Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

:.Eski Üye Yeni Sorular.:

Konu, 'ASP' kısmında kaþif tarafından paylaşıldı.

1. kaþif

kaþif Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Öcal.Net in müdavimlerindenim. Hakkı hoca siteyei kapatmadan önce bu sitede bir makale yayınlayıp "eğer busiteye bişey olursa buradan devam edin" demişti..

Aslında üniversite şu zamanlarda çok ağır . İlginemiyorum bilgisayarla ama bilgisayarsızda kalamıyorum..
    Bu yüzden burada soru sormak icab edecek arada sırada... Umarım herşey yolunda gider..
    İşte ilk soru? (siteye merhaba demiş olalım)

Asp de bir ziyaretçi defteri yaptım. Bunu siteme ekleyip kullanıyorum . Mesaj yazmak isteyen ziyaretçiler "Mesaj Yazmak İstiyorum" linkine tıklayınca küçük bir pop-up içinde bir forum geliyor. Sonra "yolla" butonuyla asp " GÖRÜŞLERİNİZ EKLENDİ TEŞEKKÜRLER " mesajını yolluyor. Bunlar pop-up içinde dönüyor.
    Ama asıl görüşlerin okunduğu yer ana sayfa..

Söz gelimi ziyaretçiler Görüşünüz Eklendi mesajını alınca alttaki pencereyi kapat linkini tıklayıp pop-up 'ı kapatınca ANA HTML sayfasının yenilenmesini istiyorum. Yani popup hem kapansın hem de kapanırken ana sayfayı refresh yaptırsın!! Bunu nasıl yaparım?

Sevgiler.

2. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Hoşgeldin kaşif, bu sitede yaklaşık iki yıl önce kasif niki ile kayıtlı bir arkadaş vardı ve o da ocal.nettendi, senmisin?

3. omerosmanoglu

omerosmanoglu Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Sentez Yazılımda Kurumsal Çözüm Uzmanı olarak çalı
    <SCRIPT LANGUAGE="JavaScript">
    function yenile()
    {
    opener.window.location.reload();
    self.close();
    }
    </SCRIPT>

<a href="#" OnClick="yenile()">Açan sayfayı yenile ve kapat</a>

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 20 Aralık 2002
  4. kaþif

kaþif Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Başta ömerosmanoğlu arkadaşıma teşekkür ederim. Kafamı çok yoran bir meseleydi bu.. Hakkı hoca demek ki yanılmamış.Bu siteden çok yıldızlar doğacak demişti.!

;)

Ve Şahin arkadaşım. Evet ben o eski kaşif 'im. Tek değişen siteler ve nickim'deki "ş" harfi. Ee artık net te Türkçe tanır oldu...

Bu bir başlangıç benim için umarım nice konularda beraber oluruz...

Sevgiyle.. :)

5. Sahin

Sahin Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Burada hala kayıtlı 5. üye olarak durduğunu biliyormusun? :p istersen eski nikinide kullanabilirsin ;)

6. kaþif

kaþif Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    İlgine teşekkürler Şahincim;
    Mail adresimi hack ettiler onun için kayıt değiştirdim.

Bu arada yukardaki script hakkında bir şey soracağım. Sağolsun ömer arkadaşım bu script çok iş görüyor fakat diyelim ki ziyaretçi
    bu linki kullanmadı penceredeki [X] butonuna bastı bunun için nasıl bişey yapabilriz...

Ben [X] butonunu iptal etmeyide düşündüm (yani popup kodunda
    değer olar 0 vereceğim) ama bu seferde sayfanın çalışamasına ters düşüyor.. Ne yapalım??

Sevgiler

7. omerosmanoglu

omerosmanoglu Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Sentez Yazılımda Kurumsal Çözüm Uzmanı olarak çalı
    Açılan popup pencere sayfasının <body satırına UnOnLoad ' Sayfa kapanınca çalıştır derseniz olur ama o zaman self.close 'a gerek yok silebilirsiniz.

Popup sayfasının

<SCRIPT LANGUAGE="JavaScript">
    function yenile()
    {
    /*Beni açan sayfayı tekrar yükle*/
    opener.window.location.reload();
    }
    </SCRIPT>

<!-- UnOnload sayfa kapanınca-->
    <body UnOnLoad="yenile()>

Özel not ocal.net üyelerinin bence tek bir yerde toplanması daha iyi olur 5,000 insanı bir yerde toplamak hiç kolay değil ben ocal.net te 70. üyemiydim neydim tam bilmiyorum ama ilk üyelerindenim eski forumunun daha eskisinde de ama aktif olarak katılmıyordum read-only takılıyordum çünkü ocal.net te sorulan sorulara 15,20 dakikada cevap veriliyordu bende 1,2 saatte bir kontrol ettiğim için cevaplanmamış pek bir şey ile karşılaşmıyordum neyse uzadı umarım burasıda öyle olur kısacası eski ocal.net üyelerini görmek güzel umarım devam eder.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 21 Aralık 2002