Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İmsakiyeler ve Sömürgeçler

Konu, 'Konu Dışı' kısmında selcukyavuz tarafından paylaşıldı.

1. selcukyavuz

selcukyavuz Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Selamlar,

Aşkta, savaşta ve ticarette herşey mubahtır derler ya. Her yol denenir kazanmak için.

Bu aralar ticarette kazanmak için yapılan alicengiz oyunlarına takıldım. Kimisi Atatürk ü kullanır bi yerden bulur buluşturur gözlük firması Ata'nın gözlüklü bi resmini mayo firmasıda Ata'nın mayolu resmini logosunun yanına ilişitiriverir.

İnsanların sahur ve iftar saatlerini hatırlatma amacından çok ticarethanelerin ismini 30 gün bedava reklamını yapma amacını taşıyan bu reklamgeç lerin üzerinde Ayet-i Kerime ve Hadisler den bol bol konuyor.

Her evde-işyerinde yaklaşık 5-6 tane birikmiştir. Biriken imsakiyelerden şanslı olanı duvara asılır. Gerisi sağda solda kayboluverir. Ya dikkatsiz bir el tarafından çöpe atılır yada ayak altında unutulur.

Bu imsakiye bastıran üzerine yazdırdıkları Ayetleri-Hadisleri çok mu değersiz görüyorlarki bir eşantiyonun üzerine bastırıyorlar. Üstelik bunu "hizmet" adı altında yapıyorlar.

Sizde de bende olduğu gibi bu duygu sömürücülere karşı bir anti-pati oluşuyormu ? Yoksa siz Allah razı olsun şu "xxx mensucat" tan diyenlerden misiniz ?

.

2. Huzeyfe

Huzeyfe Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    SEcurity Administrator
    sonuan kadar katiliyorum sana,ama altarnetif olarka ne dusunulebilir bunun icin,

3. Bozo

Bozo Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    web design
    gerektiği gibi yapılmadığından ve kullanılmadığından aslında gerek yok imsakiyelere.hemen her evde yapraklı takvimler olur.olmasa bile bugün 38 de olan iftar yarın 37 öbür gün 36 gibi gidiyor.tahmin edebiliyorsunuz.hatta benim gibi orucunu evde açamayanlar için hiç bir önemi yok dakikaların.ortada koskoca şirket adı adresi,yanlarda ise birkaç hadis ve ayet.hatta kredi kartı komisyonlarının %0 olduğunu yazanlar bile çıkıyor.bunlar daha sonra direkt çöpe gider.:(

4. con_simit

con_simit Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    0. Selam

1. Bana da geldi bir tane.
    1.1. Ben tasarımlarını beğenmediğim için kullanmıyorum.
    1.2. İmsakiye bölümünü kesip buzdolabının kapağına astım.
    1.3. Geri kalanını ne yapacağım: Yakacağım!

2. Üzerinde ayet, hadis ve benzeri yazılar bulunan evrakı çöpe atmayalım. Çöpün nerelere gideceği belli değil çünkü. Bunları imha etmek için uygun yöntem yakmaktır.

3. Hamd: Bize sabır veren, zamanı vareden ve kuşatan, ezel ve ebedin hakimi, sabredenlerin en sabırlısı Allah'a hamd olsun.

4. Kolay gelsin.

5. selcukyavuz

selcukyavuz Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Yakmak ne derece uygun bi davranış.

Daha öncede duymuştum ama hala tereddütlerim var bu konuda.

.

6. Huzeyfe

Huzeyfe Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    SEcurity Administrator
    yakma göm o zaman.

7. selcukyavuz

selcukyavuz Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Gömme ne derece uygun bi davranış.

Daha öncede duymuştum ama hala tereddütlerim var bu konuda.

:rolleyes:

.

8. Mingitau

Mingitau Misafir

Madem bu kadar çok var birini bana gönder inanmayacaksınız ama bizim evde hiç yok sabah nasıl olsa 4:45 de uyumuş oluyoruz da akşamları TV de yayınlanan o nasıl takva sahibi olunur türünden kesişler çekilmiyor. Neyse ki tv8 var....

Not: Bizim evden değil e zan sesi yoldan geçen arabaların sesi dahi duyulmuyor...:D