Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İkinci windows

Konu, 'Windows' kısmında xtasarim tarafından paylaşıldı.

1. xtasarim

xtasarim Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    win2000 yüklü hard diskimi üçüncü parti bir program ile ikiye böldüm. İkinci bölüme win98 kurnak istedim ama kuramadım.

MSdos başlangıç dosyası gibi birşeyler oluşturmamı istedi

Acaba win98 kuramaz mıyım?

2. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    MsDos başlangıç dosyası mı? Valla duymadım ama kurulumda başlangıç disketi oluşturmak istiyormusunuz diye bir seçenek gelir istersen oluşturursun yoksa devam edersin sorun olmaması lazım.

3. Black_Boyss

Black_Boyss Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    bilgisayar Teknikleri /Donanım/Tekniik destek /sis
    ehey kurarsın ama boot dosyası yazmak sorunda kalırsın bunuda darkhardware.com böyle bir yazı var boot oluşturmakla 2000 uzerinde güzel olur system disketi ile ac kuracagın hdd bölümüne win98 kur daha sonra boot yazman gerekir bu alanda bir araştırma yap zaten ordan seni yonlendirecek 2000 boot diye bir ara olmazsa
    www.farukcubukcu.com
    adresine git oradan yardım iste yada turkmsce.com olsa gerek yalnış yazmadıysam

4. realmusti

realmusti Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarımcı
    Windows 95-98-Me bilgisayarındaki ilk partijına yani c bölümüne kurulur.Bunun haricinde başka bir bölüme kuramazsın.Ama win Xp Nt yada 2000 i istediğini partişına kurabilirsin.Sanırım kuramaman bundan kaynaklanıyor.Ama şöyle yapabilirsin.İlk önce C dizinine elindeki cd orjinal 98 cd si ise bios dan boot sıralamasını cdrom yapıp açılışı cd den yaparak win98 i kurabilirsin yok bunu da yapamam dersen elinde bir boot disketi olması lazım va açılışı disketden yapmalısın ve gelen seceneklerden bilgisayarı cdrom desteği ile açmalı ve daha sonrasında dos dan cd ye geçerek kuruluma başlayabilirsin.Daha sonrada win2000 i kurabilirsin yeni oluşturduğun partijına.Herşey yolunda giderse kurulum bitip makinanı yeniden açtığında önüne 2 secenek gelecek bunlardan biri 98 diğeri 2000 olacak istediğini secerek sistemine girebilirsin.
    Benim anladığım kadarı ile sendeki durum bu yapabileceğin durumda bu.

5. Black_Boyss

Black_Boyss Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    bilgisayar Teknikleri /Donanım/Tekniik destek /sis
    realmusti

tamamen sorudan uzaklaşmış
    cevap :D ;)