Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hz. Muhammed`e ``terörist`` diyen rahibe

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Ömer tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Ömer

Ömer Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
  2. HunTER

HunTER ...

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Programlama
    Yapmayın beyler.. Imama kızıp abdest bozmaya benzıyor sızınkısı.. Ne yanı gerzegın bırı Muhammede saldırdı dıye hemen bu dortluklerımı dokturmek gerekıyor ? Once basınızı onunuze koyup bı dusunmek lazım bence muslaman olmayanların muslumanlara karsı bu onyargısı nerden dıye?

Hadı bı dusunelım.. Islamın oldugu yerde adam asılıyor kadın taslanıyor.. Islamın oldugu yerde halk ac gezerken dıktatorler saraylarında carıyelerıyle kırıstırıyor. Islamın oldugu yerde allah muhammed dıyerek kan dokuluyor.. Islam deyınce akla kızgın kumlar pıs araplar gelıyor.. Islam demek artık talıban demek talabanı demek barzanı demek.. Islam demek yaser arafat demek saddam huseyın demek.. Islam demek bı davette genc bır erkegı yanagından optugun ıcın hakkında sorusturma acılması demek.. Dahası canlı bomba demek terorızm demek 11 eylulunun sorumlusu demek..

Sımdı soyle kendınısı bı sanıyelıgıne sıyırın kımlıgınızde ve olaya bı de dısından bakın.. Bu manzaraya hakkındakı yorumunuz ne olurdu? Bırakalım haması sıırlerle kendımızı kandırmayı durum ıcler acısı.. Allahın son dını dınlerın en guzelı sozde onu savunanlar onun yolunda olenler tarafından kırletılmıs kana bulanmıs.. 11 eylulde bınlerce kısının olumune sebep gosterılmıs.. Katıller sehıt olmus kurbanlar gavur.. Katlı vacıp denılmıs hep fıkrımıze uymayanlar ıcın.. Madımakta onlarcası yakılmıs.. Esası hosgoru esası ınsan sevgısı olan bı dıne bıde bunlar sıgdırılmaya calısılmıs...

Sımdı bırı bana cıksın ızah etsın bu satırlar nedemek?

"İslam'a acı, düşmandan öc al
    İslam'ı abad eyle Yarabbi
    Düşmanı berbat eyle Yarabbi"

Dusman kım beyler? Bızmıyız onlarmı? Berbat olan hep bız oldugumuza gore sorunun cevabıda acık..

3. Bozo

Bozo Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    web design
    ya hunter yazına iyi giriş yapmışsın ama sonunu getirememişsin bence.sen, bir papazın sözüne kulak asmayın demişsin.doğrudur.dünyada yaşayan binlerce rahip var ve bunlar müslüman olmadıkları için içlerinde islama saldıranlar olacaktır.mesela şimdi bende o adama küfrettim.ama sen hemen ardından kendi sözlerini yalanlayıp mollaların yaptığı yanlışları islam'a mal etmişsin gibi geldi bana.11 eylülü,insan taşlamayı İslamın kuralları olduğunu zanneder gibi yazmışsın.bence dünyada islam'ın EN DOĞRU yaşandığı ülke Türkiye dir.belki %100 olmayabilir,başörtüsü sorun olabilir ama insanlarımız bilinçli.bizdeki en molla kafalı bir insan bile senin saydıklarının birçoğuna karşıdır.bence bir rahibin islam hakkında söylediklerine takmamamız gerektiği gibi dünyada islam adına yapılan yanlışlarında bizden olmadığını söylememiz gerekir.
    ayrıca berbat olmaktan ne kasdettiğini anlamadım.eğer yukarıda saydığın berbat şeyleri kabulleniyorsan cevabının altına not düş.ben bir müslüman olarak o berbat şeyleri kendimden soyutluyorum.

"İslam'a acı, düşmandan öc al
    İslam'ı abad eyle Yarabbi
    Düşmanı berbat eyle Yarabbi"
    bursa söylenmek istenen sanırım Allah düşmanlarına karşı bir beddua.gayette güzel yazılmış.İslamın yüceltilmesi,düşman karşısında zafer kazanması kötü mü?

4. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ömer son kez ikaz ediyorum hem forumdaki genel birlik beraberliği hem forum sayfa düzeni ve konu akışını bozuyor imzan. İmzanın tanımındada yazdık kısa ve tanımlayıcı diye.

Lütfen yarına kadar değiş yoksa ben değişeceğim imzanı.

