Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Genç bir tıbbiyeli, Kuran'ın şifresini çözdüğünü iddia ediyor!

Konu, 'Konu Dışı' kısmında gardiyan tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. gardiyan

  gardiyan Aktif Üye

  Kayıt:
  25 Temmuz 2002
  Mesajlar:
  260
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Meslek:
  Öğrencilik bitmez...
  Şehir:
  WWW
  Öteden beri, kutsal kitaplarda evreni ve insanı açıklayan şifreler bulunduğuna dair yaygın bir kanı vardı. 1974 yılında Mısırlı bir biyokimyager olan Reşat Halife, Kuran'ın '19 Mucizesi' üzerine kurulu olduğunu iddia etmişti.

  Şimdi ise Ömer Çelakıl, ayet ve sûreleri 'Simetrik Sayı Dizisi' adını verdiği bir sistemle çözdüğünü ve mucizelerin kaynağını bulduğunu savunuyor. Sistem, Arap harflerinin sayısal karşılıklarıyla yapılan bir işleme yani Ebcet hesabına dayanıyor.

  1997 yılında ABD'de yayımlanan, ‘‘The Bible Code (Tevrat'ın Şifresi)’’ adlı kitapta, dünya tarihinde yaşanmış ve yaşanacak bütün olayların muhtelif şifreler halinde Yahudiler'in kutsal kitabında yer aldığı iddia ediliyordu. Washington Post ve Wall Street Journal'de uzun yıllar gazetecilik yapmış olan Michael Drosnin'in kaleme aldığı kitap, İbranice metinlerin bilgisayara yüklenmesi ve özel bir ‘‘şifre çözücü’’ ile ayet ve sûreler arasındaki ilişkilerin araştırılması esasına dayanıyordu.

  İlk şifre 1994 yılında çözüldüğünde, ekranda beliren cümle gazetecinin dehşete kapılmasına yetmiş de artmıştı bile. Çünkü ekranda, dönemin İsrail Başbakanı İzak Rabin'in ertesi sene bir suikastte kurban gideceği yazıyordu. Drosnin, hiç vakit yitirmeden Rabin'e bir mektup göndererek durumu haber vermeyi ihmal etmeyecekti etmesine ama karşı tarafın aynı ciddiyeti gösterdiği söylenemezdi. Ne var ki, asıl cevap, 1995'in 4 Kasım akşamı televizyon ekranlarından gelecekti: İzak Rabin, fanatik bir Yahudi tarafından öldürülmüştü.


  19 MUCİZESİ

  Aslında, Kuran'ın şifresini çözme yolunda atılan ilk adım değildi Ömer Çelakıl'ın yaptığı. 1974 yılında Mısırlı bir biyokimyager olan Reşad Halife, kısa sürede bütün İslam dünyasını sarsacak olan ‘‘19 Mucizesi’’ fikrini atmıştı ortaya. Halife'ye göre, Kuran-ı Kerim'de 19 sayısı üzerinde yürüyen bir kodlama vardı. Yine Ebcet'le yapılan hesaplar sonucunda, ayet ve sûreler 19'un katları biçiminde şekilleniyordu ve bunlar da dünya tarihindeki belli başlı dönüşümlere ilişkin ipuçları veriyordu.

  ABD'ye giderek Reşat Halife'nin bir anlamda ‘‘halifeliğini’’ üstlenen Yüksel, ‘‘19 Mucizesi’’ fikrini Türkiye'ye getirecek ve İslami kesim arasında büyük tartışmalara sebep olacaktı. Öyle ki, Edip Yüksel'in tezleri, sonunda babasını da çileden çıkartacak ve oğlunu evlatlıktan reddecekti.

  Ancak, Edip Yüksel çabalarından vazgeçmeye niyetli değildi. Bir sonraki adım Atatürk'tü Edip Yüksel için. Çünkü, ‘‘19 Mucizesi’’ adı verilen şifreyi Atatürk'ün hayatına uyguluyor ve hayli ilginç sonuçlara ulaşıyordu. İster inanın, ister inanmayın, Atatürk'ün hayatındaki hemen her şey 19 rakamına veya katlarına tekabül ediyordu. ‘‘19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkmıştı. 1938 yılında, 57 yaşında ölmüştü’’ diye uzayıp giden liste, daha sonra Cenk Koray'ın da ilgisini çekmiş ve o da konuya ilişkin bir kitap yazmaktan alamamıştı kendisini.

  Anlaşılan o ki, insanların bilinmeyene karşı olan merakı asla son bulmayacak. Bilinmeyenin altın anahtarı konumunda bulunan kutsal kitaplar da, bilhassa bu açıdan sürekli yeniden gözden geçirilecek, farklı okumalara tabi tutulacak. Ve şüphesiz, farklı şifreler de üretilecek zaman içinde. Reşat Halife, ‘‘19 Mucizesi’’ demişti, Ömer Çelakıl ‘‘Simetrik Sayı Dizisi'nden söz ediyor. Önümüzdeki günlerde kimin hangi iddialarla ortaya çıkacağını ise henüz bilmiyoruz...

  Hangi ayette hangi mucize gizli

  Enfal Sûresi / Birinci Dünya Savaşı: 'Savaş sonunda elde edilenler' anlamına gelen Enfal, Bedir Savaşı'nı, özellikle savaşın sonunu konu ediniyordu ve bu da Müslümanlar'ın ilk savaşıydı. Çelakıl'ın 'Simetrik Sayı Dizisi'ni uyguladığınızda, Birinci Dünya Savaşı'nın bitiş tarihine yani 1918'e ulaşıyordunuz.

