Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

e-ticaret acil yardımınıza ihtiyacım var arkadaşlar....

Konu, 'ASP' kısmında niyazivolkan tarafından paylaşıldı.

1. niyazivolkan

niyazivolkan Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    webmaster / grafiker / fotoğrafcı
    Arkadaşlar başıma bir bela aldımki anlatmak çok güç bir spor magazasının e-ticaret sitesini yapacam ama bir türlü netten indirim scriptler çalışmıyor ....

http://rapidshare.com/files/37744970/shop.zip.html şöyle bir script war veri tabanı flan istiyor hata veriyor . bunun gibi 10 larca site indirdim çalışmıyor çalışsa bile hata lı

lütfen biri yardım etsin elinizde hazır script warsa verirseniz sevinirim .. şimdiden çok teşekkürler ....

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 30 Haziran 2008
  2. escape_lea

escape_lea Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    net den indirdiğin scriptlerin birçogu zaten hosting açıkları kullanılarak izinsiz şekilde alınıyor. o yüzden birçok dosyası , db si vb. eksik oluyor ve çalışmıyor. eğer illa e-ticaret sistemi lazım ise. piyasada bu işi yapan birsürü firma var onlardan profesyonel bir script stın alabilirsin. daha kolay olur senin için. ya da kendin yazarsın belki. kolay gelsin.

3. niyazivolkan

niyazivolkan Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    yha elinizde warsa birsi versin allah rıza için

4. merakli

merakli Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    shopping..

Bu tür olayla okadar çok karşılaşıyorum ki hayretle bakmaktan kendimi alamıyorum.
    Kişi çok kolay bir iş gibi 500-1000 lira hatta daha az fiyata bir firmanın online alışveriş sitesini yapmaya kalkıyor.
    Olayın en ilginç yönüde kodlamasını yapacak düzeyde çalışması olmadığı için internetten sağdan soldan toplama scriptlerle bunu yapmaya çalışıyor.

Oturup 6-12 ayda sıfırdan http://www.kolaymagaza.com/default.asp?git=9 dakilerden daha iyi script yazabileceğimi düşünüyorum. Elimde de oldukça iyi örnek scriptler var.
    Bazen banada böyle talepler geliyor Hiç düşünmeden kabul etmiyorum. Hatta olayı biraz abartıyorum 20000 lira nakit verecek 1-2 yıl sonra iş teslimi isteyecek yinede düşünmeden redderdim.

Yeri gelmişken söyleyeyim profesyonel bir alışveriş scriptinin 30-50 bin liradan aşağı yazılacağını sanmam. Bir kişi ilede olmaz bir takım çalışması ile prof. işler çıkar.
    Tek kişi ben yazarım deyip sağdan soldan bulduğu kodları değiştirerek yapılan işlerden de bir sonuç çıkmaz. Tamamlansa bile kimse güvenipte alışveriş yapmaz. Siz olsanız alışveriş yapar mıydınız?

Böyle bir talep varsa ya oturup iyi bir takım çalışması ile o kolaymağaza türünden bir kod yazmak lazım ya da yazılan bu uygulamalardan kullanmak lazım ya da 30-50 bin lirayı gözden çıkartıp adam gibi yazdırmak lazım. Kime mi yazdırılır. Shopping ve banka sitelerinin yapan firmaların sitelerine referanslarından ulaşabilirsiniz...

5. niyazivolkan

niyazivolkan Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    dövseydin !!!!

Arkadaşım bn bu siteyi yaptım ama sepete ekle olayında hep bir kaç hata çıkıyor eger siz atsaydınız o kısmı kendime ekliyecektim bnsenden prof. bir site at demiyorum yanlış anlama oscommerce sistemini kurupta yapabilirim değilmi o kadar para vermeme de gerek kalmaz sana ...

ama dediğim gibi bnim site hazır sadece sepete ekle olayı bozuyor...

6. ByVista

ByVista Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    development and project management
    @meraklı; bu tür konularda sert çıkmak yerine @anov'un bana tavsiyesini uyguluyorum: "sessiz kal, hiç bir şey yazma."

saygılar

7. merakli

merakli Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ben arkadaşa yazmadım genel yazdım zaten onun mesajını okuyuncada kendimi okullar kapanmasına rağmen şu pozisyonda hissediverdim.

40 dakika en candan şekilde dersi anlat sonrada en basit bir soruyu sor ve cevap alamama ya da lakasız bir cevapla karşılaş ... Hayal kırıklığı...

Kaldı ki ben sert çıkmadım olayın ciddiyetine dikkat çektim.
    Sessiz kalma işine gelince uzun zamandır cevap yazacak kaliteli bir soru bulamadığım için yazmadığımı farketmişsindir...

8. PiYoNASP

PiYoNASP Aktif Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Merakli'nin dediklerinin bir kısmı doğru aslında. çünkü bu arkadaş hatasını buraya yazsa herkes yardımcı olurdu ancak böyle yapınca kimse yardımcı olmaz. ben birisinin e ticaret sitesini yapıyorum ama hazır script lazım. yapma ya derler adama. buradan o scripti verecek adamın eline ne geçecek hiç bir şey hatta, enayiye bak bile diyen olabilir ama diğer kişi para kazanacak. bunlar boş işler bence.

Ayrıca @meraklı, çokta abartı fiyatlara değil de daha makul fiyatlara sistem yazanlar da var. orta ölçekli bir e ticaret yazılımı eğer kişiye özelse 1.ooo-2.ooo ytl civarı olabilir eğer toplu satışsa 250 ya da 500 ytl civarlarında da olabilir.

9. streetw1se

streetw1se Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    merakli hocam bu işe çok uzun senelerini verdiğini ben biliyorum ve tam prof. bir insandır.onun kod yazışı şiir yazmak gibidir..süper bir düzen ve kafiye vardır bana bazı konularda yardımcı oldu burdan teşekkürlerimi bir daha iletmek istedim.e-ticaret olayına gelince tam prof. işler baya pahalıdır çünkü iyi bir güvenlik vardır.en önemliside bu değil mi zaten.onemli olan satmak değil korumak die düşünüyorum.oyüzden herkesin kendi fikridir birazda A kişisi 5 lira der B kişisi 10 lira ama kalite farkınada bakmak lazım.

10. merakli

merakli Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1

Düşüncelerin için teşekkürler. Prof. iddiam yok. Sadece geyik muhabbetleri yerine web tasarımla ilgili bazı konularda hobi düzeyinde uğraştığım söylenebilir.
    http://www.kastenstudio.be şöyle bir site yapabilecek düzeyde olsaydım seve seve kabul ederdim bu ünvanı :utangac:

11. streetw1se

streetw1se Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    düşüncelerinin prof. olması yeterli hocam onu yapamayanlar da var :)

12. merakli

merakli Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    online alışveriş sitesi en azından böyle olmalı ki işe yarasın...

hxxp://www.sanalmarketim.com
    hxxp://www.ceptikla.com/

Aşağıdaki firma yapmış merak edenler bir fiyat alsın...
    hxxp://www.ce-tasarim.com.tr