Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

E-Devlet Çalışmalarında .NET

Konu, 'ASP.NET / Silverlight / Moonlight' kısmında muharrem_tac tarafından paylaşıldı.

1. muharrem_tac

muharrem_tac Bilgisayarcý

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Yazılım Geliştirici
    E-Devlet çalışmalarında bilindiği gibi asp,php,J2EE yaygın olarak kullanılıyor.Fakat .NET kullanılarak yapılmış güzel bir siteyi yeni buldum. http://vakif.yargitay.gov.tr böyle bir çalışma.Sistemde ASP.NET'in imkanları alabildiğine kullanılmış.Sorgulamalar DataGrid yanıtı döndürüyor.Fakat bir sorun var gibime geldi sorgu cümlesi iyi yazılmadığından olacak aradığınızı bulmakta güçlük çekebilirsiniz.Kişisel üyelik için ücret talep edilmediğini de belirtelim.

E-Devlet çalışmalarında sizin de .NET kullanıldığını bildiğiniz site var mı?

2. CrazyCat

CrazyCat Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    lecturer
    site güzel hazırlanmış. .netin avantajlarını kullanmışlar fakat arama çok ii değil. halen aradığımı bulamadım :D

bu arada kamuya ait vakıf ve derneklerin kapatılacağını duymuştum. eğer gerçekliği varsa sitenin devamı söz konusu olur mu bilmem .

Ben e-devlet yaklaşımının bir bütünlük oluşturacağı kanısındaydım ama ne yazıkki şu hali ile bile kamu kuruluşları arasında iletişim bozuklukları var.

yürürlükte olan bazı yasalar ile yönetmeliklerin bazı özel durumlarda yanlış yorumlandığını görüyorum. ve uygulamaya alınan bir çok konuda oryantasyon için ne yönetmelik nede tüzük belli diil. o yüzden var olan yönetmelikler ve yasalar yerel ita amirlerinin yada bazı memurların yorumlamasına bırakılıyor o yüzden aksaklıklar çıkıyor.

bence e-devlet olacaksa mükemmel bir uyum söz konusu olmalıdır. en azından elektronik ortamın iletişim avantajı çok ii kullanılmalı.

kolay gelsin. :)

3. neo

neo Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Parça parça devlet mi olur ?

4. NAE4

NAE4 Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    N/A
    neo, nickdaş;

çok güzel bir noktaya temas etmişsin.

Ben de tüm devlet kurumlarının tek bir veritabanı üzerinden çalışması gerektiğini düşünüyorum. Aslında e-devlet dendiğinde de içi server dolu koca bir bina ve tüm bilgilerin saklandığı bu server'a bağlı çalışan tüm devlet kurumları aklıma geliyor...

5. Ali Sarý

Ali Sarý Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Osym'nin online tercih sistemi de .net ile yapılmıştı. Yanılıyor muyum?

6. NAE4

NAE4 Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    N/A
    MERNIS olayından haberi olan vardır sanırım. Ben inceledim. Oracle ancak bu kadar yavaş sorgulanabilir. Ama önemli değil.

Bu çok büyük bir atılım. İleride tüm devlet kurumları Mernis'e bağlanırsa seyredin e-devlet'i...

İşte o zaman Türkiye dünyada eşi benzeri görülmemiş bir yapıya bürünmüş olacak. Suçlular bile mernis veritabanı üzerinden bulunabilecek. :)

7. Turok

Turok Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Kurucu Ortak, Turkcell ,Vodafone, Avea 3.Party Sof
    İşte o zaman şeyredin gümbürtüyü!

Bence e-devlete ne kadar geç geçsek o kadar iyi olur.
    Söylediğim size garp geldi değilmi?
    Evet ciddi yim ne kadar geç gecsek o kadar iyi.

Bence devlet kayıtları ve belgeleri yanlızca teknolojiye hiçbir zaman bırakılmamalı.Özellikle de bu teknolojisi yabancı kaynaklı ise.
    Teknoloji sadece yardımcı unsur olarak kullanılmalı.

Neden böyle ol alı derseniz :
    Eğer şu an Türkiyede Vergi Daireleri tamamen e-devlete geçmis olsa (iflasdan dolayı batan işyerimden kalan )
    vergi borcum tamamen ödenmiş olurdu.
    Ve daha pek çok şey yapılabilir.
    Özellikle devlet kadrolarında e-teknolojiyi yönetebilecek yeterli kadro yok.!
    Sadece yönettiklerini sanıyorlar.

8. CrazyCat

CrazyCat Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    lecturer
    Önce suçsuzlar mernis vt üzerinden bilgilerini bulabilsinler şimdilik ii :D

Benim T.C kimlik numarama mernisden ulaşamıyorum. ilk çıktığında bir girmiştim ozaman vardı şimdi yok. beni gözden çıkardılar herhal :)

9. Mingitau

Mingitau Misafir

Bak bunu bizim süper patronlara duyurabilirsek varya net hızımız ABD nin bir kaç katı olur... :D
    :super:

Abi belki e-vergi müfettişi buraya uğrar aman... :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 20 Ocak 2003
  10. NAE4

NAE4 Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    N/A
    :D

// Arkadaşlar Mernis hakkında artık ayrıntılı bilgiye sahibim. Herhangi bir sorusu olan arkadaşlar elion@softhome.net ya da buradan sorularını bana iletebilirler.

Sevgiyle,

11. Turok

Turok Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Meslek:
    Kurucu Ortak, Turkcell ,Vodafone, Avea 3.Party Sof
    :) :) (Yan cebine koyarız bir şeyler :) )

12. teddmcload

teddmcload Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    tc numarasının öğrenildiği site de .net le yapılmış

13. monanet

monanet Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    E-Devlet Mahkemelik

Arkadaşlar E-devlet ile ilgili bir araştırma yaparken geçenler de şöyle bir uğradım siteye, vaktim olmadığı için ancak bugün yazabildim. CrayzCat in ilk mesajına istinaden konuya açıklık getirmek istiyorum;

Aradığınızı bulamamanız gayet doğal çünkü siteyi yapan firma ile yargıtay mahkemelik olmuş. bundan dolayı sitenin güncellemesi yarım kalmış.

Konu ile ilgili detayları merak eden arkadaşlar aşağıda ki ropörtaj a bakabilirler.

http://turk.internet.com/haber/yazigoster.php3?yaziid=6490

bu arada Tedd; bu karşılaşma tamamen tesadüf, seni takip etmiyorum ağabey :)

Bilgi Paylaşıldıkça Artar...

14. teddmcload

teddmcload Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    nick ini görünce bir uğrayım dedim. ne yazmışsın merak ettim. :) sorun değil yaf

tanıdıkları buralarda görmek güzel...;)