Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Jquery ile .js ve .css ekli sayfaların load lanması

Konu, 'Javascript' kısmında Levent Bekdemir tarafından paylaşıldı.

1. Levent Bekdemir

Levent Bekdemir Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Arkadaşlar merhaba,

Şu an üzerinde uğraştığım bir projede hazır bir şablon kullanmaktayım. bu şablonda tabloların css özellikleri js dosyaları ile verilmiş.
    ben jquery ile herhangi bir div in içine atıyorum deneme.php yi load ladığım zaman yada deneme.php nin içinden gelen html i tamamen çekip bir div e append lediğim zaman , deneme.php nin içine eklediğim .js dosyaları işlevsiz kalıyor.

yani diyelimki deneme.php dosyası kısaca şöyle olsun

PHP:
    <script type="text/javascript" src="../js/DataTables/jquery.dataTables.min.js"></script>
                              <table class="display table">                    <thead>                        <tr>                            <th>id</th>                            <th>title</th>                            <th>totalGameCount</th>                            <th>totalCommentCount</th>                        </tr>                    </thead>                    <tbody>                                                 <tr>
                                                              <td>1</td>
                                                              <td>deneme</td>
                                                              <td>5</td>
                                                              <td>13</td>
                                                     <tr>
                        </tbody>                </table>
    normalde burda ekli olan .js dosyası bu table içindeki td,tr gibi taglara çeşitli css özellikleri atamakta. odd,even gibi. bazı eklemeler yapmakta. hatta search kutusu bile ekliyor. tablo içinde arama yapabilmek için.
    fakat ben bunu başka biyerden jquery ile okuyup div e yazdırdığımda normal tablo şeklinde geliyo. .js dosyasının hiçbir etkisi yansımıyor.
    deneme.php yi çektiğim sayfayada direk olarak include lamayı denedim bu .js dosyasını ama bitürlü işe yaramıyor.

yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

2. duckula

duckula Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    belki cahilce bir cevap olacak ama:

neden append?
    .html() ile, yahut append ettiğin konuma yerleştirdiğin display=hidden bir div'i(deneme.php'nin içeriği), .css('display','block') yaparak denesen?