Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Irak'a E-Bomba

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Sahin tarafından paylaşıldı.

 1. Sahin

  Sahin Daimi Üye

  Kayıt:
  28 Mayıs 2002
  Mesajlar:
  8,943
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  IRAK "E-BOMBAYLA" VURULACAK

  Irak'ın, elektronik alt yapısını felç edecek sistemi kullanmayı planlayan ABD, bununla yer altı sığınaklarını da vuracak. Tüm elektronik aygıtlar işlemez hale gelirken, siviller, zarar görmeyecek

  ABD, Irak'a olası bir saldırıda ilk defa 'e-bomba' diye adlandırdığı silah sistemini kullanmayı planlıyor. Sistem, düşmanın kumanda merkezlerinin elektronik alt yapısını yok ederken sivillere zarar vermiyor.

  ABD'de yayımlanan 'New Scientist' adlı bilim dergisi ve havacılık ağırlıklı haber yapan 'Avitation Now' dergisine göre ABD Ordusu, 'High Power Microwawe' (HPM) adı verilen sistem ile Irak'ın, elektronik altyapısını hedef alıp imha etmek istiyor.

  Sağlamlaştırılmış yeraltı sığınakları ve sivil binaların yanında bulunan askeri tesislerin, e-bombaların hedefi olabileceğini belirten dergiler, yeni silah sisteminin, nüfusu fazla olan bölgelerde kullanılması halinde de, sivillerin büyük ölçüde zarar görmeyeceğine dikkat çekti.

  KOSOVA'DA KULLANILDI
  E-bomba silah sisteminin, şimdilik bir kez kullanılabileceğini ama kısa sürede geliştirilmesi halinde bir kez kullanılabilecek modellerinin yapılabileceğini belirten dergiler; ABD'nin, 'sistemin ilk modelinden Balkan Savaşı'nda da yararlandığını kaydetti. Dergiler, bombaların, düşmanın elektronik kumanda sistemi üzerinde karbon yayarak kısa devre yaptırıp tesisleri, işlenmez hale getireceğini vurguladı.

  E-bomba, neleri etkileyecek?

  Kablolu ve kablosuz iletişim şebekeleri devredışı kalacak.

  Bilgisayarlar ve bilgisayarlardaki tüm bilgiler bozulacak.

  Tüm elektronik aygıtlar, bir daha kullanılamaz hale gelecek.

  Hava, kara ve deniz taşıtlarının elektronik sistemleri devredışı kalacak.

  Ulaşım altyapısındaki sinyalizasyon sistemi çökecek.

  Enerji üretimi yapan tesisler çalışamayacak.

  Sağlık sektörü işlemeyecek.

  SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOR
  Standart bombalardan farklı bir görünüme sahip olmayan 'e-bomba', içinde uzun bir metal boru sistemi bulunduruyor. Bu boru, bombanın ucuna kadar uzanıyor ve bomba, uçaktan atıldıktan sonra rüzgarın etkisi ile harekete geçen bir çeşit elektrik motoru, borunun etrafında hızla dönerek bir manyetik alan yaratıyor. Bu manyetik alan, tepe noktasına ulaştığında ortaya çıkan patlama, bombanın ucundaki boru ağzından dışarı yayılıyor. Bu şekilde, manyetik dalgalar hedeflerine doğru hızla yayılırken düşmanın, elektronik alt yapısı felç oluyor.

  IRAK MUHALEFETİ BİRLEŞTİ
  ABD Başkanı George Bush yönetiminin üst düzey yetkilileriyle Washington'da görüşen 6 Iraklı muhalif grup, Irak lideri Saddam Hüseyin'in kendilerine ülke içinde güç kullanması ihtimaline karşı ABD'den koruma istedi.

  ABD Dışişleri Bakanlığı'nda yapılan iki saatlik toplantının ardından, muhaliflerin sözcüsü Hamid El Bayati, basına açıklamasında, toplantıya katılan grupların Saddam Hüseyin'in devrilmesi ve yerine demokratik bir yönetimin kurulması için birlikte çaba göstereceğini söyledi. Bayati, Saddam'ın Irak çapında bütün muhalif çevrelere saldırma eğiliminde olduğunu ve buna karşı ABD güvencesi istediklerini kaydetti. Irak Ulusal Kongresi (INC) lideri Ahmed Çelebi de, Saddam'a karşı Türkiye`nin desteğini de almayı arzu ettiklerini söyledi. 'Türkiye bizim dostumuz, komşumuz' diyen Çelebi, Iraklı Kürtler`in, ülkenin toprak bütünlüğüne bağlı olduğunu ve bağımsızlık peşinde koşmadığını savunarak, 'Türkiye`nin endişe etmesine gerek yok' diye konuştu.

  Iraklı muhalifler, Washington'da ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld ile görüştüler ve Başkan Yardımcısı Dick Cheney ile telekonferansa katıldılar.
   
 2. hmustak

  hmustak PersianBulls

  Kayıt:
  29 Mayıs 2002
  Mesajlar:
  4,607
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Meslek:
  BT/QA
  Şehir:
  Persian
  kınıyorum Amerikalı Teröristleri ve Iraklı ciğersizleri !!!!
   
 3. Sahin

  Sahin Daimi Üye

  Kayıt:
  28 Mayıs 2002
  Mesajlar:
  8,943
  Beğenilen Mesajlar:
  0

  Bana haberin bu kısmı çok ilginç geldi. Abartılmış mı?
   
 4. Mingitau

  Mingitau Misafir

  "Kıskaç" size ne anlatıyor?Filmi izleyen var mı? Aslında o alet Elektronik dumur için daha kullanışlıdır.

  Zannederim Bilim Teknik te bir defa görmüştüm ELEKTRONİK-BOMBA yı ....
  Aslında bir TESLA COIL de yeterli frekanslarda aynı işi yapabilir.

  Bu arada ABD nin insanların zihinsel fonksiyonlarına etki çalışmaları da hız kazanmış durum da ülke olarak bilinçlenip, bu tür şeylerin etkisini yok etmenin yollarını bulmalıyız