Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Jsp - Sms - Cmfcell

Konu, 'Java / JSP / JSF' kısmında yeko tarafından paylaşıldı.

1. yeko

yeko Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhaba arkadaşlar,

Şu anda bir site üzerinde uğraşıyorum fakat daha JSP ile ilgili çok şey bilmiyorum. Yani klasik olayları mesela login olma, db'den bilgi çekme gibi işlemleri biliyorum. Okulda proje olarak açık artırma sitesi yapmıştık. Şu anda ise daha komplike bir site ile uğraşıyorum. Acaba bu SMS yollama ile ilgili bir bilginiz var mı? Mesela üyenin siteye girdiği bilginin hemen cebime gelmesini istiyorsam ne yapmalıyım? CMFCell diye bir olay var ordan anladığım kadarıyla kendi kodunun içine onların yolladığı kodu ekliyorsun fakat neresine nasıl? Bu konuda bilgi sahibi olan bir arkadaş varsa lütfen benle kontak kursun...

İyi günler...

2. roksan

roksan Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Çeşitli yöntemleri var, XML, Web Servisleri gibi teknikler, onun dışında farklı iletişim araçları var, apiler mevcut...

SMS hizmetinin size sağlandığı yer bu konuyla ilgili olarak yeteri kadar bilgi verir, daha sonrasındaysa Java kısmında yazılım geliştirirken biraz araştırma yapmanız yeterli...

3. vampire

vampire Software Devloper

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Berber Çıraklığı ...
    şimdi sms sistemini yazılımının içerisine dahil etmen için öncelikle toplu sms paketlerinden satın alman gerekmekte çünkü sms gsm şebekesinin alt bir dalı neyse diyelim aa diye bir yerden bu hizmeti satın aldın satın aldığın zaman sana serverlara bağlanabilmen için apiler verilecek işte bu apiler sayesinde rahatlıkla istediğin herşeyi yapabilirsin ancak sms hizmeti satın almadan ve elinde jsp'nin apisi yoksa istediklerini yapamazsın genelde sms hizmeti satan firmalar ( yurt dışı ) asp aspx apilerini sunuyorlar php jsp içinse onlara bakarak kendin rahatlıkla yazabilirsin olaya şöyle bakarsak daha kolay olur sanırım mysql'e bağlanmak için belirli bir kod yazıyoruz ve bağlanıyoruz daha sonrada sql server üzerinden sql sorgularımızı çalıştırıyoruz ya aynı işlemler biraz farklılık göstermek ile birlikte sms içinde geçerli !