Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

E-ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum

Konu, 'Proje Geliştirme' kısmında destek tarafından paylaşıldı.

 1. destek

  destek Üye

  Kayıt:
  5 Kasım 2006
  Mesajlar:
  123
  Beğenilen Mesajlar:
  11
  Gelişen teknolojiye ayak uydurmak ve ticaretinizi internet üzerine taşımak istiyorsanız yapmanız gereken online alışveriş sitesi yani e-ticaret sitesi kurmaktır. E-Ticaret sitesi açmak için bilmeniz gerekenler tüm sorulara bu yazıda cevap vermeye çalışacağım.

  Site Adına Karar Vermek

  İlk önce e-ticaret sitesinizin internet adresine karar vermeniz gerekiyor. Mevcut bir firma siteniz varsa ve bu site üzerinden ürünlerinizi satışa sunmak istiyorsanız bu adımı geçebilirsiniz.

  Hali hazırda bir markaya yada firma adına sahip olmayan kişiler ilk önce isim bulmaları daha sonrada bu isim ile ilgili domain alan adını almaları gerekiyor.

  Bu kısım oldukça sıkıntılı bir süreç aklınızda onlarca isim bulabilirsiniz ancak bulduğunu isimlerin alan adları domainleri büyük ihtimal ile dolu olacaktır.

  Bilmeyenler için domain tarayıcınızın adres satırına yazılarak sitenize ulaşılmasını sağlayan adres. Tercihiniz il olarak Nokta Com veya Com.tr alan adı ile başlamak olmalı.

  E-Ticaret Yazılımı

  İsme karar verdikten sonra kullanacağını e-ticaret yazılımını seçmeniz gerekiyor. Küçük bir arama ile onlarca hazır e-ticaret yazılımı bulabilirsiniz.

  Çoğu firma yıllık olarak kiralıyor ve bu hizmet için istedikleri tutarlar pek ucuz sayılmaz. Büyük bir işletme iseniz bu tarz hazır yazılımlar kullanmak yerine özel yazılım ve tasarım ile başlamanız sizin için ileride daha karlı olacaktır.

  Orta ölçekte bir firmaysanız bu hazır e-ticaret yazılımı sunan firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. Küçük firmalar için tavsiye edebileceğim diğer yol ise ücretsiz olarak dağıtılan e-ticaret yazılımları ile başlamaları onlar için çok daha uygun maliyet ile alışveriş sitelerini kurmak demek olacak.

  Ücretsiz e-ticaret yazılımları için Opencartı araştırmanızı tavsiye ederim onun dışında yine ücretsiz Wordpress platformunu ve e-ticaret eklentilerini kullanarak bu işi çok ucuz maliyet ile halledebilirsiniz.

  Bu aşamadan sonra size bir web hosting paketi almak ve site adını alarak e-ticaret yazılımını kurmak kalıyor. Daha sonra ürünlerinizi ve fiyatlarınızı ekleyerek yayına başlayabilirsiniz.

  Yukarıda bahsedilen konular hakkında bilginiz yoksa firmalar ile iletişime geçmek sizin için daha uygun olabilir.

  Merak ettiklerinizi konu altında sorabilirsiniz cevaplamaya çalışırım.