Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Interface Font Problemi

Konu, 'Tasarım Atölyesi' kısmında kursad tarafından paylaşıldı.

1. kursad

kursad Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Selam arkadaşlar.

Bu konuya daha önce değinildimi bilmiyorum fakat acil çözüm bulmam gerekiyor.

Photoshop açılırken önce,

Unable to load Photoshop's interface font. Instead, using a substiute font. The interface may not look optimal. We strongly suggest that you reboot the system and launch Photosop again.

ve ardından,

The Adobe UI font could not be loaded. For best results please exit the program and either install or uninstall other fonts.

mesajlarını veriyor. Program düzgün çalışıyor fakat arayüz fontlarında da problem yok. Fakat sisteme ne font yükleyebiliyorum ne de fontlarımı düzgün görebiliyorum.

Bu sorunu daha önce harddiske format atarak çözmüştüm. Daha stabil bir çözümü var mıdır?

Saygılar.

2. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Üstat nerelerdesin sen görünmüyorsun özlettin ;)

Soruna gelince başka bir pc'de hazırlanmış psd leri açmaya çalışınca eğer sisteminde aynı fontlar yoksa bu hatayı verir photoshop ama sisteme font yükleyememe olayını anlamadım. Yalnız şu da var Photoshop fontlarda sadece kurulumundan önceki fontları bir kez tarıyor ve her seferinde aynı düzenle açıyor. Plug-inlerde falan aynısını yapmıyor her seferinde yeni plug-in var mı diye photoshop klasörünün altını tamamen tarayıp açıyor açılıştaki yavaşlık bu yüzden oluyor.

Fontları daha sonradan göstermenin yolu Photoshop açıkken windows»fonts klasörüne gidip görmediği fontları çift tıklayarak açmak daha sonra photoshopu açıp kapamak. Bende %100 işe yarayan bir yöntem bu.

3. kursad

kursad Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    İşlerin yoğunluğundan yazmaya fırsat bulamıyorum, fakat sürekli uğruyorum siteye.

Sorunumu tam ifade edemedim sanırım. Sorun windowsla ilgili gibi görünüyor. Tüm adobe programlarının ortak kullandığı bir arayüz fontu sözkonusu. Windowsta oluşan font problemleri nedeniyle bu font bir şekilde işlevini yitirdi. Şimdi fontu sisteme yüklesem hrşey düzelecek fakat sisteme font yükleyemiyorum. Bunu çok sık yaşıyorum nedenini hala bulamadım. Çözüm olarak Photoshop'u tekrar install etmeye çalıştığımda sisteme font yüklenemediği için doğal olarak install sırasında da yüklenemiyor. Sorun kalıcı olarak duruyor. Tek çözüm Windowsu yeniden kurmak (ayrı bir klasöre) ya da sisteme format atmak. Bu soruna bunların dışınnda çözüm getirebilecek arkadaşları şimdiden takdir ediyorum. Çünkü ne yaptıysam olmadı. :)

Bu arada site canavar gibi olmuş Şahin, ziyaretçi sayısından belli :)))

4. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Windowsun bazen bilinmeyen hata mesajları adamı deli eder ustat, site inşallah daha iyi olacak zamanla ;)

5. kursad

kursad Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bu soruna çözüm getirece bir arkadaş yok mu? Kafayı yemek üzereyim.:hmmm:

6. halyun

halyun Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    merhaba arkadaşlar
    bu güzel forum sitesine katılmak oldukça iy oldu, emeği geçen herkese teşekkürler.
    acrobat 5.0 programında türkçe karekterleri okutamıyorum. ayrıca programın türkçe dil desteği var mı acaba?? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...