Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Fikre ihtiyacım var...

Konu, 'Yazılım Geliştirme' kısmında mkarabulut tarafından paylaşıldı.

1. mkarabulut

mkarabulut Misafir

Merhaba,
    Elimde kayıtlar içeren bir text dosya var. Kayıtlar '\n' ile ayrılmış,kayıt alanları ise ';' ile ayrılmış durumda.
    Daha doğrusu bu excel dosyasından export edilmiş bir csv dosyası... Şimdi bu dosya içinde yapmam gerekenler :
    * Bir excel exportu olduğu için içinde kayıt niteliği taşımayan satırlar var,onları temizlemem gerekiyor
    * Dosya tam bir veri dosyası haline geldikten sonra dosya üzerindeki kayıtları gezme,listeleme,seçilileri silme gibi işlemler gerçekleştiren bir şeyler yapmam gerek.

Şimdi dosyadan istenilen satırları ayıkladıktan sonra dosyanın şu haliyle de istediğim işlemleri yapabilirim. Ama performans açısından önerebileceğini algoritma veya yöntemler varsa öğrenmek isterim.
    Mesela ben şu an kullandığım dil itibariyle satır satır okuma ve satırı belirli bir ayraç karaktere göre alanlara bölme işlemini kolayca yapabiliyorum, atıyorum geliştireceğim bir class ile yukarıdaki işlemleri yapmayı düşünüyorum ama sanki performans açısından daha iyi bi yöntem olabilir gibi geliyor.

Ya da ne bileyim, dosyayı istenilen başka bir formata dönüştürmek de bir çözüm olabilir. Sonra daha iyi olacaksa bir kere dosyayı dönüştürmek pahalı bir işlem sayılmaz.

Evet lafı çok uzattım,fikirleriniz lütfen...

2. redial

redial Misafir

Bence, bu veri ise, tabanina oturtmak lazim...

mySQL oneriyorum?

3. mkarabulut

mkarabulut Misafir

En mantıklı o görünüyor ...

Aksi takdirde b tree gibi bi şeyin karanlıklarında boğulma ihtimali var :)

4. ee++

ee++ Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Mantığını dinle ya da BTree ile dizinle..