Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ethernet port kontrolü?

Konu, 'C#' kısmında maniac_lord tarafından paylaşıldı.

1. maniac_lord

maniac_lord Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    C# ile paralel ve seri portların kontrol edildiğini biliyorum ancak bana ethernet portu lazım bu mümkünmüdür acaba?

2. tayfundogdas

tayfundogdas Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    raw mı socket mi?

raw packetlere mi ulaşmak istiyorsun yoksa tcp stream olarak.raw ulaşman bir protokolü çözmüyorsan veya çok spesifik bir iş için düşünmüyorsan oldukça zahmetli ve gereksizdir.tam olarak amacını bildirirsen fikirlerimi paylaşmak isterim.

kolay gelsin.

3. maniac_lord

maniac_lord Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Şimdi hocam ethernet portundan data göndermem gerekiyor ve bu dataları seri ve paralel portta olduğu gibi pin pin kontrol edebilmem gerekiyor.Ethernet portunu seçmemin nedeni hem laptopta hemde masaüstü pclerde çıkışının olmasıdır.Diğer nedenide seri data göndermesidir.Seri port kullan diyeceksin seri port laptoplarda yok,paralel portta paralel data gönderdiğinden işime yaramaz ayrıca oda laptoplarda yok.Geriye usb kalıyor onunda kablosunu uzatmak mümkün değil aksi takdirde veri akışı bozuluyor,yani standart uzunlukta olmalı.Bu yüzden bana ethernet çıkışı lazım.

4. tayfundogdas

tayfundogdas Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    yani sen protokol oluşturacaksın

2 yol tavsiye edebilirm 1. indy componentler ile tcp server client oluşturup protokolünü oluşturman delphi kullandıysan indy componentleri bilirsin.Bu komponentlerin sitesinde .net versiyonları da var.2. .NET Remoting kullanacaksın.2.yol daha pratik bence ama 2 yoldada firewall ayarlarını eğer arada router varsa bunların ayarlarını yapmalısın.Zevkli bir konu ama ne yapmayacağını bilmiyorsan yani tasarım ,hangi tool lar kullanılacak vs.eğer bu iki olay eksikse başta socket programlama azaba dönüşür.Her ne kadar .NET bu konuda mükemmel olsada sonuçta herşey programcıda bitiyor.

kolay gelsin.