Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

google a anlık indexlenmek???

Konu, 'SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)' kısmında tanercat tarafından paylaşıldı.

1. tanercat

tanercat Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    merhaba arkadaşlar. ben seolu joomla kullanıyorum. bu bir haber sitesi. anlık haberler giriyorum ama seolu konu başlıklarım hemen çıkmıyor 1-2 hafta sonra ancak çıkıyor google da. sorum şu anlık veya 1 saat içinde google aramalarında konu başlıklarım nasıl görüntülenir.???

bunun için bir araç yöntem vs varmı?

2. Raiden

Raiden self.life.start()

Beğenilen Mesajlar:
    0
    yanlış bilmiyorsam

1- sitemap yap
    2- yüksek pr li sitelerden link al

yüksek pr li sitelerden link alman senin güncellenmeni daha çabuk sağlıyormuş..

3. anov

anov erlang programcýsý adayý

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    İnternet Programcısı (Kreatif Design Studio)
    Anlık olan siteler var mıdır bilmiyorum. bbc.co.uk gibi sitelerde guardian.co.uk indeksleniyor mudur acaba?

Joomla içinde ping mekanizması var mı? Her yazı eklendiğinde otomatik olarak "bak ben yazı ekledim" diyen.

4. roksan

roksan Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Haber sistemleri çok fazla örneği olan web siteleri, daha evrensel web siteleri varken sizin fazla duyulmayan, bilinmeyen (backlink) web sitenize önem az olduğu için güncellenmesi de haliyle zaman alacaktır...

Daha fazla backlink (arkadaş, yardımcı site anlamında), daha fazla reklam ve tabi daha fazla ve sık içerik sayesinde bu istediğinize erişebilirsiniz...

Tabi birde anov'un bahsettiği gibi web sitesinde yapılan değişiklikleri / yenilemeleri anlık olarak arama motorlarına iletecek bir yapı olması işinizi kolaylaştırır...

5. engin

engin Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    1 baclink
    2 sitemap (Dinamik)
    3 güncellik
    4 meta
    5 seo

6. engin

engin Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    site içinde google botları oldugu sürece değişiklikler fark edilir fakat index nesaman değiştirilir bunun hakkında kimsenin fikri yok google algoritması sürekli değişiyor

7. fuzbing

fuzbing Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Mechanical Engineering
    Google örümcekleri ne kadar çok ziyaret ederse o kadar çok indekslenirsin. Bunun içinde sitenin güncel olması, yüksek pr değerine sahip olması gerekli.

8. ramazan korkmaz

ramazan korkmaz Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bu google amca ilginç adam kafasına göre takılıyor bence..
    ayrıca anlık indexlenmek gibi bi durum olduğunu sanmıyorum

9. asker

asker Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Web Programcılığı
    @ramazan_korkmaz google pek çok konuda adil. Örneğin ceviz gibi bir sitenin kıymetini biliyor ve kısa bir süre içersinde indexliyor.

Örneğin, geçen gün bu forumda sabahleyin açılmış bir konuda yardımcı olmak için anahtar kelimeleri google'a yazdım. Aradan bir iki saat geçmiş olmasına rağmen indexlemiş ve aynı konuyu karşıma çıkarttı. Bu tesadüfmü bilmiyorum ama ceviz'i hemen indexlemiş.

10. Virtuozzo

Virtuozzo Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Google, siteleri birçok kritere göre sınıflandırıyor ve ziyaretlerini o sınıflandırmalar çerçevesinde yapıyor.
    Bazı sitelere eklenen yazılar 3-5 dakika içinde indekslenirken bazılarında bu süre günlere, haftalara hatta aylara kadar çıkabiliyor.
    Bütün mesele Google'ın sizi hangi kategoriye koyduğu, sitenizi ne derece önemsediğidir.

11. tanercat

tanercat Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    teşekkürler arkadaşlar.

yani yapacağım tek iş beklemek
    sitem bir haber sitesi

1 baclink
    2 sitemap (Dinamik)
    3 güncellik
    4 meta
    5 seo

bu koşullardan sanırım sadece backlink olayı için çözümsüzüm. sanırım tek yapılacak iş beklemek ve google amcamın insafına göre sitemi koyacağı kategoriyi görmek....

birde 5 dakika içinde indexlenen siteler görüyorum.....
    yani google bu işi yapıyor.

12. roksan

roksan Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    İşin özü yapılan web sitelerinin Google'da üst sıralarda çıkmak amacıyla yapılması değil yararlı olabilmek amacıyla yapılmasıdır, bunun sayesinde sizi Google değil daha birçok arama sistemi önemseyecektir...

