Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İnternet Cafe Kontrol Programı hakkında !!!

Konu, 'İçerik Yönetimi' kısmında TeDDy tarafından paylaşıldı.

1. TeDDy

TeDDy Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Eleman
    Merhaba arkadaşlar

ben bir adet internet cafe kontrol programı aramaktayım. Yalnız normal hesap işleriii, masa kontrol işleri yapmasının yanında terminal makinenin görüntüsünü. yanii kişin ne yaptığını gösteren bir program aryorum..

Bsoft Firmasının E-Cafe Navigator war. Ama o sadece bir adet jpg dosyasını o anlık resmini çakiyo ve onu getiriyor.

Yardımlarını bekliyorum..

Teşekkürler.

2. Mingitau

Mingitau Misafir

Tinasoft un bir programı vardı. Onu denedin mi? Balıkesir deyken bir arkadaşım kullanıyordu kafesinde en iyisi demişti.

3. hmustak

hmustak PersianBulls

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT/QA
    kişilerin haklarına saygısızlık olmaz mı bu?

4. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bencede pek etik bir davranış değil, şahsen öyle bir cafède olmak istemezdim.

5. ee++

ee++ Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Olur.

6. omerosmanoglu

omerosmanoglu Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Sentez Yazılımda Kurumsal Çözüm Uzmanı olarak çalı
    O tür bir internet cafe programı duymadım şahsen ben o tür istek yapan internet cafelere VNC programı kuruyorum.

SourceForge de TightVNC isminde bedava bir yazılım vardı.

Zannediyorum arkadaş yasak site kontrolü veyahut yasak işlemleri engellemek için istiyordur.

Bizimde internet cafemiz var ve bazen kişiler ellerindeki cd ile girip şunu yüklermisiniz bir kaç site kıracağım demek kadar ileri gidebiliyor.

Tabi suçlu siz oluyorsunuz bence gerekli bir önlem.

7. hmustak

hmustak PersianBulls

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    BT/QA
    söyleyecek bişi yok walla...!

8. TeDDy

TeDDy Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Eleman
    pardon ama hangi kişilerin hakkına saygısızlık oluyor pek annayamadım. Neyse !!

Tinasoft'un programını denedim. Ama benim istediğim özelliklerin 1'i war 2'si yok. Biraz eksik..

Doğrusunu söliim VNC'lere pek sicak bakmıyorum. Daha önceleri bayağı bir problem yaşamıştım da ondan.

Yaaa eminim bi tane program war öyle ama ismi aklımda değil ...

Teşekkürler...

9. ab

ab Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Oğrenci
    Ne olursa olsun musterileri gozlemlemek bilgilerini sniff etmek ahlaki acidanda sakincali bir davaranis. Hatta Hukuki acidanda bakıldıgında pek sizin lehinize bir durum soz konusu olmaz. Birde bu acidan bakin.

10. omerosmanoglu

omerosmanoglu Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgilerini aldığımızıda kim söyledi VNC programları zaten kullanıcıların gözünün önünde gösteriliyor ve TightVNC programları ile aldığımız görüntüleri arşivlemiyoruz amaç kullanıcıların kontrol altında tutulduğunu hissettirerek yasak işler yapmasını önlemek sonuçta benim telefonumdan bağlanılıyor ve olabilecek bir olayda ben suçlu olacağım kontrol altında tutmak en doğal hakkım.

11. ab

ab Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Oğrenci
    sayın omer osmanoğlu

simdiye kadar kafenize cd ile gelen kac kisinin bir site hackledigine tanık oldunuz acaba. yada turkiyede boyle bir potansiyele sahip olan insanların internet kafelere ugradıgına ihtimal veriyormusun. Aslında suc sizin kullanıcılarınızda ben olsam boyle bir kafeye iyi işlerim için olsa bile ugramazdım.

screen shot lari ister arsivleyin ister arsivlemeyin. ister birkez alın ister on kez. kisilerin hobilerine alıskanlıklarına bu sekilde el uzatmak bence kotu bir davranıs. sonucta verdiginiz hizmet karsiliginda bir ucret aliyorsunuz.

sizde kendinizi dusunuyorsunuz ama bir defa olsun arastırın acaba kac internet kafeci bu tarz aktiviteler yuzunden suclu duruma dustu yada dusuruldu. Bence internet kafenin ruhsatsız calistirilmasindan dolayi suclu duruma dusenlerinki bundan daha fazladır.

Bu asamada sizi bir kez daha dusunmeye davet ediyorum.

;)

12. omerosmanoglu

omerosmanoglu Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    İnternet Cafeniz varmı.?

Ben Cafede sürekli durmuyorum şirkete gittiğim zamanda zaten cafe ile değil abimin bana verdiği diğer işlerle ilgileniyorum ama bir ara işyerimden aldığım senelik izin dolayısı ile 10 gün durdum ve 3 olayla karşılaştım sanırım yeterli.