  Nahl Sûresi / Helikopterin icadı: 'Arı' anlamına gelen Nahl Sûresi'ne şifre uygulandığında, helitopterin ilk kez havalandığı tarih çıkıyordu ortaya. Zaten Sûre'nin ismi de yeterince ipucu verecek nitelikteydi. Şifre çözümünde ortaya çıkan tarih 1906'ydı.

  Kalem Sûresi / Telgrafın bulunuşu

  Sad Sûresi / Telefonun icadı

  Nur Sûresi / Edison'un lambayı buluşu

  2006’ya dikkat

  ‘‘Gökten bir parçanın düştüğünü görseler, 'üst üste yığılmış bulutlardır' derler. (Tur Suresi, 52/44) Tur Suresi'nin geleceğe ilişkin önemli bir olayın tarihini veren bir özelliğe sahip olduğunu düşünüyoruz. Bu önemli olay dünyamıza çarpma olasılığı bulunan bir göktaşı ile ilgilidir (...) Şu anda içinde bulunduğumuz 2002'den başlayarak 2014 yılına kadar Dünyamız'da beklenen çeşitli fiziksel ve ruhsal değişimlerin olacağı tahmin edilmektedir. Bu tahmin hem çağdaş bilimsel verilerden hem de eski ezoterik ve teolojik bilgilerden edinilmektedir.  Haberi daha ayrıntılı okumak için :

  http://www.hurriyetim.com.tr/haber/0,,sid~1@w~1@nvid~171200,00.asp
   
 2. Rapsodi

  Rapsodi Daimi Üye

  Kayıt:
  4 Ağustos 2002
  Mesajlar:
  1,371
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Meslek:
  Unix Sys Admin.
  Şehir:
  /tmp/loop
  birileri bu 19 ile ugrasirken kendini kaybetmişti sanırım,
  anlayana hersey acık ....
   
 3. Bozo

  Bozo Daimi Üye

  Kayıt:
  21 Haziran 2002
  Mesajlar:
  526
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Meslek:
  web design
  Şehir:
  Mezapotomya
  şifre aramaya ne gerek varki.Kitabı okumak yetecektir.zaten içinde herkes tarafından bilinen onlarca mucize var.

  *denizdeki git gel olayı
  *suyun buharlaşıp yağmur olarak dönmesi
  *demirin oluşması
  *gökyüzünün katmanları

  gibi bir çok mucize var:super:
   
 4. mkarabulut

  mkarabulut Misafir

  Güzel ve olması gerektiği gibi bir yaklaşım...
  Bu kitap okunması için inmiştir zaten. İçindekiler herkesin görebileceği mucizler içermektedir, herkes kendi derecesine göre alır.
   
 5. Sahin

  Sahin Daimi Üye

  Kayıt:
  28 Mayıs 2002
  Mesajlar:
  8,943
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  20 ile deneyende 20 ile ilgili dünya kadar rakama rastlayabilir ya da 21, 22, 23.... vs


  Rakamlarla oynamak kolaydır.
   
 6. mkarabulut

  mkarabulut Misafir

  Yok aslınd bu 19 olayını ben okudum, bu kadar basit değil. Zaten böyle bir oyun benzeri bi şey olsaydı herkes anlardı.
   
 7. turkcanfidan

  turkcanfidan Yeni Üye

  Kayıt:
  20 Ocak 2006
  Mesajlar:
  5
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  Diyarbakır
  Kuran daki 19 mucizesini araştırın, gerçek olduğunu anlayacaksınız. Birde Atatürk'ün 19 mucizesi var, buyrun:

  doğum yılı: 1881 (19x99)
  nüfus kütüğünde sıra numarası: 19
  nüfus cüzdanı numarası: 993814 (19x52306)
  İstanbul harp okuluna kaydı: 1900 (19x100)
  harp akademisi devresi: 57'inci (19x3)
  yüzbaşı olarak orduya katılış sırası: 38 (19x2)
  komutanı olduğu alayın numarası: 38 (19x2)
  komutanı olduğu diğer alay numarası: 57 (19x3)

  19 Aralık’ta albay olduktan 19 gün sonra Çanakkale’de komutan olarak atandığı tümen numarası: 19

  samsun'a çıkarak devrimi başlatması: 19 mayıs 1919 (19x101)
  samsun'a giden bandırma vapurunda kendisi dahil yolcu sayısı: 19
  samsun'da kaldığı gün sayısı: 19
  olum tarihi: 10 kasım 1938 (19x102)
  Dolmabahçe deki cenaze namazı: kasım 19.
  cenazesinde çalınan chopin marşının numarası: 19
  chopin marşının nota sayısı: 19
  en eski meclis kütüğünde sıra numarası: 19
  İstanbul akaretlerde kaldığı evin numarası: 76 (19x4)
  bıraktığı nakit miras (şevket Süreyya’nın kitabına göre): 19000 lira
  Mustafa Kemal Atatürk isimlerinin harf sayısı: 19


  19 çarpanları olmayan bir asal sayıdır. Neyse kime ne ispat edeceğiz ki? Merak eden aratışrır, doğruyu bulur. İnternet bilgi çöplüğü gibi olmuş. Bir tane daha devlet adamı ya da başka ünlü biri bulun, 19 la ilgili Atatürk kadar olmasa da doğum ve ölüm yılları 19 un katı olan, hayatındaki herhangi birkaç olayın 19 la ilgisi olan birini gösterin yeter.
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.