Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ffff:0000:ffff Hatasi Neden Kaynaklanir

Konu, 'Donanım' kısmında orange tarafından paylaşıldı.

1. orange

orange Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Sorunu yazmadan önce düşündüm windows kısmına mı yazayım yoksa donanım kısmına mı diye.Bu hata format attığım halde geçmediğine göre donanımsal bir şeydir diye buraya yazıyorum.
    Olaya gelince cafe deki birkaç bilgisayar kapatmak istediğim de "windows kapanıyor " yazısından sonra mavi ekran geliyor ve"FFFF:0000:FFFF de 0D özel durumu oluştu güncel uygulama sonlandırılacak " diyor ve reset dahi işlemiyor.Sonra ben format attım bunlara hala sorun devam ediyor.
    Bu makinaların ortak özellikleri:
    Hepsi celeron cpu
    windows98 kurulu
    Normal çalışırken den bu yana farklı program olarak Norton Antivirus 2002 kuruldu.

yardım please

2. Black_Boyss

Black_Boyss Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    bilgisayar Teknikleri /Donanım/Tekniik destek /sis
    memoryler yada hdd güzel bir fdisk lazım ama windows memory hatalarından sayılabilir neden diye sorma windows 98 128 ramden yukarısını görmez olayı düzeltmen için bellek ayarı yapmanlazım
    Windows sistemlerinde boş belleğin çok büyük bir kısmı disk ön belleği olarak kullanılır. Bu sisteme VCACHE diyoruz.

Belleğin aslan payını alıp disk ön belleği olarak kullananan VCACHE, çok kullanan bilgileri diskte tutarak performansı arttırır. Teoride de uygulamalar belleğe gereksinim duydukça, VCACHE kendi işgal ettiği alanı küçülterek uygulamalara bellek sunar. Ama pratikte tabii ki bu sistem düzgün çalışmaz.VCACHE işgal ettiği belleği geri vermekte nazlanır, uygulamalar da bellek istemeyi beceremez. Windows'un en sorunlu bölümlerinden biri de bellek yönetimi olunca, iş çıkmaza girer.

Bunu biraz olsun çözmenin yolu, VCACHE için ayrılan belleği sınırlamak. Bunu yapmak için WINDOWS dizininin içindeki SYSTEM.INI dosyasını bulup açıyoruz. Oradaki [VCACHE] ifadesini bulup, altına
    [vcache]
    MaxFileCache=10240
    MinFileCache=6144

gibi iki satır ekliyoruz. MaxFileCache, KB cinsinden maksimum, MinFileCache ise minimum ön belleği belirliyor.

ok aynısı devam ederse takas dosyalarına bakmaklazım takas dosyası için
    WINDOWS dizini altındaki SYSTEM.INI dosyasında [386Enh] diye bir bölüm göreceksiniz. İşte o bölümün altına

ConservativeSwapfileUsage=1

Satırını ekleyin. Bundan sonra göreceksiniz ki Windows, sadece gerektiği yerde, yani boş fiziksel bellek tükendiğinde Swap File'ı kullanmaya başlayacak.

ok kolaygelsin iyi çalışmalar
    :rolleyes:

3. orange

orange Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Öncelikle teşekkürler Black_Boyss.Önerilerini denemeden önce gittim baktım bu makinalardan ikisine
    birisi celeron 850 mhz diğeri celeron 533 mhz
    bunların cache memorileri 128 k imiş .
    şimdi ikisine de aynı işlemi yapsam olur dimi.Neyse ben bir yapayım şu dediklerini.çok sağol.

4. Black_Boyss

Black_Boyss Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    bilgisayar Teknikleri /Donanım/Tekniik destek /sis
    bişidegil herzaman yardım ederim vaktim oldukça
    zannedersem windowsu yeniden kurabilirisin