Kesinlikle evet çoğu kötü niyetli internet kullanıcısı yasak işlerini evinden değil internet cafelerden yapıyorlar zannederim en kısa ve kesin çözüm olarak görülüyor.

Hay hay bu arada siz cafelere sadece kötü işleriniz içinmi uğruyorsunuz.? (Şaka)

Hobileri bana zarar veriyorsa (ve 3.kişilere) el uzatmak kötü bir davranış değil bana göre.

Verdiğimiz hizmet karşılığında doğru:
    Şirket kurma bedeli vergiler : 5,000 dolar üzerinde harcandı.
    Bilgisayar bedeli olarak : 10,000 dolar üzerinde harcandı
    Lisanslar için 4,000 USD üzerinde harcandı.
    Aylık : 350,000,000 kira bedeli 300,000,000 ortalama telefon bedeli ödüyoruz.
    Ve bize internet cafe aylık ortalama 600-800 milyon getiriyor yani kendi kirasını bile zor karşılıyor.

Buna rağmen abim hızı artıralım diye Isdn hat aldı ne yazıkkı o da en fazla 8 makina desteklediği için elimizde kaldı.

Sizce kira bedelini almak hakkımız değilmi.?

Kendimizi düşünmüyoruz kendimizi koruyoruz. (Zannederim anlaşamadığımız olayın özünde bu yatıyor.)

Şimdiye kadar kaç kişinin bu sebepler ile suçlu duruma düştüğü beni ilgilendirmez Suçlu duruma düşmeyeceğinin garantisini verebiliyormusunuz.?

Bizim bir sıkıntımız da bu zaten biz lisanslı ürünler alıp yatırım yapıyoruz , iskanlı yerlerde işyerimizi açıyoruz (Kira daha fazladır) ama bazı cafeler neredeyse sıfır maliyete iş yeri açıyorlar ve buna göz yumuluyor

Bazı iyiniyetli arkadaşların sistemleri çökertmesi ve tekrar kurulması yüzünden şu an internet cafe de TightVNC kurulu değilmiş belki bize uğrarsınız. ;)

Cuma akşamları ben de ordayım gelince haber verin bir çayımızı içersiniz.

Bu arada siz mesajı yazmadan ben internet cafeniz olmadığına bahse girebilirim.

13. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ama kullanıcınında hakları var bunuda unutmamak gerek şimdi hangi kafeye gitsem acaba izleniyormuyum kuşkusuna kapılmamak işten değil. Bir kişi için bütün kullanıcıları hemde izinsiz izlemek bana genede pek hoş gelmiyor.

14. ab

ab Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Oğrenci
    Hayır internet cafem yok ama 1 yıl boyunca internet cafede gunde 12 saat calismis biri olarak soyluyorum.

Ne capta buyuk olaylardıki bunlar sizi bu kadar cok etkiledi. Sanki gelenler amazon.com hackliyecek gibi konusuyorsunuz. Size daha once dedigim gibi biraz arastırma yapın...

Ne kadar harcandığı beni ilgilendirmez sonuc olarak ama madem işletme kurdunuz bazı riskleri üzerinize almak zorundasınız. Sonucta ya kar edersiniz yada zarar anlatmak istedigim kullanıcılar size bilgisayarlarınızı kullanma bedellerini kurusu kurusuna ödüyormu ona bakınız. Sizin oranın kirasını cartını curtunu çıkarıp çıkarmayacağınızı işletme kurmadan önce etüt çalışmaları yapıp gormeniz lazımdı. Yani bu sizin işletmecilik anlayışınızdan oturu meydana gelen bir olay.

Age of mytology varsa oynamaya gelebilirim.
    :D

15. redial

redial Misafir

:)
    Kullanicilarin ne ettigini izlemenin yolu, ekran goruntusu almak mi, yoksa loglari vs leri incelemek mi?

Bu sizin dediginiz sey, marketten bedelini odeyerek aldiginiz bicak icin takip edilmeniz gibi bir sey...

Hem gercekten merak ettim, ortalikta, elinde cd ile dolasip, pardon, bizim bi hek isi vardida, su tool lari bi install edebilirmisiniz felan mi diyor?

Eger boyle ise, benim tavsiyem, uzerinde bilimum lame tool larin kurulu oldugu bir iki makina koyun oraya, cama da yazin "ozel hekir makinalari" diye, eger bahsettiginiz salaklikta tipler varsa, bu salaklar, bahsettiginiz makinanin saatine de 10.000.000 tl felan oder, boylece siz de maddi sikintilarinizi bir parca olsun asabilirsiniz...
    Haaa, seyden de korkmayin, bunlar bi halt yapar basim agrir felan diye, icq numarasi caldigi icin basi derden giren yok henuz :)

16. omerosmanoglu

omerosmanoglu Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    ok iyi fikir :D

Şaka bir yana arkadaşın konusunu mahvetmeyelim bu konu son bulsun zaten şu an makinalarda yüklü filan da değil isteyen gelip görebilir.

