Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Freehand 9 Türkçe Karakter Patch?

Konu, 'Tasarım Atölyesi' kısmında grraphic tarafından paylaşıldı.

1. grraphic

grraphic Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merhaba... Gecen yıl Macromedia'nın Türkiye sitesinde Freehand 9'un türkçe karakterleri görebilmesi için bir patch vardı, ama sanıyorum siteden çıkarılmış, elinde bu patch'den bulunan var mı acaba?

2. erkanatalay

erkanatalay Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Grafiker
    Sana yardımcı olabileceğini düşündüğüm bi proğram ben sistemi kurduktan sonra bunla fontlarımı türkçeleştiriyorum.. bi dene istersen açıklaması yazıyor dosyanın içinde...

3. teddmcload

teddmcload Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bu yamayı freehand MXa'da da kullanabilir miyiz? yoksa onun için farklı bir yama mı var? bende freehand mxa sistemdeki fontların tamamını görmüyor. nedir bunun çözümü?

4. ns

ns Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    aynı problem bende de var. forumda araştırmıştım program çalışırken fontu açmak gibi birçok şeyi denedim ama hala açmıyor.

5. ArizaHerif

ArizaHerif Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Creative Director
    Hehe kolay iş be cakabo üzme sen tatlı canını. Patch match 3. parti yazılımlar hikaye. Ariza babanızın methodlarını uygulayın sevabınız coğalsın işiniz hızlansın. 2001 yılında karşılaşmıştım bu problemle o zamandan kalma bir yazımdan aldım.

• Start Menu/Run açıyorz regedit yazıp enterlıyoruz ve karşımıza regedit cıkıyor.
    • HKEY_LOCAL_MACHINE yazan menuyu acıyoruz. (sol taraftadaır hemen)
    • Açılan menunun içinden SOFTWARE klasörün açıyoruz ve yeni klasör dizini aşağıya kadar uzuyor.
    • SOFTWARE nin içinden biraz aşağıda olan Microsoft klasörünü açıyoruz.
    • Dahada uzun bir klasör listesi çıkacaktır. Oradanda kullanılan işletim sisteminizin adı yazan klasörü seçiyoruz. Benimkisi xp olduğu için WIN_NT yi seçtim. 98 ler kendi WIN_98 i seçsinler.
    • Ardından CurrentVersion yazan klasörüde açıyoruz. Uzun bir klasör listesi daha çıkıyor.
    • Ardından FontSubstituties adındaki klasörü seçiyoruz. ve sağ tarafta kullanılan standart sistem fontları çıkıyor.
    • Sağ ekrana gelip New/ Value seçeneği var en üst sıradaki. Onu seçip Yeni değerin ismini Times New Roman,0 olarak yazıyoruz.
    • Yeni yarattığımız Times New Roman,0 fontunun üzerine gelip sağ tıklayıp Modify'i seçiyoruz.
    • Karşımıza çıkan yeni pencereyede alt kısımında Value yazar onun ordaki textarea ya Times New Roman,162 yazıp reg edit'den çıkıyoruz.
    • Makinamızı yeniden başlattıktan sonra istediğiniz yazıyı copy paste edin. Ve sonra fontu times new roman olarak değiştirin karakterler okunacaktır.

Eğer bu klasörleri tıklama işi kafanı karıştırırsa SOFTWARE içinde FontSubstituties ı arat bul sonra yukarıdaki bulma işleminden sonrakileri yap olir.

6. aytun

aytun Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Free hand'a türkçe yama varmı?

7. sebas

sebas Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bu eki çalıştırın tamam... ben her formattan sonra bu şekilde hallediyorum ve hiç sorun yaşamadım... Kolay gelsin...

8. sebas

sebas Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Pardon.. uzantısı REG olsuğu için eklenmedi sanırım... Şimdi tamam.... ;)

9. philips

philips Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    arkadaşlar Quarkxpress ve frahand.mxa ..ogrenmek istiyorum cd yada kitap şeklinde güzel bir kaynak varmı yada ne onerirsiniz tşkl

10. ayhanfb

ayhanfb Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    BU FONTLAR BOZUK

11. murat042

murat042 Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    freehand 9 un türkçe karakter sorununu çözemedim yardımcı olur musunuz?