Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

firewall sorunu

Konu, 'Linux' kısmında mtargun tarafından paylaşıldı.

1. mtargun

mtargun Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    aslinda sorunun firewalldan kaynaklandigini dusunuyorum sorun su linux makinemi samba kullanarak windows makinemde goruyorum fakat linux makinem kurulurken no firewall demem ragmen firewallu kuruldugu icin(bununda sebebini anlayamadim bilen varsa bana yardimci olsun kullandigim windows advanced server linux ise red hat 8.0) kullanici ismi ve sifre soran bir frame karsima cikiyor buraya admin kullanici ismi ve sifremi yaziyorum kabul etmiyor root sifremide kabul etmiyor yani sonuc olarak linux makineme ulasamiyorum sanirim bu sorun firewall ayarlarindan kaynaklaniyor bir cozum varsa bir an once yanitlanirsa sevinirim

2. Mingitau

Mingitau Misafir

setup komutuyla firewall ı konfigure edebilirsin...
    Daha doğrusu konfigure aracına ulaşabilirsin.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 7 Mart 2003
  3. Rapsodi

Rapsodi Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Unix Sys Admin.
    yada iptables -L ciktisina bakarak ordan firewall'in var olan kurallarini gorebilirsin,
    ikincisi anladigim kadari ile samba ile paylasim yapmissin windowstan linux ae ulasmaya calisiyorsun bu durumda samba icin kullanici ekledin mi?yada sistemde ki kullanicilari samba kullanimi icin ayarladin mi?
    #smbadduser anahtar sozcuk olabilir.

4. redial

redial Misafir

-----------------------------------------
    sifre soran bir frame karsima cikiyor
    ------------------------------------------

nerede ?

5. Rapsodi

Rapsodi Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Unix Sys Admin.
    dun ayni konfigurasyonda ir makinede de aynı sorun cıkıyormus,baktım fakat yapılan olay su samabaya kullanıcı eklemeden sistemdeki bir kullanıcı hesabıyla ulasmaya calısılıyor,sonra
    #smbadduser -a root:root(burda sistemdeki herhangi bir kullanıcıyıda ekleyebilirsin)yapıp parolayı verip
    #service smb restart yapip
    sisteme giris yapabilirsin,