Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İşgalcimiyiz?

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Sahin tarafından paylaşıldı.

1. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0

2. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Kim kimin toprağını işgal ediyor, kim işgalci, kim mazlum ne saçmalıyor bunlar anlamıyorum. Resmen Ali Cengiz oyunu oynanıyor ama zor oyunu bozar madem blöf yapıyorlar çekin resti tamda şu anda görsünler bakalım işgali işgalciyi. Zorla bize Kıbrıs Rum Kesimini devlet olarak tanıttıracaklar. Zorla, kanımızla aldığımız topraklardan çıkaracaklar bizde işgalci olacağız. Yok öyle...

3. mustafa

mustafa Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    web programlama
    evet, "iş-gel" ci olduğumuz kesin. güneydoğuda esnaf bayram ediyor. nakliyeciler köşeyi çoktaan döndü.

4. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Genelde yazdıklarımı kontrol ederim ama bu sefer benden atik biri çıkmış.

5. NAE4

NAE4 Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    N/A
    Şu avrupa birliğinden ciddi anlamda iyice soğudum.

Artık bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak avrupa birliğine girmek istemiyorum. Hatta girmemek istiyorum. Girmemeyi savunuyorum.

Bunlar sürekli bize birşeyler dayatıyorlar. Varolandan başka bir niyetleri olduğu anlaşılıyor. Ama ne olduğu hakkında fikrim yok. Şunu bilsinler; biz aptal değiliz. Olanların farkındayız.

Buraya yazıyorum; -inşallah yüz sene sonra bu forum verileri torunlarımızın elinde olur da okurlar- Avrupa Birliğine asla girmeyeceğiz.

Şimdi yapmamız gereken bu it ve kopuklara Kıbrıs'ı kimseye vermeyeceğimizi, vatandaşlarımızı satmayacağımızı anlatmak.

Biz AB'ye girmek için kıbrısı vermeyiz. Bunu böyle bilsinler.

Dünyada nefret ettiğim iki kişi var ve bunlardan biri verhogen...

6. redial

redial Misafir

Su son muzakerelerin basindan beri kibris uzerinde oynuyorlar oyunlarini...

7. sokrates

sokrates Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Programmer
    herkez orta doguya oynuyo anlasılan

8. realmusti

realmusti Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarımcı
    Niye bizde Türk birliği kurmuyoruz.Türkmenistan Azerbeycan Özbekistan Kazakistan ve Kıbrıs tabiiki vb.. bu ülkeler bizden özümüzden değilmi neden onlarla iş birliği kurmuyoruz neden bizde bir Türk Birliği oluşturmuyoruzda Ab nin bu zorunlu dayatmalarına katlanıyoruz.Neden başkalarının ellerinde kukla oluyoruz.Ben şahsen AB ye gireceğimize bizi oraya alacaklarına inanmıyorum, inanmamıştım da.
    Adamlar din ırk ayrımcılığından başka bişi yapmıyorlar.Biz onların her isteklerini yerine getirsek dahi bize bir bahaneleri muhakkat olacaktır.

9. HunTER

HunTER ...

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Programlama
    Kabahat sadece onlardamı? Bu mesele yıllardır ortada.. Cozum beklıyor.. Adamlar tasları ıyı oynadıgı ve sımdı bıze sah cektıgı ıcın onlara kızamayız.. Mat olmamak ıcın bız ne yaptık?

Bence kıbrıs meselese turkıyenın sıyası becerısızlıgı.. Her zaman oldugu gıbı yıne cephede kazandıgımız topragı masa basında kaybedecegız..

10. redial

redial Misafir

------------------
    amlar tasları ıyı oynadıgı ve sımdı bıze sah cektıgı ıcın onlara kızamayız
    ------------------
    +1

11. HunTER

HunTER ...

