Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk Yazılımcı ingiliz Bir Kadın Mı?

Konu, 'Yazılım Geliştirme' kısmında eguzelkucuk tarafından paylaşıldı.

1. eguzelkucuk

eguzelkucuk Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    merhaba, bir video ile karşılaştım, ilk yazılımcının bir ingiliz bayan oldugu yer alıyor. Sizce öyle midir? Videoyu ekliyorum.

2. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    sanırım bu kadın. zeki kadınmış.
    tabi dahi olan hocası Charles Babbage.

ve gördüğüm kadarı ile Charles Babbage gerçek dahi. Gidilen yoldan tamamen farklı bir yol yaratmış.

Çoğu dahi denen kişi, öncekilerin ördüğü duvara ilave bir taş koyar, son taşa denk geldi ise duvar tamamlanmıştır, buluş olur ödüller alır destek bulursa zengin olur... yahudi ise her zaman desteği vardır hem para hem medyada.. o sebeple tüm dahiler yahudiymiş gibi görünür...

konudan çıktım... Hoca nın ürettiği ilk 0 1 lere dayanan makineye, bir çözüm için sanırım akış şeması gibi bişey tasarlamış...

3. eguzelkucuk

eguzelkucuk Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bu kadın harika birisi, hayranlıkla okudum hayatını.

4. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Sen harika deyince bende merak edip okudum. Çünki fizik kimya felsefeye tarihe aşırı merakım vardır.

normalde bir kadın bilim insanı ilgimi çekmez. Doğurgan doğalarından dolayı, dahi olsalar bile bunu üretime dökemezler... istisnalar var ama onların bile yanında birlikte eşit çalıştığı bir erkek var.

Kadının hayatında sıradışılık var ama bir harikalık göremedim. Tabi insanların hayat tecrübeleri farklı. harika tanımıda göreceli bir kavram. Bilim açısından bakınca, hocasının makinesinin nasıl kullanabileceğini birilerine açıklamaya çalışırken tuttuğu notlar ilk yazılım olarak kabul edilmişki buda doğru bence... başkada dişe dokunur bişey yok.

Ayrıca hayatı hayvan babası yüzünden çok fırtınalı geçmiş.
    Çevremde öyle insanlar varki, bu kadının fırtınalı hayatı meltem kalır...

Zeki bir kadın orası belli. Zekanın ilk koşullarından biride ortalama üzeri hafıza. demek oda vardı...

5. snn7

snn7 Üye

Beğenilen Mesajlar:
    22
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Okulda ödevlerden biriydi. Bilgisayar ve yazılım teknolojisinin başlarında çok kadın vardı. İlk bilgisayarın yapımında vs. O dönemdeler dünya savaşlarında 150 milyon civarında erkek öldüğü için toplumdaki tüm düzen haliyle kadınlara kaldı.

6. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    pek kullanmadım ama ilk öğrendiğim yada ikinci dildi COBOL, tam hatırlamıyorum.

yazan bir kadın. Grace Hopper
    compiler ilk yazanda oymuş.