Örneğin Ceviz.Net Google'da üst sıralarda çıkmak için çaba sarfetmiyor, sadece özgün içeriği var, birkaç SEO çalışması yapılmış, bu çalışmanın yapılmasının sebebi içeriğe daha hızlı ve sağlıklı erişilmesinin istenilmesindendir, haliyle Google'da bu çabayı önemsemektedir...

13. ozguraybar2

ozguraybar2 Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    hiçbir site anlık olarak indexlenmiyor
    anlık olarak indexlenmekte imkansız gibi bişey istersen pr 8 link al bu sefer 3 fünde indexleniyorsa süre belki 1 güne düşer ama anlık imkansız :)

14. Virtuozzo

Virtuozzo Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Aşağıdakinin adı ANLIK İNDEKSLENME'dir.

15. skacurt

skacurt Â

Beğenilen Mesajlar:
    21
    Meslek:
    Küfeci
    Evet anlık indekslenme ile ilgili ne söylenirse söylensin varolduğunu biliyorum.
    Wordpress nedir deyip merak ettim.
    Çok yeni bir alan adı altında(önceden indekslenmiş 5 sayfası bulunan ve 1 aylık bir alan adı) wordpress kurdum. Bir deneme haberi ekledim. Haber içeriği alıntı ve xml'i konu edinen bir haberdi. Takriben abartmıyorum 2 yada 3 dakika sonra google da gördüm. Bu oluyor. Ama tabi ki kriterleri konusunda bir çok şey söylenecektir, ben bilmiyorum. Çok yeni ve sadece deneme amaçlı milyon örneği bulunan hazır bir sistem ile bunu yaşadım. Bir süre daha böyle devam etti ve sonra sıradanlaştı indekslenme süreleri. Bende; yeni sitelere hoşgeldin partisi veriyor diye düşündüm. Çünkü bu yeni site ile ilgili elinde karşılaştırabileceği ya da güncelliğini test edebileceği veri bulunmuyorsa google bu yeni sayfayı bazı işlemlere tabi tutmadan direk indeksliyor olabilir. Belirli bi zamandan sonra normale dönmesi aklıma sadece bunu getirdi. Virtuozzo iyi bir örnek vermiş. Ama cnnturk.com ile karşılaştırmamak lazım.

Google'ın saygın-bilindik markaların içeriklerine davranışı muhakkak farklı olacaktır. Zira iyi bir arama motorunun amaçlarından birisi de bilgiye tazeyken ulaşılmasını sağlamak.

16. roksan

roksan Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Google yeni bir web sitesine ayrımcalık yapmaz, en yüksek popülariteden (tabi Wordpress'ten bahsediyorsak, bunlar bir şekilde birkaç web sitesine sizden izin alarak sizin bir web sitesi oluşturduğunuzu iletirler, o backlinkler sayesinde bundan Google'ın haberi olur...) size bir şans verir, siz bu şansı ister kullanır çalışır çabalar web sitenizi daha iyiye götürmek için emek verirsiniz, isterseniz ilgilenmessiniz, Google'da "bu da fos çıktı" diyerek sizi unutur...

17. skacurt

skacurt Â

Beğenilen Mesajlar:
    21
    Meslek:
    Küfeci
    konu bu değil, benim (ben diye başlayan fikirlerim) söylediklerim anlık indekslenme ile ilgili yaşadığım bir tecrübeydi. konu yeni sitelerin indekslenip indekslenmemesi değil. hemen bilgi yumağına çevirmeyelim ortalığı. konuya odaklanılmalı.

18. roksan

roksan Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Aynı şeylerden bahsediyoruz, anlık olarak indexlenmenin temelinde bu konudaki son mesajımda anlattıklarım var...

Google ilerleyen zamanlarda sitelerin özgün içerik oluşturduklarına bir şekilde inanırsa ve diğer kriterler karşılanırsa o zaman siteye verdiği değeri arttırıyor ve buna göre bir indexleme politikası uyguluyor...

19. Bay_Oz

Bay_Oz Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    E-Ticaret Web Geliştirici
    content content content,content is king.

seo için klişeleri aşma kuralı budur.teknik işin bir yönü ardından edebiyat girer,sosyoloji girer,yaratıcılık girer...

20. Jules

Jules Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bir iki sitem bahsettiğiniz "anlık listeleme" içinde :) anlık listelenip eğer güncellemezse 1-2 gün içinde son 4gün anlık olarak listeleyip hit yolladığı sayfaları da siliyor. 3-4 gün önceden devam ediyor tekrar listelemeye.. zamanında az birak backlink alıp şuanda devamlı güncel.. misal günde en az 5 sayfa eklenen bloglardı bunlar ki özgün içerik asla copy-paste değil.. yani ki özgün içerik ve devamlı güncelleme sonucunda emeğinizin karşılığını alıyorsunuz.