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Programlama
    Hala Tayyıp Bey cıkıp "Bız ne ver kurtul nede cozumsuzluk cozumdur dıyenlerın tarafındayız.. Bız meseleye sıyah yada beyaz olarak bakmıyoruz.. Annan planı hala muzakere edılebılır" turunden laflar edebılıyor.. Brova dogrusu. Kırk sene sonra dahı turkıye cumhurıyetınde bır basbakanın "net" bı tavrı yok konu uzerınde.. Hala muzakere edebılırız dıyebılıyor.. Demekkı ne sıs yansın ne kebap yansın ıstıyor..

Ama bıde bız bılsek.. Annan planını begenmeyıp muzakere eden Tayyıp bey buna karsılık cozum ıcın ne onerıyor?

12. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Şu aşamada adamların bu sözü üzerine sert bir tepki koymazsak ki koymadık, geçmiş olsun...

13. redial

redial Misafir

O gecmis son uyelik muzakerelerinde olmustu aslinda :)

14. omerosmanoglu

omerosmanoglu Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Sentez Yazılımda Kurumsal Çözüm Uzmanı olarak çalı
    Ekteki resim......

Avrupa 'yı hala anlamayan varmı.? Adamlar sürekli sorunlar çıkartıp duruyorlar amaçları Ortadoğuda güçlü bir devlet istememelerinden kaynaklanıyor. Bunun için her yolu deniyorlar.

- Önüne bir kemik atıp kemiği almak istiyorsan bazı şeylerden vazgeç diyorlar.

- Kültürel olarak sömürge altına alıp diğer Türk devletlerinden uzaklaştımak istiyorlar. (Bu konuda ilerlemiş durumdalar Türkçe Eğitim, Yabancı hayranlığı, Dil sokuşturmaları vs.......)

- Din,Dil,Kültürel değerler ve tarih topluluklarda en önemli ortak noktalardır.(Atatürkün dediği gibi) bunları çökertmek için o kadar çok misyoner dolaşıyorki ortalıkta say derseniz bir solukta ünlülerden bile onlarca sayabilirim.

- İç savaş ve huzursuzluk çıkararak Hem ekonomi yönünden hem de Topluluk(Bir devlet tüm organlarıyla bir bütün oldukça güçlüdür. Millet,Devlet,Din,Dil) yönünden ayrımcılık yaparak çökertmek istiyorlar.

- Ekonomik baskı altına alıp ipi elinde tutmak istiyorlar. (Verdikleri kredileri kendi istekleri doğrultusunda kullanmamızı istiyorlar. Mesela bize 1 milyar dolar kredi veriyorlar bunu ancak yol,asfalt inşaatında kullanabilirsin diyorlar Demiryolu yapımına izin vermiyorlar Krediler buna benzer sözleşmelerle veriliyor. İmf 'nin diğer sabır taşını dahi çatlatacak yöntemlerini de izlemişsinizdir.)

Neden rest çekilmiyor bunlara diye düşündüm her halde diyorum devletler arası yapılmış gizli sözleşmeler var, Bir de mevcut olan borç inşallah kısa zaman içerisinde borçlarımız ödenir gizli sözleşme şartları yerine getirilir de bunlardan kurtuluruz.

Çoğu kişi de benim gibi düşünüyor (iş ve arkadaş çevrem)

Kıbrıs krizi de avrupa'nın bir komik sokuşturması daha işte Kıbrıs'ta BARIŞ istiyorlarmış ne BARIŞI kardeşim 74'ten beri kıbrısta KAÇ KİŞİ ÖLDÜ hangi ÇATIŞMALAR ÇIKTI açık açık söyleyin yahu ben ordaki EKONOMİK ÇIKARI istiyorum BARIŞ bahane diye zaten BARIŞ var şu anda hangi BARIŞI istiyorsun.?

BARIŞI o kadar çok istiyorsunuz da İsrail-Filistin savaşlarına neden sadece izlemekle kalıyorsunuz oradakiler insan değilmi. Yoksa orada her şey güllük gülistanlıkta bizmi bilmiyoruz.?

