Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Forumu ticarete dökmek --- Yeni bir tartışma yine bir tartışma

Konu, 'Konu Dışı' kısmında ali guner tarafından paylaşıldı.

 1. ali guner

  ali guner Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2017
  Mesajlar:
  189
  Beğenilen Mesajlar:
  31
  Şehir:
  istanbul
  Ceviz.net için değil söylediklerim. Bilirsiniz forum portalı olur kimi sitelerin. Sorarsınız, gönlü olanlar yanıt verir, vakit olmayan ve tecrübesi olmayan bir yanıt vermez.

  Taahhütü yoktur kimsenin, ne yanıt vermek ne de soru sormak hususunda.

  Ama bazı portallarda şu dikkatimi çekiyor, özellikle sorulan "teorik" sorulara "proje danışmanlığı" husunda değer biçiliyor ve yanıtın değerine göre ticari danışmanlık teklif ediliyor.

  Aslında verilen yanıt, gerçekten yemeğe konulabilen bir malzeme olsa. Çorba yapıyorsun, karanfil veriyor misali. Ne menem gerek ?

  Başka bir portalda, yine bir forumda, şu dikkatimi çekti, yeni yetme ve çaylak olarak tabir edilen, ingiliz terminolojisinde "beginner" olarak bahsi geçen kişilerin ilk birkaç sorusunda, tadımlık, denemelik yanıtlar veriliyor.

  Sonra deneme sürümü sona erdi, eğer sorularına yanıt almak istiyorsan şu kuruma gelip ticari danışmanlık almalısın gibi youtube reklamları misali başlıyorlar salvoya.

  Forum sitelerinin bir revizyona girmesi gerek artık. Burası soru - yanıttan çok sohbet tarzında da kullanılan bir yer ve sektörümüz neticesinde eski sorulara verilen yanıtların genelde son kullanma tarihi geçmiş oluyor.

  Tasarım değil, forum temelinde yeni bir arayış içerisine girilmeli.

  İster amatör, ister profesyonel, ne yapılması gerekir, karşılaşılan ve süregelen sorunlar nelerdir, paylaşmanızı rica ederim.

  Ceviz.net de şu an için bir sorun gözükmese de belki buradaki imtiyaz sahipleri de duymak isteyecektir sizleri.
   
 2. siirsen

  siirsen Aktif Üye

  Kayıt:
  13 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  361
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Bu site ilginç bir site. Çok dilli, benzer bir site mükemmel olurdu. Bir zenginin veya devletin, soru soranların sorularına yanıt için ücretini ödediği programcılara iş vermesi güzel olurdu. Halk eğitimi niçin var diye sormak gerek, bu çağda biçim değiştirmesi kaçınılmaz bir zorunluluk bence. İlla yüz yüze bir eğitimin amaçlanması ne kadar mantıklı?! Böyle bir siteyi çok yönlü, çok boyutlu ve farklı kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde yönetmek güzel olurdu. Her şey toplum için... Çok şey söylemek mümkün ama içten içe bencilleşen ve çürüyen bir toplumda bilginin değeri yükselirken, değerini ödeyemeyecek olanların da çöküşü kaçınılmaz oluyor. Bu durumda her şey para için demekten başka çare kalmıyor.

  Bu arada, sitede iOS ve Android bölümleri var, WP veya UWP yok; neden?