Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kalmak ve gıtmek ıcın nedenler ...

Konu, 'Konu Dışı' kısmında HunTER tarafından paylaşıldı.

1. HunTER

HunTER ...

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Programlama
    Her aksam eve gıttıgımde haber bultenlerını ızlıyorum.. Oturup butun gece bu ulkeyı kurtaracak bırını arıyorum.. O hep aynı sekılde gıyınen dıkkatlı bakıldıgında hepsı bırbırıne benzeyen polıtıkacılar arasından bırının cıkıp "endıseye mahal yok bu ulke duze cıkacak hemde cok yakında" demesını ıstıyorum.. Sankı tum bıldıklerım yalanmıscasına sankı tum bunlar kotu bır ruyaymıscasına benı nurlu ufukların cok yakında olduguna ınandırmasını beklıyorum.. Beklıyorum.. Beklıyorum.. Butun gece beklıyorum ama o cıkmıyor.. Onun yerıne bos vaatlerle carpıtılmıs gerceklerle yatagıma donuyorum..

Yatagamı yattıgımda oylesıne bezmıs oylesıne tukenmıs hıssedıyorumkı kendımı.. Sankı yarın hıc olmıyacakmıs gıbı sankı yarın hıc yokmus bu son gece ve sabah bı cehenneme uyanacakmısız gıbı.. Sıkı sıkı sarılıyorum esıme..

Ama kalktıgımda kullerın arasından yenıden dogmak gıbı umutla doluyorum yıne.. Esıme bakıyorum once sukredıyorum yanımda oldugu ıcın sonra ılerde dogacak cocugumuzu dusunuyorum.. Evet yenı bır gun dıyorum kendı kendıme ve eklıyorum calısmalıyım hemde cok onun kendım ve dogmamıs bebegım ıcın..

Bu umudu bu mucadele hırsını tum gun yasatıyorum.. Hatta butun gece seyrettıklerım tum bu olanlar aklıma dahı gelmıyor.. Oturup calısıyorum hemde cok calısıyorum.. Ama aksam olup eve dondugumde yıne basa sarıyorum..

Ben bu ulkeden gıtmek ıstıyorum aksamları! sabahları ıse bu ulkede oldugum ıcın sukredıyorum! Esımı ısımı hayatımı borclu oldugum, dogdugum bu topraklarda yere kapanıp tozlu asfaltı opmekten cekınmem ama ben aksamları bu ulkeden nefret edıyorum!

Ve ben neden kalmalı bu ulkede ve neden gıtmelı aslında ogrenmek ıstıyorum!

2. Bozo

Bozo Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    web design
    98 yaşındaki ninemden kurtuluş savaşında neler çektiklerini duyunca,tarihe bakıp insanların çektikleri zulümleri görünce halime şükür ediyorum.evimde,işyerimde bilgisayar,çalıştığım iş (parası azda olsa) ve gelecekten umudum var.valla ben gitmeye niyetli değilim.herkes bu ülkeden gidecekse satalımda parasını alalım bari.ben atalarımın çektikleri acıyı çekinceye kadar burdayım!..
    (inşallah bu sözde kalmaz)

3. yemre

yemre Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Uygulama Geliştirme
    evet ikinizde haklı olabilirsiniz....

ama gitmek çözüm değil....

kalmak zor belki ama gitmek çözüm değil sen gidersen senin burada bıraktıklarını sevdiklerini kaderlerine terk etmiş olursunuz....

ama bu konu kişinin kişisel tercihidir herkes kendine göre karar verebilir ve bu karar asla yadırganamaz .......

bence

4. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Öyle bir konu açmışsın ki Hunter offfffffffffffffff tan başka bir şey demiyorum. :aglama: :aglama: :aglama:

5. ee++

ee++ Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Eğer bir çözüm varsa, bir gün çıkacaksa, bunun gitmekle olmayacağı kesin..

6. redial

redial Misafir

Giden de surgun...
    Kalanda...

7. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Yaşamak mı ölmek mi karar vermek zor derler ya onun gibi birşey aslında.

8. Go

Go Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    sevdiklerimiz için kalmalı bu ülkede , ülkemiz filistin gibi olmadan
    uyandırmakla mükellefiz insanları.. vakti zamanında topraklarını satan şimdide çocuklarına onun acısını yaşatan ataları gibi olmamak adına..... bugün o atalardan bir farkımız yok bizim! satılıyor üllkem karış karış satılıyor, kızıp gidenler küsüp gidenler var.. diğer traftan yozlaşma.. milli kültür yada değer adına.. yani soyut ve soomut kayıplar, giderek büyüyen, sinsice, farkettirilmeden... uyanın demek için burdayız..yoksa yarın buradan çıkın diye bağırılanlar , kamplata atılanlar, yralanan bedenler biz olmasak da çocuklarımız olacak.. bu yüzden kalmalıyız... gitmek? gitmek içn nedenler var elbette ama hicret bilmem ki...