Yarın bir gün biz ekonomik olarak rahata erersek (inşallah) ve güçlü bir devlet olursak bunlar bizi kesinlikle SAVAŞA sürükleyecek ya işte işgalci kuvvet diyecekler, Ya da yoktan bir kürdistan devleti kurarak oradaki eğitimsiz halkı kullanarak istismar ederek aynı bize yaptığı gibi önüne bir kemik atarak kışkırtacaklar , Toprak isteyecekler............

Avrupa şu anda tutuştu zaten Amerika ırakı üst edinirse Türkiyeden sonra Ortadoğu da güçlü bir devlet daha olacak Avrupa nasıl ortadoğuya hakim olacak...? Gidecek bütün petrol kaynakları, Büyük bir ekonomik pazar , İnsan gücü , Ortadoğudan sonra orta asyaya açılmalarıda zorlaşacak ...........

Bir ortadoğu'ya ve dolayısı ile Orta asyaya hakim olmak isteği var çünkü ne Avrupa da ne de Amerika da pazar kalmadı, Kaynak Kalmadı, İnsan gücü kalmadı. Bunun için hem avrupadaki devletlerin Hem de Amerikanın Orta Anadolu ve Orta asyada kalıcı güce ihtiyacı var tüm problemde bu zaten gerisi bahane.

Bence anadolu da ve orta asya daki tüm siyasi olaylara Türkiyenin müdalahe etmesi gerekli Savaşa girmesin ama Savaşıda sadece izlememeli ve Askeri hareketlilikten başka Orta Doğu ve Asya da Siyasi yönünüde güçlendirmeli.

15. Mingitau

Mingitau Misafir

Bence Türkiyenin AB ye girmesine gerek yoktur!
    Ve girilirse tehlikeli olur.

Nedenler:
    a. Farklı yönetim biçimleri
    b. Farklı eğitim anlayışları
    c. Farklı yaşam biçimleri
    d. Farklı bakış açıları

AB yurttaşı sadece kendinin çıkarını düşünür.
    Türk yurttaşı düşünmez. Düşünme işini başkalarına havale etmiştir.
    AB yurttaşı bunu yapmam gerekli der ve ne yapması gerekirse yapar.
    Türk yurttaşı canı istediği zaman yapar.Ama yapınca en köklü olanını yapar.
    AB yurttaşı yönetimin içinde olmak ister. Ve bunu herkese göstermek ister.
    Türk yuttaşı birine bağlanmalıdır. Türklerde görev bilinci ve aşkı çok fazla yerleşmiştir. Türklerin Asker Millet olmasına neden olanda çok fazla bağlanacak olmasından dolayıdır. Küçük gurupların savunmasında minumum kaynaktan maksimum verim almak zorundadır. Bu yüzden sağ göğsü alınmış kadınlara rastlanırmış.
    AB yurttaşı zevk için bişiler yapmak ister.Ve yaptığını öne çıkarır.
    Türk yurttaşı zevk için yaptığını öne çıkarmaz. Toplum için yaptığınında öne çıkarılmasından mahcup olur. Aha bu yüzden bizde sorunlar oluyo...
    Bir kişi başka bir kişinin kalan yemeğini isterse AB yurttaşı olayı hijyene aykırı olduğu için yadırgar.
    Türk yurttaşı bu olayı gördüğünde içini acıma duygusu kaplar ve zavallı der.(Eskiden olsa bu kişiyi doyururdu, ancak önce araplara sonra da batıya benzeme politikaları yüzünden artık ekonomik açıdan özgür değildir yeteri kadar)
    Ab yurttaşı statükoyu daha çok düşünür.
    Türk yurttaşı daha çok insanı düşünür, ama bu insan kendi değil başkasıdır.

Nokta
    Bu anlattıklarım kişisel değil geneldir toplamda bu sonuçlar görülür.

