Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ekran ayarları nasıl yapılır programda

Konu, 'Veritabanları' kısmında ahmet114 tarafından paylaşıldı.

1. ahmet114

ahmet114 Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    programı yaptım ve ben hazırlarken 1024*768 göre ayarladım .. 800*600 olan bir bilgisayardada aynı ölçülerde gözükmesi için ne yapmam lazım

2. DotNetKid

DotNetKid Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    iyi bi algoritma ile programın, oanki çözünürlüğün değişmesi ile etkilenecek olan yerlerine şart koyarsın. 1024*768 ise x kodları çalışır, 800*600 ise y kodları çalışır ;)

ya da programı 1024 * 600 e göre yaptıysan, ve o anki çözünürlük farklı ise, splash ekrana yazacağın kodlarla çözünürlüğü istediğin şekilde ayarlayarak da yapabilirsin.. ama kod bilgim yok. kolay gelsin...

3. ahmet114

ahmet114 Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    sağol yazın için fakat nasıl bir kod yazmam gerekiyor o lazım bana

4. DotNetKid

DotNetKid Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    uzun zamandır desktop uygulamalar yazmıyorum. ama aynı hatayı yine yapıyorsun sana kod olarak yardım edemem ama sen hangi platform / dili kullanarak proje hazırladıgını söölemezsen sana kod bazında kimse yardım edemez..

5. realperest

realperest Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    merhaba,

daha pratik bir yolu yokmu ? ekrana göre kendisini strech lemesine sağlayacak bir şey mesela ?

yada eğer ekran kartı izin veriyorsa ? yani 1024*768 olabiliyor ama kullanıcı simgeleri falan ufak görmek istemediği için 800*600 tercih ediyorsa o zaman windows görüntü ayarlarından bazı ayarlamalar yapılabilir