Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Google Adsense Kazançlarınızı Arttırmak

Konu, 'Google Adsense' kısmında nigrior tarafından paylaşıldı.

 1. nigrior

  nigrior Yeni Üye

  Kayıt:
  23 Aralık 2013
  Mesajlar:
  4
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Meslek:
  Web Developer
  Şehir:
  İstanbul
  Önceden Google Adsense hesabıyla para kazanmak çok kolaydı bunun nedeni ise ayarlar yapmak zorunda kalmadan basit ve sade bir şekilde reklamlar yayınlanıyor ve yüksek TBM'ler geliyordu. Şimdi durumlar değişti elbette biz de bu değişen durumların için sıyrılıp gelirimizi optimize etmemiz gerekiyor. Ben kendi kullandığım ayarlar üzerinden size bir kaç ipucu vereceğim.  1. Reklamveren URL'leri Düzenleme
  2. Hassas Kategorileri Düzenleme
  3. Reklam Ağları Düzenleme  Sanırım yukarıdaki 3 özelliği bilmeyenimiz yoktur. Ben yine de bilmeyenler için de açıklayayım.


  Reklaveren URL'leri
  Websitelerimizde yayınlayacağımız reklamların neler olmayacağına karar vermek için yapılmış bir özellik. Bu özellik sayesinde sitemizde gözükmesini istemediğimiz reklamları engelleyebiliriz. Sitemizde gözükmesini istemediğimiz reklamların url'lerini öğrenmek için Google Publisher Toolbar kullanmanızı tavsiye ederim aksi takdirde reklamlara tıkladığınızda politika ihlali yapmış olacaksınız.


  Hassas Kategoriler
  Bu özellik sayesinde sitemizde gözükmesini istemediğimiz kategorileri belirleyerek kullanıcıların sitemizden uzaklaşmamasını sağlayabiliriz. Çünkü düşünün sitemiz bir matematik paylaşım sitesi ve küçük yaşta çocuklar ziyaret ediyorlar. Ancak reklamlar arasında cinsel içerikler çıkıyor. Bu nedenle buradan belirleyeceğimiz kategoriler ile sitemizde gözükecek reklamlar daha seçkin olacaktır.


  Reklam Ağları
  Bu özellik ise Google sertifikalı reklam sağlayıcılarının sitemizde reklamlarının çıkıp çıkmayacağını belirlemek amacıyla eklenmiş bir özelliktir. Sitemizde yabancı reklamların çıkmasını ve reklam kazançlarımız düşmesini istemiyorsak bu kısmı iyi düzenlememiz gerekiyor.


  Reklamveren URL'leri Düzenleme
  İnternetten çöp siteleri araştırarak buraya ekleyebilirsiniz. Böylece alakasız olacağını düşündüğünüz reklamlar sizin sitenizde çıkmayacaktır. Daha profesyonel bir çalışma için Google hesabınızı Chrome tarayıcısında kapatarak Google Publisher Toolbar özelliğini kullanarak sürekli sayfalar arası gezerek beğenmediğiniz reklamların üzerine tıklayarak sitenizden kaldırmak için URL'lerini öğrenebilirsiniz.


  Hassas Kategorileri Düzenleme
  Hassas kategori "Reklam Gösterimi Yüzdesi (son 30 gün)" ve "Kazanç Yüzdesi (son 30 gün)" alanlarına dikkat ederek kapama ya da açma işlemlerini yapınız. Çünkü burada yapacağınız işlemler sonucu geliriniz yükselebilir ya da düşebilir. Dikkat etmeniz gereken sitenizin içeriği ile orantılı olarak aylık olarak buranın kontrolünün sağlanması olacaktır.


  Reklam Ağları Düzenleme
  Reklam ağlarının size ne kadar kazandırdığını öğrenmek için "Performans Raporları" menüsünden "Sık Kullanılan Raporlar" alanında "Reklam Ağları" raporlarını inceleyerek sizin için düşük kazanç ve tıklama sağlayan reklam ağlarını tespit ediniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise; Gösterim yüksek fakat tıklama düşükse bu reklam ağı sizin siteniz için uygun değil demektir. Bu durumda tıklama ücreti yüksek olsa bile sitenizde alakasız bir tıklama olmuştur demektir.
   
 2. dkoksal

  dkoksal Daimi Üye

  Kayıt:
  4 Nisan 2007
  Mesajlar:
  536
  Beğenilen Mesajlar:
  6
  Meslek:
  Teknoloji Yöneticisi
  Şehir:
  Ankara
  Teşekkürler, bu makale için faydalandığınız bir kaynak var mı? Referans aldığınız, faydalanabileceğimiz siteleri de paylaşabilirseniz seviniriz.