AB konusuna gelince...
    Euro-Bir pazar açısından Gümrük birliğinden sadece türkiye' nin çekilmesiyle dağılır. Kıbrıs konusunda ise onların bize uyguladığı zorlayıcı bir politika vardır 'Güçlüysen Haklısın' bu uygulanır.
    Kıbras ta da kimin güçlü olduğu ortadadır. Durum değişmez.
    bir süre sonra aklı başında birileri gelip KKTC nin yokolmasını istemiyoruz, Güneyle birleşemeyiz i devlet politikası haline getirirse KKTC de uluslar arası arena da tanınır.
    Daha fazlası olmaz.
    Biz AB nin illegal davranmasını ve bir darbe sonucu gelip uluslar arası anlaşmaları hiçe sayan bir devleti tanımasını nasıl kabul ediyoruz hiç anlamıyorum!
    GKRY yasal bir devlet değildir! BM ye aldırılan kara da yasal değildir! EOKA nın ve EOKA-B(ki kendileri şimdiki GKRY hükümetince temsil edilir.) soykırımyaptığı uluslar arası arena da tescillenmiştir.
    Ama bizim dangalaklıkta üstüne olmayan yöneticilerimizce bu konunun üstüne gidilmemiştir.
    Hala birleşme demektedirler.Kafayı yemek işten diil.
    TC Hükümetinin 1974 Kıbrıs BARIŞ harekatı adada kalıcı bir barış tesis etmiştir ancak bizimkiler burnunun ucunu göremiyor...:mad:

16. Mingitau

Mingitau Misafir

Haa birde AB' nin hukuka önem verdiğini söyleyenler iki kere düşünmelidir.
    1963 anlaşması ihlal edilmiştir.
    AB' nin ulusakl gelirinin büyük bölümü kara para aklaması olan bir ülkeyi de içine alması bu konuya yönelik uluslar arası mutabakat ve anlaşmalarca düşündürücüdür.

17. omerosmanoglu

omerosmanoglu Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Sentez Yazılımda Kurumsal Çözüm Uzmanı olarak çalı
    Bir de sağ kanattan bir atak geldi bayram değil seyran değil eniştem beni neye öptü.!

Tokyo - Japonya'nın, muhtemel bir Irak savaşında, Türkiye'ye 900 milyon dolar yardım yapmayı planladığı bildirildi.

Türkiye'nin yanısıra, Ürdün'e 250 milyon dolar, Mısır'a 150 milyon dolar, Suriye'ye 20 milyon dolar ve Filistin Yönetimine de 10 milyon dolar kullandırılması planlanıyor.

Yardımların, bu ülkelerin, su, elektrik gibi altyapı işlerinin sürdürülmesi, gıda temininin sorunsuzca devam ettirilmesi, mülteci operasyonlarının maliyetinin karşılansında kullanılacağı kaydediliyor.

Japonya'nın yardımının, kredi ve hibe şeklinde olacağı belirtiliyor.

18. Mingitau

Mingitau Misafir

Biraz komik olacak ama adamlara para bol geliyor :)
    Ya da ABD saddam yönetiminden daha fazla Petrol payı teklif etti...
    Ama sanmam zaten saddam la anlaştı diye araları bosuktu...

Hep demişimdir bırakın Avrupa' yı bize Asya tipi gelişim lazımdır...(bunun konuyla bir alakası yok!:))

19. HunTER

HunTER ...

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Programlama
    Ben hıc bısey anlamıyorum.. Savas Kıbrıs AB uyelıgı ve bızım becerıksız yonetıcılerımız, ac gozlu medyamız.. Isımız cok zor gıbı..

Amerıkanın kuyruguna takılıp gıderken bıgun savastan mılyarlarca dolar zarar eder, AB amerıka cekısmesı yuzunden kıbrısı kaybeder, ve bırlıge alınmaz halde bulabılırız kendımızı..

Ogun gunu kurtarmak adına gelecek bıkac kurusun hesabını yapan gozumu "savasa gırelım yoksa kurdıstan kurulur" dıyerek korkutan bu dar goruslu medya/siyasetcıler ne dıyecekler merak edıyorum..

Aslında medyanın ısı kolayda sıyasıler medya kadar kolay kıvarabıleceklermı? Hıc sanmıyorum..

20. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Namık Kemal'in bir şiiri vardı sanırım tam böyle durumlar için söylenmiş;

"Haktanda yardım bekleriz.
    Ne utanmaz köpekleriz."