Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

HP Deskjet 610C Yardımı

Konu, 'Donanım' kısmında orange tarafından paylaşıldı.

1. orange

orange Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Selam
    Elimde bir HP Deskjet 610 C var. Bunu tamire göndermeden onarmak istiyorum.Sorun, makine kağıdı alıyor fakat tam yazmaya başlayacağı zaman power düğmesinin üzerindeki Düğmenin ledi turuncu bir şekilde yanıp sönüp duruyor.Ben kartuş ların oturduğu kısımdan şüpheleniyorum.Başka bir şüphesi olan varsa yardımcı olun lütfen.Saygılar

2. CrazyCat

CrazyCat Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    lecturer
    acip sesler de çıkarıyor mu? :D
    bizde 7-8 tane 610 C ve 695 C var ve hepsi benzer problemler çıkarıyor. ne yazıkki bu tür yazıcıların ömrü 5-6 kartuş değişimi kadar.

bendeki açıldığı zaman bazen bağırıp duruyor. sanki motor start almıyor yada dişli sıyırmış gibi ama bazen çalışıyor. o bazenlerin hatırına sökmedim.

içinde kullanılan dişli takımının çoğu plastik ve oldukça adi. yapılacak çok fazla bişey yok. ama şunları deneyebilirsin.

yazıcı kafasının üzerinde hareket ettiği kadranı hafif yağla. kapağı açınca yazıcı kafası ortaya geliyor mu?

kağıt almıyorsa kağıt süren patenleri temizce sil. kartuşların iice oturduğuna ve bozuk olmadıklarına emin ol.

ve garantisi dolmuşsa tamire gönderme :) yenisi kadar ücret alıyorlar ve yine çalışmıyor. :)

yinede sorunun tam çözümünü bulmak için anlayan birinin görmesi lazım yada daha ii inceleyip ayrıntılı bilgi verirsen mutlaka aynı sorunla karşılaşmış birisini bulursun.

birbirine benzer ama farklı sebeblerden kaynaklanan oldukça fazla arıza var:

yazıcı kafasının hareket edip etmemesine (kapak açılınca), çıkardığı sese, kağıdı alması ve kağıdı aldıktan sonra doğru yerde durması vb gibi bisürü ayrıntı var.

kolay gelsin :)

3. orange

orange Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Sorunlar zaten o insanı gıcık eden sesten sonra başladı.Şu dişli sıyrılma sesi gibi.Bence en iyi tavsiyeni dinlemeli o yazıcıyı rafa kaldırmalı.Zaten 3-4 yıllık yazıcı .Daha öncede değişik arızalar yapmıştı temizledikten sonra çalışıyordu.Ben en iyisi yazıcı fiyatlarını araştırmaya başliyim.Teşekkürler CrazyCat

4. d_baggio

d_baggio Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    hocam elindeki kartuslari kontrol et.ornegin iki kartusu birden sok.baska bi yazicida dene.bi kac defa dolurtuysan %90 kartusun bozuktur.ve bu yuzden de icinde bulundugun hatayi alirsin.konu hakkinda detayli bilgi verirsen yardimci olabilirim.saygilar...

5. Black_Boyss

Black_Boyss Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    bilgisayar Teknikleri /Donanım/Tekniik destek /sis
    bir cok sorun olabilir ama ilk once kartuşlara bakmak lazım dedigin gibi ama kesinlikle kartuşlarda da olamaz zamanla kagıt alma gozleri sanki kagıt var yok hatalarına düşüyor görmeeden bişi kesin denemez kolay gelsin

bence kendin sok dagıt temizle hiç korkma bilgisayarcı sözüüüüüüü:sus: