Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İnfilak Online Savaş Oyunu

Konu, 'Proje Geliştirme' kısmında by.timin tarafından paylaşıldı.

1. by.timin

by.timin Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    21.yy temalı bu oyuna sende katıl
    Kaynaklarını yönet , güçlü ordu kur, dünyaya sen hükmet.

İnfilak - Online Mücadele

Sizce projem nasıl
    Online savaş oyunu

porchucka bunu beğendi.
  2. Yilmazx

Yilmazx Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Proje olarak güzel, ancak maalesef görsel olarak çok tatmin edici olmadığını söylemek zorundayım

by.timin bunu beğendi.
  3. dinlex

dinlex Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    88
    Ben birkaç gün önce kaydolup oynadım biraz. Burada yorum yapmayı unuttum. Baya yetersizdi oyun. Yeteri kadar bilgi yoktu nasıl kullanılacağına dair ve görsel olarak da yetersiz tabi. Şimdi tekrar girdim hesabım pasif moda geçmiş birkaç gün girmedim diye :)
    istihbarat kısmını çözemedim pek. 5000 kayme para yatırdım %49 bilgi ihtimaline boş rapor geldi.

şimdi de şu quantum denilen şahsa bir saldırayım 3 askerimle. Puanı yüksek görünüyor, heralde benimkiler sağ çıkmaz ama kader işte :D

by.timin bunu beğendi.
  4. by.timin

by.timin Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    dinlex sen misim:)
    evet oyuna 24 saat giriş yapmayan kişi pasif moda geçer
    zaten senin dışında oynayanda yok oyunu
    istihbarat mantığı kesinlik içermez
    ufak bir açıklama koymuştum orada ki soru işaretli yere girersen
    oyun mantığını çözme üzerine kurulu biraz
    bu şekilde düşündüm
    sana bir taktik vereyim
    o yüzde karşında ki kişinin puanına bağlı
    ve istihbarat sağlamanın kesinliği yoktur

görseller konusunda maalesef berbatim biliyorum
    bir türlü kendimi geliştirmeyi başaramadım ama tam bir hüsran oldu benim için
    ben en az bi 30-40 kişi oynar diye düşündüm ama maalesef ilgi çekmedi
    yada reklam konusunda yetersiz kaldım belkide
    alan olsa satarım belki kodları domainle
    gerçi sub domain zaten

5. dinlex

dinlex Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    88
    Bu tür durumlarda kendine bakmak gerek. Herhalde sen kendin bile oynamiyorsundur bu oyunu değil mi? :) Oyunda bir canlılık yok çünkü. Kötülemek için söylemiyorum, sakın moralin bozulmasın ve hevesin de kaçmasın. Önemli olan bir şeyler yapmaya çalışmak. Değil 1 tane, ilk 10 girişim bile boşa gidebilir. Bu 11.nin tutmicağı anlamina gelmez. Benim de böyle hüsran olan bir işim oldu, baya eleştri aldim ama yine de geliştirdim. Geliştirdiğim halde hala eleştri bitmiyor ve site de pek tutmadı haliyle. 2-3 haftadir elimi sürmüyorum hevesim kaçti biraz artik ama emek boşa gitmemeli. Biraz toparlaninca devam edecem yine.

Seninki de hala geliştirilebilir o oyun. Benzerlerine bak, eksik yanı nedir. Askeri savaşa gönerirken 10dk boşuna bekliyoruz, bu sırada başka şeyler yapilabilmeli. İttifakların duyuru alanı olabilir. Savaşların sonuçları üye profillerinde paylaşılabilir. "Aaa kişisi Bbb kişisine saldırdı. Savaş galibiyetle soniçlandı" vs. şeklinde. Ölü asker sayisi falan da yazilabilir. Yorum özelliği eklenebilir. Bir tür sosyal paylaşım sitesi gibi. Ama savaş üzerine işte. Jpg resimler yerine heketli gif resimler kullanabilirsin. Ekrana bakarken hareket eden bir şeyler olsun en azından.

Ayrıca 30kişinin oynamasi için sitede saldiracak birileri olmali. Ben kaydoldum ama saldiracak 1 kişi vardi sadece. Ona da 1 kere saldirdim 10bin kayme kazandım. İkinci saldirida 1 kaymeyle döndüler. Başka saldiracak adam yok. Sen kendin 20-30 tane hesap aç geliştir. En azindan kaydolan kişi saldiracak birilerini bulsun değil mi? :) ve reklam da çok çok önemli ve zor olan kısmı. Forumlarda vs. duyurunca pek gelen olmuyor. Parali reklam vermek de çok pahalı. Google adwords'e reklam verdim 100tl'den. Sözde bana 200-300 kişi gönderdi ana kaydolan kişi sayisi 10'u geçmedi. Zaten ondan başka da para yoktu cebimde. O da boşa gitti :) Neyse bu son söylediğim reklam kismini okuma sen, gayret et yine :))

by.timin bunu beğendi.
  6. by.timin

by.timin Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Yok oynuyorum tabiki
    Bu olmadıysa başka bir oyun gelistiririm
    Dediğin gibi 10 tanesi olmasada 11.de tutar belki
    Laf olsun diye demiyorum önerilerini dikkate alacağım.
    Geliştirmek için uğraşacağım.
    Umarım sende başarıya ulaşırsın
    Değerli yorumun için teşekkür ederim
    Kolay gelsin

dinlex bunu beğendi.