Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk olmak güzeldir

Konu, 'Proje Geliştirme' kısmında mustafa tarafından paylaşıldı.

1. mustafa

mustafa Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    web programlama
    Hobaa! bünyesindeki en büyük sitemiz İKTİBAS Türkiye'de "metin arşivi" olmak bakımından bir ilk. Sonrdan bir çok fıkra arşivleri çıktıysa da şimdilik aynı yelpâzede ve aynı titizlikte bir site daha yok. Piyâsanın en popüler yazılarını tek tek düzenleyip (Türkçe karakter ve imlâ kuralları açısından) yayınladığımız bu sitenin şöyle de bir hizmeti var: Sitede her gün çok tutulan, hit bakımından sivrilen yazılar oluyor. Bunlar tabiî ki o günlerin en popüler yazıları. İşte bu "Günün En Çok Okunan 10 Yazısı" nı diğer webmasterların sitelerinde görüntüleyebilmeleri için, bir uygulama var. Şuradan bununla ilgili sayfaya ulaşmak mümkün.

Bir de, yine bir Hobaa! sitesi olan Kalite 100 bünyesindeki "Banner Değişim Sistemi" var ki, o da dünyâda bir ilk. Evet gerçekten, abartmıyorum, dünyâda bir ilk. Onu dünyâda ilk yapan özelliği de: puanlamalı sisteminde "mouseover kontrolü" ne de yer vermesi. Yâni, değişime katılan siteler, bir banner gösterdiklerinde 1 puan kazanıyorlarsa, banner üzerinden mouse geçerse ilâve 3 puan daha ve banner tıklanırsa ilâve 6 puan daha kazanıyor. Yâni tıklamayla netîcelenen bir gösterim 10 puan ediyor. Sonra da, her 5 puanlarına karşılık bir gösterim hakkı kazanıyorlar. Dünyânın İlk MouseOver Kontrollü Banner Değişim Sistemine de buradan girebilirsiniz.

Not: Linkleri kalın yaptım. Hâkî kullananlar da görebilsin.

2. Predator

Predator Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Biraz tohuma kaçmış gibi geldi bana...

3. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Öncelikle hoşgeldin Mustafa, burada ve sitede yazdığın yazılarda dikkatimi çeken gerçekten Türkçe konusuna çok özen gösteriyorsun ama bazı yerlerde fazla abartılı geldi bana mesela şöyle bir paragrafı tartışalım bu Türkçe açısından tamamen doğrumu sence?

4. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Mesela takı olarak t ile başlaması gereken yerlerin hepsinde d kullanmışsın bu belki konuşurken normal ama imla olarak t olması gerekir diye biliyorum ben. Ya da çoğu yerde â şapkalı a ve î gördüm bunlarında gerekliliği tartışılır diye düşünüyorum. belki bir Edebiyat hocasısınız bu kadar özen gösterdiğinize göre ama biraz abartılı buldum diyebilirim.

5. mustafa

mustafa Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    web programlama
    o yazı bana âit değil ki, bir yerden aldım. sitenin adı iktibas mâlum, üstelik o yazının altında nereden aldığım da yazıyor.

6. mustafa

mustafa Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    web programlama
    Ne demek istediniz? Gerçekten merâk ettim. Açıklarsanız çok memnun olacağım.