Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ie7 ile ie6 div arasında otomatik oluşan boşluklar

Konu, 'Genel Webmaster Konuları' kısmında web.doktor tarafından paylaşıldı.

1. web.doktor

web.doktor Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhabalar yan yana üç tane kare biçiminde divler var..Aşağıdaki resimdeki gibi.. bunlara float deği uygulayak yan yana tutyorum.. aralarındaki değeri ise margin-lerf'e değer ataması yaparak belirliyorum. Fakat bir sorunum var IE 7 de gifler ile aşağıdaki div arasında bir boşluk oluşuyor.. bunun için bir atama yapmadım.. daha öncede başıma gelmişti.. IE7 de hep böyle oluyor... yaklaşık 5px boşluk nedendir anlayamdım.. ve ortadaki standart paket yukarı yükselme yapıyor.. hepsine değer ataması yaptım ve sabitledim.. ama bir türlü şu ie 7 yüzünden oluşan sorunu çözemedim.. neden yapıyor acaba..ie 6 da aynı sorun varmış sadece firefoxta böyle birşey yok..

<div>
    gif resim
    <div>
    bilgiler
    </div>
    </div>

2. Eretna

Eretna Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    WebMaster
    ie6 css de çok geri bir tarayıcı ie7 de bu aza inmiş ama hem ie6+ie7+ff de aynı görüntüyü almak çok zor ve uğraştırıcı olacaktır. artık ie7 ve ff yi baz alıyorum ben. yoksa işin içinden çıkılacak gibi değil.
    ayrıca o kadar küçük bir farkla kurtulduğuna dua et bence.

3. ozguraybar2

ozguraybar2 Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    resim gözükmüyor
    padding atadın mı?

4. web.doktor

web.doktor Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Hepsi ile Uyum sağlamak için takla atıyorum.. fakat bunu neden yaptı anlayamadım..

resim şuan gözüküyor.. padin ataması yaptım..şuan kaldırıp denedim düzelmedi..

5. mustafa

mustafa Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    web programlama
    3px olabilir mi?
    buna ie 3px bug diyorlar.
    div'lere ve gif'lere display:inline vermeyi deneyin.

6. Setting_By

Setting_By Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bu yazıya katılıyorum. farklı kodlamalarla dahada degişik bir görünüm kazanacagını göreceksiniz. <div> bagımlılığı ie6 ve ff arasında ne kadar uzun bir fark oluşturdugunu hepimiz biliyoruz . bunun nedeni ise çok kullanılan ve microsoft yazarlarının esas aldıgı <td> , <div> , <lable> , <br> ve <br /> v.b gibi kod katarlarının kendilerine göre ie göz önünde bulundurularak aldıkları önlemdir.ff yazılımcılarıda aynı kodları alıp onlarda kendilerine göre bazı önlemler almaya çalışınca ortaya bu durum çıkıyor. demek istedigim her iki yazılımların yada faklı sürüm ve yazılımların ortak önlemli kodları degil aynı yüzeysel karekterlerini bulup uygulamak .

7. Sniper

Sniper Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Webmaster
    Eric Meyer'in CSS ile sıfırlama tekniğini kullanmanı tavsiye ederim. Tüm elemanların belirli özelliklerini her browser'da aynı şekilde görüntüleyebilmek için geliştirilmiş bir teknik. İşe yarayabilir...

8. web.doktor

web.doktor Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    css kodlarını inceledim mantıklı bir çözüm..denemekte fayda var..

Malesef buda olmadı..

daha öncede bu sorunla karşılaşmıştım gif ve div arasında sürekli böyle boşluklar oluşuyor..

az önce deneme yaptım giften sonra <br/> ekledim ve boşluk kalktı şaşırdım kaldım.. gecenlerde yaptığım bir sitede aynı sorun vardı bu şekilde çözüme kavuşturmuşum şimdide denedim şaşırdım.. neden bir <br/> ihtiyacı oluyorki kodlarım aşağıdaki gibi...Herkese çok teşekkür ediyorum..