5. yemre

yemre Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Uygulama Geliştirme
    evet ben böyle kişileri takmıyorum ne söylerse söylesin ne yapabiliriz Efendimiz bile kendini taşlayanları affetmiş biz kim oluyoruz ki böyle dolduruşlara geliyoruz hemen

6. mkarabulut

mkarabulut Misafir

Ömer:Boşver diyecem ama boşver derken o adamı boşver,it ürür kervan yürür. Aslında bence bu olaylar siyasi şeyler,planlı ve çirkin. Neyse...

Asıl demek istediğim Hunter'ın başladığı ama yanlış anlaşılabilecek mesajındaki bazı fikirler...

Müslümanlar adam gibi müslümanlık yapamadıklarından bu duruma düşüldü. İslam'ın temsil edilmeliydi de kimse yapmadı bunu... Hunter'ın dediği adamların hepsi var dünyamızda ve hepsi de müslüman...

Ben de şahsen önce şapkamızı önümüze alıp düşünmeye davet ediyorum kendimizi.

Sonra...

Ömer'in mesajında şahsen yanlış bi şey yok ama nasıl desem oldukça yanlış anlamaya müsait. O şiirde anlatılan düşmanlar herhangi bir hristiyan veya musevi değil. Doğrudan barışı,müslümanları tehdit eden nefisperest,saldırgan kişiler sanırım. Daha doğrusu saldırgan düşünceler de olabilir, biraz geniş alınırsa...

Herneyse, düzelecek hepsi..

7. HunTER

HunTER ...

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Programlama
    Yalıs anlasılmaya mahal vermemek ıcın yazıyorum bu satırları.. Bırıncısı ben ıslamıyetı karalamıyorum.. Sadece bır durum degerlendırmesı yapıyorum.. Islamın dunyadakı "ımajının" ne oldugunu tarıf etmeye calısıyorum.. Ve durum buyken bır rahıbenın cıkıp muhammede terorıst demesının daha dogrusu "oyle zannetmesının" cok dogal oldugu soyluyorum.. Evet cunku ona gore dunyanın en azılı terorıstlerı muslumanlar ıse onların ogretıcısıde bır "terorısten" baska bısey olamaz..

Sımdı neyapmak lazım? O rahıbeyı topa tutalım dılersenız.. Boynuna kadar kuma gomup "recm" edelım..?

Bılırmısınız ısanın guzel bı lafı vardır "sana tokat atana obur yanagınıda don" dıye.. Elın gavuru bunu soylerken bız bıze hıc bı zararı dokunmamıs masumları cıhad adı altında katledıyoruz.. Bu mudur ıslamıyet?.. Bana kalırsa 11 eylulde dııl rol oynamak onu yapanlara kucucuk bır sempatı duymak bıle alahın gazabına ugramak ıcın yeterlı... Ve tum bu olanlardan sonra bıle bu tıp satırları okumak kanımı donduruyor dogrusu..

Sımdı anlıyomusunuz dusmanın neden onlar dıılde bız oldugunu? Bıseylerı duzeltmek ıstıyorsak once rahıbeden dııl kendımızden baslayalım duzeltmeye.. Ondan sonra gun gelır rahıbede musluman olur...

Not: Elın gavuru, allahın gazabı bu benım tarzım dııl.. Sadece bazı seylerı vurgulamak ıstedım o kadar...

8. Bozo

Bozo Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Meslek:
    web design
    hunter kardeşim olaylara hep olumsuz bakıyorsun.
    yani 11 eylül yapıldı diye Hz. Muhammed 'e terorist demek normal mi oluyor.bir insanın hristiyan olsa bile bunu soylemesi için kesinlikle art niyetli olması gerekir.Kuran'ı okusa,Hadis lere baksa bu lafları asla soyleyemez.yani o kişi senin sıraladığın şeyler için değil İslam a olan düşmanlığından bunları soylemiştir.o yüzden bu gibi insanları protesto etmek normal hatta şart.çünkü aynı kişi filistin içinde bunkarı soyluyor.istersen haberlere bir bak. kalabalığın içine atılan füzeden 12 kiş öldü ve o rahip bunu destekliyor.
    yani mesele sadece islam adına yapılan kötü şeyler değil İslamın düşmanları olabileceği gerçeğidir.
    saygılar.

9. HunTER

HunTER ...

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Programlama
    Kan dokersen kanını dokerler, dusmanlık beslersen, dusmanın olurlar.. Hadı onlar gavur anladık pekı bız muslumanlara ne oluyor? Bılmem anlatabıldımmı?