Ama bir log programı tavsiye ederseniz veya başka bir kontrol yöntemi iyi olur.

Bir de terbiyesizlik etmeyeyim son olarak rediala cevap vereyim.

Bir kaç yaşanmış diyalog
    - Abi brutforge hangi makinada yüklü
    - Turkcell mesaj appletini başka internet cafelerde kırmışlar sizde hala sınırlı.
    - Kardeş Burda op olamıyorum yaa diğer internet cafede adamlar hep op (Bir portalının chat appleti)
    - Sizde Counter Strike ın cracki vardır bana kopyalayabilirmisin.?
    - Sizdeki cdler neden pahalı aşağıda 2 milyon
    - Bir kaç tanede lame sitelerinden program indirirken yakaladım.
    - Elinde cd ile gelen bana bir kaç gün yardım etmiş bir kişi (Yani firmadan ekmek de yemiş)

Bunlar sadece 10 günde başıma gelenler.

Gerçi bunların çoğunda suç yok suç internet cafelerin bu tarz yerler olduğunu veya bu tarz eylemlere müsait olduğunu benimseyen cafeler

:super:

17. TeDDy

TeDDy Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Eleman
    walla aslında düşünüyorumda aslında izlenme konusunda bende fikrimi değiştirdim. yani aynı şey benim başıma gelseydi, adamın biri şifremi falan görmüş olsaydı hiç hoş olmazdı.

Ama Internet Cafe'ler için gerek war mı? Bu işi yapanın bilgisine göre değişir diyorum. düşünün bu işi sadece (ülkemizde bu çok fazla war) çok kişi geliyor diye elinde avucunda ne warsa hiçbir araştırma yapmadan yanlış bölgeler seçerek böyle işe kalkışanlar için war. Ama bu işi en azında biraz bilgisayar konusunda teknik bilgisi olanlar için o kadar önemli bir şey olacağını sanmıyorum.

ama "ömerosmanoglu" bana öyle geliyor ki sen biraz abartıyorsun. haa gelen insanların saçma sapan isteklerinden dolayı sıkılmış olabilirsin Mesela adamı biri bana gelip "Hotmail war mı? abi" diye bir soru yöneltti. ben afalladım kaldım. Bende "taze bitti. yarın gelecek" dedim.

haa doğru mu yaptım. hayır bence yanlış yaptım. Ama hiç bir bilgisi olamayan kişilerin sadece merak için ellerinde ekmek paralarınıda internet cafelere yatırması bence hoş bişi değil.

Bana göre Internet artık herkesin gözünde (çok özür diliyorum) karı kız tavlanacak bir ortam haline geldi. Herkesin aklına böyle bir klişe yerleşti artık.

Yani bu işin suyunu çıkardılar. Bir soru sorsalar interneti ne için kullanıyorsunuz diye eminim ki %50 'den fazlası chat için diyecektir.

We internet cafeler bu yüzden dolup taştığında dolayı Tür k insanı böyle bir şeye yatırım yapıyor. Ama çoğu zaman zararı işyeri sahibi çekiyor bana göre..

Sonuçta bu işi yapan kişiler az da olsa teknik konuda bilgisi olan kişiler yapmalı.

18. redial

redial Misafir

Benim onerim, hic usenmeyip, -madem isiniz bu, madem bu isten para kazaniyorsunuz- butun internet cikisini linux bir makina uzerinden saglayip, snort vs gibi yazilimlarla trafigi gozlem altina almaniz;
    Hem bu sayede, elinizde musterilerinizin internettteki davreanislari ile ilgili istatistiki bilgileri de toplamaniz kolay olabilir.

Ornegin ankarada bir cafe de aksamlari 19:30 ile 23:45 arasi hattin bagli olmasina ragmen cogu zaman internetin gereksiz oldugunu, cunku tum masalarin lan game icin kullanildigini saptamis, ve oglen 12: ile aksam 19:30 arasindaki saat ucretini biraz assagiya cekerek bu saatlere ozendirilmis, ve boylece gunluk ortalama 3 saat tasarruf daha saglamistik...
    Ayni sekilde, iyi konfigure edilmis bir proxy makina da cogu zaman bant genisligini koruyarak hizda gozle gorulur artislar saglamaktadir...

iste size bir tasla iki kus, linux bir makinada snort+squid...

(Amacim isinizi ogretmek degil, ornek vermek, fikir vermek... yanlis anlasilmak istemem...)

19. omerosmanoglu

omerosmanoglu Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    :super:

20. ab

ab Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Oğrenci
    @redial : Aslında Snort gibi bir IDS kurmak iyi bir fikir gibi ayrıca win32 platformundada çalışabiliyormus. Tabi network trafiğini kontrol altına almak sonuç itabariyle en olumlu yaklaşım. Fakat snort gibi bir yazlımında sniffer olarak kullanılabilceğini göz ardı etmemek lazım.:cool: