Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Haber sitesi açma hakkında

Konu, 'Genel Webmaster Konuları' kısmında dinlex tarafından paylaşıldı.

1. dinlex

dinlex Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Merhaba arkadaşlar, şuanki işsizliğimi değerlendirip haber veya portal tarzı bir site açmak istiyorum. Script kısmını hallederim ama asıl sorun siteye eklenecek içerikte.

Haber ajanslarına bakıyorum aylık 1000TL gibi bir ücret istiyorlar, bırak o kadar parayı, aylık 10tl bile olsa iki kez düşünürüm. Kızmayın lütfen, beleşçi değilim, işsizim! Ayrıca o kadar para verip kazanamamak da var burada. O yüzden şimdilik en mantıklı yol bedava olan yoldur, inşallah zamanla kazanınca ilk iş zaten haber ajansına kaydolmak olur.

Şimdilik bunun bir alternatifi var mıdır?
    Sağdan soldan bulduğum haberleri kopyalamak başıma dert açar bunu zaten biliyorum. Ama diyelimki bir haber ajansının sitesinde "Google yapay zakası satranç öğrendi" şeklinde detaylı bir haber var. Ben bu haberi okusam, sonra hiç kopyalamadan kedi sitemde aklımda kalanları yazsam özet şeklinde bu sorun çıkarır mı? Hatta kendim de yorum eklerim biraz belki. Yani adamlar "Bu haberi Türkiye'de sadece biz yaptık, sen de bizden okuyup yazmışsın kardeşim. Kaynak biziz." diyebilirler mi?

Ya da ben bunu çok mu büyütüyorum kafamda?

2. EMRESONMEZESK

EMRESONMEZESK Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ajanslardan haber alanlar derler. Çünkü ajanslar haberleri para ile satıyor. Değiştirsen bile o ajansa özel bir haberse problem olur. Ama şunu yapabilirsin. Yabancı Ajansların Türkiye Servislerinden Haberler alıp onları türkçe yorumlarsın bu senin başına hemen iş açmaz. Bol galerili bir site aç içinde haberden çok galeri haberleri olsun insanlar bu tarz haber sitelerinde daha çok geziyor.

dinlex bunu beğendi.
  3. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Her haberin tamamını yayınlamazsın, ilk paragrafını yayınlarsın, devamı için haber sahibi siteye link koyarsın. O zaman sorun olmayabilir. kesin bilmiyorum tabi ama o siteye hizmet etmiş olacağından sorun çıkarmayabilirler.
    Bir haber sitesi değil en çok girilen bir kaç haber sitesi ve gazeteyi kullansan daha iyi olur.

dinlex bunu beğendi.