10. realmusti

realmusti Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Grafik Tasarımcı
    Ben şunu sormak istiyorum.Topraklarını savunduğu için katledilen filistinli gecler hiçbir sucu olmayan bebekler bunlar ne olucak peki.Yahudiler resmen filistinleri sömürüyor ve tamamen müslümanları yok edip kendi hakimiyelerini sürmek istiyorlar.Böyle bir durumda bu insanlar ne yapsın neden ülkelerini savunmasınlar neden kendilerini canlı bomba yapıp yahudilerin üstlerine atsınlar kendilerini.Neden o güzel canlarına kıysınlar.
    Hunter a sormak istiyorum aynı şekilde Allah göstermesin bizim ülkemizde de böyle olsa siz ülkemizi savunmak ailemizi sevdiklerimizi bayrağımız dinimizi savunmak için mücadele etmezmisiniz.Siz öleceğinizi bile bile silaha karşı taş atmazmıydınız.Elinizde başka imkanlarınız yoksa.Ne yapardınız
    Bunun terörle filan hiç alakası yoktur.Sonuc da biz müslümanlar o olumsuz demeclerinizden bahsetmişsiniz.Bizler müslümanlığın vazifelerini yerine getirsekte şunu bilmeliyizki dünyada biz müslümanları sevmiyorlar.Bunu aklımıza sokalım bunlarda hala haçlı zihniyeti var ve bizi yanlarında istemiyorlar.İstersek bizler modern müslüman olalım.Hala avrupa birliğine girmeye çalışıyoruz.Almıyorlar işte nekadar modern ne kadar gelişmiş olsak olalım.Mutlaka bir bahaneleri var sonucunda.

Geçmiş de Fatih Sultan Mehmet İstanbul u fethetdiğinde orada bir sürü gayri müslim vardı ve bunların hiç birine dokunulmadı.Sonuc da Müslümanlık dini hoşgörü dinidir.Ama ülkenin bayrağın kastına bişiler yapılıyorsa bunun terörle alakası yoktur.
    Ve şuanda yahudiler müslümanları bebekleri katlediyorlar.Ve dünya buna göz yumuyor.Hani nerde kaldı o zaman hırıstiyanlıkta musevilikde hoşgörü anlayış.
    Amerika yakında ırak a saldıracak kimyasal silah taliban bahane
    kendisi neden kimyasal silah üretiyor.Neden başkası üretince suç oluyor.Neden madem amerikanın çoğunluğu hırıstiyan da nerde kaldı hoşgürü.
    Sizin fikirlerinizi düşünmenizi istiyorum.Belki müslümanlar şapkalarını önlerine almalı ve düşünmeliler ama bence diğer dinlerdekiler bir kere daha düşünmelidirler diyorum.
    Bunu buradan tekrar tekrar tartışırım.Konuşacak çok şey var.Ama zaman müsait değil işte.

11. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Padişahların, kralların, peygamberlerin, senin, benim, onun herkesin arkasından konuşulur, küfredilir karalanır. Bunlar olur, olmasıda normaildir.

Papazın biri çıktı öyle dedi diye öyle olunmaz ama. Ya da Yahudilerde müslümanları katlediyor o zaman Hz. Musa'da kötü savaşı teşvik eden biriydi mi diyebiliriz?

Ya da hristiyanlığın şu anki bayraktarı ABD dünyanın her tarafına saldırır canı sıkıldığında güç gösterisi yapmak için bazende müslüman ülkelere saldırır diyebilirmiyiz Hz. İsa savaşa teşvik ediyordu hristiyan olanları olmayanlara saldırtıyordu?

Şimdi sadece o papaz değil tüm papazlar dese ne yazar? Papa canlı yayında çıkıp dese bunu ne yazar? Kendi kamuoylarında gelin güvey olup, müslüman ülkelerini terörist gösterme çabasının en son zuhurudur bu.

Fazla üstünde durup kafa yormaya değmez.

"Biz bahçemize bakalım."

12. HunTER

HunTER ...

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Programlama
    Hala aynı yerdeyız dımı.. Hep aynı terane..

"Bizler müslümanlığın vazifelerini yerine getirsekte şunu bilmeliyizki dünyada biz müslümanları sevmiyorlar.Bunu aklımıza sokalım bunlarda hala haçlı zihniyeti var ve bizi yanlarında istemiyorlar"

Ya bu zıhnıyete ne demelı? Yuzyıllarca bu sozlerle somurduler bızı.. Insan dusmanlıgını ayrımcılıgı bu sekılde kıskırtılar ıcımızde.. Bırıken ofkemız onların ekmegıne yag suruyordu cunku.. Kendı kokusmus duzenlerınden cıkamıyoduk boylece.. Cahıl halkı yoneten umarsız padısahların devrıne sahıt oldu o cok ovundugumuz fatıhın ımparatorlugu.. Matbayı 300 sonra getıren zıhnıyetler bır ımparatorlugu cokerttıklerı yetmıyormus gıbı bugun bıle varlıgını surdurmekte.. Ozamandan bu zaman ne degıstı? Gavur gene gavur.. Soylem gene aynı soylem.. Onlar bızı sevmedı aslada sevmeyecek..

Kokunu kazıyalım oyleyse ya.. Hadı buyrun ben yarın bı ucak kaldırıyım amerıkaya tam gobegınden vuralım, kanlarında bogulsun hayvanlar bu mudur yanı?

Kım hangı nedenle savası savunabılır! Hangı aklı basında adam bu olup bıtene teror dııl nefsı mudafa der ha ! Bı otobuste sadece ısıne gıtmek ısteyen ınsanları katletmekmı muslumanlık! Bu teror dıılmı beyler! Fılıstınlılerın katlolusunu kınıyoruzda buna nıye sesımız cıkmıyor bu mudur ınsanlık!

Bu dunyada yasamayı hakeden sadece muslumanlarımı!

/*
    Kusura bakma Hunter,bunu yapmak istemezdim ama mesjı çok ufak bölümüde olsa biraz kırıcıydı burası...
    -mkarabulut
    */

13. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Sakin olalım beyler konu seyrinden çıkmasın, hatta bu konuya devam etmemekte fayda görüyorum çünkü çok hassas bir konu. Kimse kırlsın incinsin istemiyorum çünkü ortada birbirimizi kırmamız için bir sebep yok.

Yönetici arkadaşlarda aynı fikirde ise biri lütfen kapatsın bu konuyu.

14. yemre

yemre Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Uygulama Geliştirme
    evet fazla uzatmaya bencede gerek yok yani çünkü artık direkt kırıcı oluncak gibi geliyor....

daha uygun ve sakin tartışma ortamları için...

15. mkarabulut

mkarabulut Misafir

Özür diliyorum:
    yemre konuyu kapatmış ama bi şey daha diyeyim.

Hunter,mesajını birazcık kırptım umarım kırılmazsın ama sanırım kırıcı olacaktı. Seni anlıyorum ama söylediklerini biraz daha yumuşak söylemeni dilerdim. Çünkü tartışmalarda araya nefis girince kimse hak-hukuk dinlemez ,sadece tartışmayı yenmeyi düşünür.

Ayrıca herkese diyorum bize noluyorki adamın birisi orada bi şey zırvalayınca biz burada birbirimize giriyoruz. Bunu aşmamız gerekiyor. Lütfen beyler ve bayanlar...

16. Go

Go Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ben gelmeden başlayan ve biten bi konu...
    bende katılımcılara bir iki pasaj hediye etmek istiyorum konuyu devam ettirmiyorum..

hun TER'a ;Kafka'dan; ormanda yolunu yitirmiş çocuklar gibi terkedilmişlik içindeyiz.önümde durup bana baktığında, ne sen benim içimdeki acıları anlayabiliyorsun, ne de ben seninkileri.Ve senin önünde kendimi yere atsam, ağlasam ve anlatsam bile, biri sana cehennemi sıcak ve korkunçtur diye anlattığında cehennem hakkında ne bilirsen, benim hakkımda da ancak o kadarını bilebilirsin....

umuma; ''islamın yanlış anlaşılması ve anlatılması karşısında;'eğer hasımlarının husumeti ve önyargıları, dostlarınında cehalet ve vefasızlığı olmasaydı, bugün topyekün insanlık onun sunduğu semavi sofraların çevresinde birleşip birbirleriyle el sıkışacaklardı'

17. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Valla ben açtım tekrar konuyu nihanın isteği üzerine tekrar kapatacaktım fakat hunter cevap vermek isteyebilir ama tüm arkadaşlardan ricam bu hassas konu üzerinde iki kere düşünerek mesaj yazmalarıdır.

Sevgiyle...

18. ee++

ee++ Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    <konu_disi>
    Kimse kusura bakmasinda boyle olmaz.. Ac kapa ac kapa...
    </konu_disi>

19. HunTER

HunTER ...

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Programlama
    Konun tekrar acılmasına sevındım.. Bu sayede ozur dılyebılırım sanırım.. Bıraz ılerı gıttıgımın ve mustafının dedıgı gıbı konuya bırazda da "koru korune" yaklastıgımın farkındayım.. Dogrusu dun konu kapanmasa gece yarısına kadar kalıp devam edebılırdım...

Ozetle muslım gayrı muslım onemı yok orta yerde duran "bır ınsanlık sucu".. Sebebı yada sonucu her neolursa olsun "savasa hayır".. Yoksa bı kac basıbozugun (Bush ve Ladın gıbı) "hırslarının" kurbanı oluruz..

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.