Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

"is inaccessible due to its protection level" hatası (asp.net bölümünden)

Konu, 'Pascal / Delphi / Delphi.NET' kısmında anticom252 tarafından paylaşıldı.

1. anticom252

anticom252 Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    arkadaşlar ben repeader ın ItenDataBound özelliğini kullanmak istiyorum herşeyi ayarladım fakat bi türlü şu hatayı aşamadım. Lütfen yardım edermisin. Lütfen c# dili yazmayın delphi.net kullanıyorum delphi kodları yazın.

reader kodum

Kod:
    <asp:Repeater ID="rpAnaKategori" OnItemDataBound="rpAnaKategori_ItemDataBound" runat="server">
    hata kodu

Kod:
    Compilation Error             body {font-family:"Verdana";font-weight:normal;font-size: .7em;color:black;}              p {font-family:"Verdana";font-weight:normal;color:black;margin-top: -5px}             b {font-family:"Verdana";font-weight:bold;color:black;margin-top: -5px}             H1 { font-family:"Verdana";font-weight:normal;font-size:18pt;color:red }             H2 { font-family:"Verdana";font-weight:normal;font-size:14pt;color:maroon }             pre {font-family:"Lucida Console";font-size: .9em}             .marker {font-weight: bold; color: black;text-decoration: none;}             .version {color: gray;}             .error {margin-bottom: 10px;}             .expandable { text-decoration:underline; font-weight:bold; color:navy; cursor:hand; }         [B][I]Compilation Error[/I] [/B]

[FONT=Arial, Helvetica, Geneva, SunSans-Regular, sans-serif][B]Description:  [/B]An error occurred during the compilation of a resource required to service  this request. Please review the following specific error details and modify your  source code appropriately. 

[B]Compiler Error Message: [/B]CS0122:  'Default.TWebForm2.rpAnaKategori_ItemDataBound(object,  System.Web.UI.WebControls.RepeaterItemEventArgs)' is inaccessible due to its  protection level

2. bayram_celik

bayram_celik Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazilim Muhendisi www.celikict.com
    galiba senin kodda soyle birsey var:
    Kod:
    void rpAnaKategori_ItemDataBound(.....)

bunu soyle yap
    Kod:
    [B]protected [/B]void rpAnaKategori_ItemDataBound(...)

Evet sadece tahmin ediyoruz, maalesef hic soruna yol acan kodu buraya koymassan cevap verende olmaz cunku bunlar tahmin isi olur.
    Herneyse insallah dogru tahmindirde sorunun cozulur. Kolay gelsin

3. anticom252

anticom252 Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    oraya özellikle kırmızıylada belirttim lütfen c# dili yazmayın diye ama yine C# ne var anlamıyorum bu C# ta delphi daha güzel bir dil bence. Delphi klodlarında biliyorsunuz procedure ler fuctionlar vardır az delphi bilgisi olanlar için sözylüyorum. void diye bişey yoktur. ben procedure yi protected şeklinde değiştiriyorum ama bunu da delphi kabul etmiyor. neyse zaten alt kategorilemeden vazgeçtim. yinede sağolun.