9. gakkoramo

gakkoramo Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    hunter bence bu ülkede akşamları sabahlara dönüştürmek için kalmalı

10. Euclides

Euclides Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Gemi zaten batıyor ve bizimde onunla batmak için bir sebebimiz yok...

11. Zerzevat Adam

Zerzevat Adam Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Eğer biz geminin tayfasıysak yani fare değilsek gemiyi son terkeden olmalıyız.

Burada sözüm gurbettekilere değil çünkü bir zorunluluğun varsa, bir karar aldıysan hele bunu uyguladıysan pişman olman gerekmez. Fakat gemide kalanların birşeyler yapması lazım.

Ha gemiyi terkedenler ne yapacak? Artık gemiden ayrıldım batarsa batsın umrumda değil derlerse gemiden önce onlar batmış demektir. Burada yapılması gereken gemiye yardım götürebilmek vs..

12. Icarus

Icarus Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Burada çoğu kişi kalmaktan yana. Tabii ki ben de. Ama umutusuzum! Kalacağım herhalde ama ülkemde bir şey değişmeyecek ki? Burada yazan herkes kişisel çaba sergileyecek. Ülkede bu fikirde olan birçok kişi var. Ama geneli değiştirmek bireysel çabadan çok daha fazlasını gerektiriyor. Öncelikle politika ve demokrasideki gedikler değişmeli, tamir edilmeli. Bu da bireyin elinde değil gibi geliyor bana. Siyasete yeni insanlar girmeye kalkınca ailesine, yakınlarına, anasına babasına tehdit yağdırılıyor bu ülkede! Niye girsin ki o zaman? Uzun lafın kısası bence ülkenin yine Atatürk gibi bir lidere ihtiyacı var, tüm milleti arkasından sürükleyecek. Ama bu seferki savaş kanlı çarpışmalı değil ideolojik bir savaş olacak. Çünkü biz kendi kendimize organize olup bir şeyler yapamıyoruz....

13. Cekici

Cekici Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Programcılık
    Ben Kaptanım Gemiyle Birlikte Batarım.....

14. MEHMET

MEHMET Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    DANIŞMAN
    2 yıl öncenin konusunnu bulup getirmişsiniz ya tebrik ediyorum. bence bunun içinde kalınabilmeli. yani geçmişi getirebilmek için

15. Volkan Uzun

Volkan Uzun Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Software Developer @ DELL
    gidip gorup, kabindan cikip etrafi daha iyi gorup gelmekte var

16. cappytoi

cappytoi Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci (halen)
    Başımızdaki politikacılar senelerdir aynı, değilse bile aynı mantıkta işini yürütüyor. Bir çok milletvekili sırf para için meclise giriyor, girdiği gibi de kalıyor. Tanrı adına bir gün açın meclis tv'yi de bir izleyin. Adamlar birbirini izlemekten aciz sadece birbirlerine hakaret etmeye gidiyorlar meclise. İzlerken bir yandan utanıyor bir yandan da gülmeden edemiyorum. Bir çok ülkede dokunulmazlık diye bir şey yok. Bırakın dokunulmazlığı milletvekillerinin sıradan vatandaştan farkı yok. Hatta sadece milletvekilliğiyle karın da doyuramıyorlar. Peki ya bizimkiler. Sizce bu 550 VATANDAŞIMIZ kendi kendisinin kuyusunu kazar mı? Dokunulmazlıklarını kaldırabilirler mi? Bu kördüğümden nasıl kurtulcaz acaba? Benim en merak ettiğim de bu...

17. sýmone

sýmone Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Benim ülkemden ve geleceğimizden umudum var ve bu umudu hiçbir zaman yitirmeyeceğim. Gönül verdiğim dava urunda önüme çıkan kandan irinden deryaları geçip gitmeye azimli ve kararlıyım. Bu ülke 550 tane milletvekili değil bu ülke biziz o yüzden hepimiz kendi adımıza bişeyler yaparsak bu ülkenin düzeleceğine inanıyorum. Gemi batacaksa biz niye onunla beraber batalım mantığıda asla çözüm değil biz bu geminin sahipleriyiz gemizim batsada parçalansada o parçalardan gemiyi tekrar yapmakla yükümlü olanda biziz.

18. MEHMET

MEHMET Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    DANIŞMAN
    ben bu cümlenden umutsuz olduğunu anlıyorum. ve geri jkalan cümlelerinde ise hep karamsar olaylardan bahsetmişsin. bence sen kendini kandırıyorsun hocam. umutsuzsun ama umutlu olduğunu zannediyorsun. umutlu birinin aklında karamsarlık umudu yitirmek gibi cümleler geçmemeli.

19. sýmone

sýmone Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Kendimi kadırmakla bi alakası yok umutsuz olduğumu sadece umudumu yitirmek kelimesinden çıkardıysan buna pek anlam veremedim. Umudum var derken içinde bulunduğumuz durumu toz pembe yapmak gibi bir huyum yoktur içinde bulunduğumuz durum karamsarlığa itebilir ama benim umudum var bunu benden iyi bilemessin.

20. MEHMET

MEHMET Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    DANIŞMAN
    :s006: peki