Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İş hakkında fikirlerinizi bekliyorum

Konu, 'Konu Dışı' kısmında okoreni tarafından paylaşıldı.

1. okoreni

okoreni Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Arkadaşlar hepinize merhaba,
    anadolu yakasında bir vakıf üniversitesinde 4.sınıf bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim. Okulumu üstten aldıgım derslerle birlikte yarım dönem erken bitirme durumum var. Ocak 2019 yılında inşallah mezun olacağım.17 eylülde ders programımı seçeceğim.1 zorunlu 4 seçmeli dersim kaldı.Yazın zorunlu stajımı tamamladım ve kendimi ilerletmek için part-time olarak çalışabileceğim yerlere kariyer siteleri aracılığı ile başvurdum. 3 yer ile görüştüm. Bir yazılım firmasıyla skype üzerinden mülakata girdim mülakat başarılı geçti ve ocak ayına kadar bana part-time 3 gün boyunca gelip çalışabileceğimi bu süre zarfında 435tl stajyer maaşı alacağımı ve mezun olduktan sonra full-time çalışma şansımın yüksek olduğunu söylediler.3 gündür buraya devam ediyorum. Şuan için çok ilgilendiklerini söyleyemem. Bunu görünce de diğer görüştüğüm yere mail aracılığı ile pozisyonda açık varsa görüşebileceğimizi bildirdim.Diğer yazılım firması da benzer biçimde ocak ayına kadar part-time olarak software monitoring pozisyonunda çalışıp daha sonra full-time olarak işe başlayabileceğimi söyledi.Siz ne önerirsiniz? Ocak ayına kadar devam etmeli miyim?

2. sefa1471

sefa1471 Üye

Beğenilen Mesajlar:
    16
    Meslek:
    Öğrenci
    Aldığın maaşı öğrencilik boyunca sana yetecegini ve maaşa göre çalışma performansın normal ise devam edebilirsin. Ama başka firmalar var ise konuşabilirsin. İleride çalışmayı düşünüyorsan eski çalışanlardan bilgi almayı da unutma.

3. okoreni

okoreni Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Hocam ulaşım açısından ve okuluma olan mesafeye bakarsak ofis ulaşımı kolay.Fakat part-time olarak çalışıp stajyer maaşı alıcam yani uzun dönem stajyer olarak görünüyorum ve sözleşmeli çalışan değilim.Benim amacım ocak ayından itibaren final sınavlarımı ve bıtırme projemı sunup geçici diplomamı alıp şirkette sözleşmeli full-time çalışan olmak.Ayrıca stajyerlere veya part-time çalışanlara yemek veya ticket imkanı tanımıyor şirket.

4. hanzele

hanzele Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Şirketlerde bireysel iş hiç bir zaman yapılmaz, genelde hep takım çalışması ile işler yürür. Yani şirkette sana verilen işler işi bilmediğin için basit ve senin için çok kolay olabilir bu durum seni istemedikleri anlamına gelmiyor. Sen kendini iyice geliştir yaptıkları iş hakkında çok detaylı bir şekilde araştırma yap çalıştıkları sektörü iyice öğren.

Ayrıca iyi kod yazabilmen onlar için pek anlam ifade etmiyor, oradaki amaç senin sektöre adepte olmanı izlemek ve bu doğrultuda ne kadar ilerleyebileceği görmek eğer bu aşamada sen kendini gösterir kullanılan dile hakim olduğunu kanıtlar ayrıca algoritma becerilerini iyi sunabilirsen kısa sürede seninle sözleşme yaparlar.

Şirket yöneticileri bir noktaya çok dikkat eder oda şu; biz bu adamı eğitip yetiştirirsek bizi bırakır mı ? eğer her an gidebilecek şekilde çalışırsan hemen alternatif işlere bakıp adamları yarı yolda bırakacakmış gibi bir izlenim oluşturursan işin zor.

5. ismailcan10

ismailcan10 Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Meslek:
    web uzmanı
    Bence Ocak ayına kadar sabır edersen senin kariyerin açısından faydalı olur.

okoreni bunu beğendi.