmanı öneririm .kolay gelsin iyi çalışmalar .

7. sametweb

sametweb Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    öğrenci..
    Ya bilmiyorum ne kadar kullanışlıdır ama, karakter hatası olduğunda sorunu html ile çözmeyi denediniz mi?

Kod:
    <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=iso-8859-9" />
    <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1254" />