Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Java'da labelleri whatsapp mesajı gibi sağa ve sola konumlandırma

Konu, 'Yazılım Geliştirme' kısmında webandyazilimprofesor tarafından paylaşıldı.

1. webandyazilimprofesor

webandyazilimprofesor Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Merhaba,

arkadaşlar java'da bir mesajlaşma programı(whatsapp gibi) yapmaya çalışıyorum. Verileri(mesajları) mysql veritabanından çekiyorum. Ama aklımı kurcalayan bir şey var labelleri(mesajları) whatsapp'daki gibi sağda ve solda yapmak istiyorum. Yani şöyle :

Adsız.png
    Ama çok zor olacağını düşünüyorum. Tarihe göre sıralanması lazım. Verileri hem ali hemde veli diye ayrı ayrı mı çekeceğim? Aliden sonra en yakın tarihteki velinin mesajını getirmem lazım.

Böyle sayınca çok karışık oluyor değil mi?

Arkadaşlar küçük bir örnek verseniz ve ya tavsiye, fikir önerseniz, çünkü nasıl yapacağımı bilemiyorum.

Cevaplarınızı bekliyorum.

Yardımınıza ihtiyacım var.

2. dinlex

dinlex Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    88
    Ben Java'dan anlamam ama kendi internet sitemde yaptım, CSS ile çok kolay. Tabi Java'da css yoktur heralde. Photoshop'ta mı vardı ne. Neyse, bilmiyorum ama mantık aynı olabilir diye söyliyim ben. Belki bir fikir verir.

Şimdi Mysql veritabanından normal bir şekilde tarihe göre çekiyorum mesajları.
    Listelerken bir IF sorgusu yapıyorum. Eğer mesajı gönderen kişinin ID'si bana ait ise bu benim gönderdiğim mesajdır ve buna "giden_mesaj" satırında gösteriyorum. Yok ID bana ait değilse "gelen_mesaj" satırında yazdırıyorum. Bu satırları da Css ile düzenliyorum, "gelen_mesaj" sola bitişik olsun, "giden_mesaj" sağa bitişik olsun şeklinde.

Yani veritabanından normal alt alta çekiyorum sadece çerçevelerini farklı yapıyorum sorgu ile.

3. webandyazilimprofesor

webandyazilimprofesor Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Merhaba,

cevabınız için çok teşekkür ederim. Tam aradığım şey.

İyi günler dilerim.