Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

easyphp'de mysql ve phpmyadmin nasıl kullanılır?

Konu, 'PHP' kısmında mddurmaz tarafından paylaşıldı.

1. mddurmaz

mddurmaz Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar ve Ağ Sistemleri Yöneticisi
    Merhabalar,
    Öncelikle "Los.Tof" ve "HunTER" a aşamadığım problemlerimde yardımcı oldukları için çok teşekkür ederim. Apache php anlaşmasını easyphp ile çözdüm. Bildiğim kadarıyla mysql ve phpmyadmin de aynı programla birlikte kuruluyor. Bu iki programı nasıl aktif yaparım. yanlış birşey yapmak istemiyorum. Saygılarımla.

2. turker

turker Agresif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    mysql hangi dizinde kurulu bilmiyorum ama genelde c:\mysql\ olur. c:\mysql\bin dizini içindeki winmysqladmin.exe isimli programı çalıştır. ilk açıldığında bir şifre girmeni isteyecektir. bu şifrelerini unutma php ile bağlantı sağlarken bunu kullanacaksın. istersen daha sonra değiştirebilirsin şifreni. bu programı çalıştırdığında otomatik olarak system trayda(saatin yanı) trafik lambası ikonuyla yerini alır ve hizmeti başlatır. kapatmak için ikonun üzerine sağ tıklayıp shutdown menusune girip shutdown both olanı seçince de hizmet kapatılmış olur.

phpmyadmin programını apachenin htdocs dizinin altına kopyala. daha sonra apacheyi çalıştır ve htttp://localhost/phpmyadmin/index.php sayfasına git. normalde solda tabloları, ortada ise hoşgeldin mesajı olur.