Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

IIS Problemi

Konu, 'İçerik Yönetimi' kısmında JakaBo tarafından paylaşıldı.

1. JakaBo

JakaBo Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    IT Manager
    Şimdiye kadar sorunsuz çalışan iis server'im şu sıralar çalışmıyor.

• Local'dan bir sayfa açtığım zaman sayfayı açmıyor.
    • Task Manager'de inetinfo.exe "100%" oluyor.
    • Bilgisyar çok yavaşlıyor.
    • Inetinfoyu kaldırdığım zaman ise çalışmıyor.
    • Command satırından "iisreset" diyerek IIS'i restart ettim fakat yine aynı sorun oluyor.

Sorun tam olarak nerede bilmiyorum :confused:

Bu sorun daha önceden başına gelipte çözenler veya bilenler bana yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

2. selami_32

selami_32 Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    İnsan takliti
    kaç sene olmuş kesin silip yeniden yüklemişsindir muha :)

3. HiperAktif®

HiperAktif® Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    sonsuz bir döngüye sokarsan
    yada
    mesela bir db işlemi varsa be bu db bulunamıyorsa

üstelik on error resume next kullanmışsan kodlarında

bu sorun oluyor ;)

başka durumlardada olabilir ama aklıma gelen bu..

eğer bu sorunu yaşayan biri olursa
    kodlarında on error resume next satırı varsa silsin, kodun vereceği hatayı görsün..

bir döngü sorunuysa da script time out verecektir.

4. skonak

skonak Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Information Tech. Manager
    Default Web Site 'da Virtual Directory olusturup deneme amaclı bir site yapın ve localhostda deneyin.(Sorunun IIS'denmi yoksa varolan web site'daki bir koddanmı oldugunu anlamak icin denemenizi oneririm.)

5. atilnamli

atilnamli Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Değerli arkadaşım,

Aynı olay dün benim de başıma geldi. Microsoft ve burası da dahil olmak üzere içine girmediğim ve kurcalamadığım forum kalmadı. Nitekim sorunu çözdüm. Nasıl olduğunu anlamadım ama (WinXP Pro SP2) bilgisayarı "Safe Mode with Networking(Ağ Desteği ile Güvenli Kip)" ile açtım, açıldıktan sonra tümleşik Admin olarak bile değil, kendi admin hesabımla girdim ve "Administrative Tools(Yönetimsel Araçlar)" menüsünden "IIS" ve "Services" bölümlerini kontrol ettim. Doğal olarak IIS ve WWW hizmetleri çalışmıyorlardı ve IIS başlatılamıyordu. Çok da fazla kurcalama gereği duymadım. Sonra bilgisayarımı kapattım ve yeniden açtım. Herşey düzelmişti.

Şu işlemleri yeniden başlatmanın evvelinde yapmak, işleri daha da garanti altına alabilir:

*IIS'yi önce kaldırmak, kalan kırıntı dosyaları elinle temizlemek(system32\inetsrv) ve sonra yeniden kurmak. Eğer sen de benim gibi standart WinXP Pro üzerine SP2 kuruyorsan ve yer kaplamasın diye yedeklemeleri siliyorsan, sadece SP2 kur işlemini başlat, dosyaların ilk ayıklanmasının ardından SP2 kurulumunu başlatma ve IIS kurulumunu başlat. İhtiyaç duyacağı kaynak dosyalar için, SP2 dosyalarının açıldığı geçici dizini göster. Bu dizindeki dosyaların uzantıları .dl_ biçimindedir ama IIS Setup bunu da kabul eder. IIS kurulumu bittiğinde ise SP2 kurulumunu iptal et. Program adama ya salak gözüyle bakar, ya da kurnaz.

*PHP kullanıyorsan kaldırmaya gerek duymadan aynı dizin üzerine yeniden kurmak ve IIS entegrasyonunu kendi yapmasını sağlamak. Bu işlemi mutlaka bu noktada yapmak zorunda değilsin. İstersen yukarıda anlattığım biçimde IIS'yi düzelttikten sonra da yapabilirsin. Böylece en azından sorunun PHP'den kaynaklanma olasılığını düşürürsün(ki bence PHP'den kaynaklanmıyor).

*Sistemi "Ağ Desteği ile Güvenli Kip" modunda açmak için yeniden başlatmadan evvel önce IIS Admin Snap-In'den hizmeti durdurmayı denemek(sistem takılır kalır), bu takılma esnasında Task Manager'den "inetinfo.exe"yi kendi elinle sonlandırmak. Bu işlemin ardından IIS Admin Snap-In bir ileti verecek ve tekrar lokal makineye bağlanmak isteyecek. Bunu onayla ki sistemin durduğunu görebilesin. En azından inetinfo.exe, otomatik yeniden başlatmanın (iisreset.exe -> issrstrt.exe) ardından %100 Cpu yemekten vazgeçecek ve işlerini normal halledebileceksin. Bu aşamayı herşeyden önce de yapabilirsin.

Benden şimdilik bu kadar... Benim bu yardımım, senin talebinden 3.5 sene sonra gelmiş oluyor. Ama sanırım buna ihtiyacı olabilecek başka arkadaşlar da olacak ve ne de olsa başka yerde bulamayacaklar. Kolay gelsin...