Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dünya nereye gidiyor?

Konu, 'Konu Dışı' kısmında sedirAğacı tarafından paylaşıldı.

1. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Latin amerikada kullanılan taringa isimli sosyal paylaşım sitesinin 28 milyon şifresi hack lenmiş.

md5 ile saklanan şifrelerin hepsini bir kaç günde açmışlar...

Bende bir yazımda merakımı iletmiştim. yaygın kullanılan, algoritması bilinen bir şifreleme sistemini kim kullanır diye.? işte kullanan taringa, zor duruma düşmüş.

Halbuki basit bir şifreleme sistemi üretmek çok kolay. Kendi sistemini kullansan kırılması imkansız bir halmi alır.?

Sorunun yanıtı hayır olsa gerek çünki şifre çözme yöntemlerini bilmiyorum, bu tür yıkıcı şeylerede hiç ilgi duymadım. Maalesef insanların büyük çoğunluğu, seçme hakkı verildiğinde, üretmek yerine kolay yol gibi görünen yıkma yı tercih ediyor.

2. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Bizim savaş pilotlarının anlattığı UFO haberi. Anlatılanların yalan olmadığı açık ancak gelişmiş bir ülkenin geliştirdiği gizli bir hava aracımı yoksa gerçekten UFO mu karar vermek zor.

Ancak ABD de bu tür bir araç olsaydı, yıllar süren marsa uydu gönderme projeleri gerçekleştirmezlerdi. Böyle bir araç 1967 yılında olsa, şimdi uazya turist götürüp getiriyor olurlardı, gizlenmesine ve dünyada herhangi başka bir ülkeden korkmasına gerek olmazdı...

Açıklamalar link burda.
    Emekli Hava Pilot Yarbay Yüksel: Ben dahil 8 pilot UFO gördük

3. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    cep tel satışlarında kore li, samsung liderliği almıştı,
    yahudi apple ikinci olmuştu,
    üçüncü çinli huawei idi.

Ama en çok kârı apple yapıyordu çünki toplam cep tel fiyatları yüksekti... ancak apple ın bir dez avantajı var, önemli parçalarının bir kısmını rakiplerine ürettiriyor. Bu dez avantajına rağmen, yüksek fiyat politikası sayesinde en çok profiti cebe indiriyordu. Sanırım halada öyle...

Bir diğer fark da, samsung ve huawei, kendi işlemcilerini üretebiliyorlar. tamamen kendi işlemcilerini kullanmıyorlar ama üretiyorlar... huawei nin kirin işlemcisi var, samsung un exynos(sanırım), apple ise qualcomm firması ve bazı koreli üreticilerinin işlemcilerini kullanıyor...

Son haber, satışlarda son 2 ayda samsung yerini korumuş ama apple bir basamak daha inmiş. huawei ikinciliğe yükselmiş, apple üçüncülüğe gerilemiş...

barbar yahudiler yavaş yavaş tarihten silinirler umarım...

4. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Atatürk öldükten sonra Türkiye hızla yahudi kontrolune girdi. İlk adımları ismet inönü attı. Hem türkiye zararına yahudilerin yararına attığı adımlar, hemde tipine bakarak ismet inönününde yahudi olduğunu düşünüyorum. çocukları sağ, genetik analizle anlaşılır.

Bu dönemde hızla palazlanan 2 şirket vardı biri koç grubu diğeri sabancı grubu.

Koç grubunun dışarıdaki abd li zengin yahudilerin desteği ile palazlandığını ve Türkiyedeki gazetelere dergilere sahip yahudi medyanın desteği ilede alıp yürüdüğünü biliyoruz. Bilmeyen kaldımı bilmiyorum, koç lar yahudidir.

Yanlız sabancılar pek net değildi. En azından ben kim olduklarını bilmiyordum, ermeni deniyordu ama ben bir ip ucu bulamamıştım. Geçmiş tarihte ülkeden kaçan yada ayrılmak zorunda kalan zengin ermenilerin mallarına mülklerine konarak ticarete başladılar deniyordu.

1900 lü yılların başında ise abd li yahudilerin osmanlıyı çürütmek için robert kolej gibi okullar kurup buralarda yahudi ve ermeni azınlıkları eğitip örgütlediklerini ve devlette yüksek mevkilere çıkarmaya çalıştıklarınıda biliyoruz.

Amerikan ve ingiliz okulları TAM ANLAMI ile bugünki fetö okulları gibi çalışıyorlardı. fetullah ında arkasında CIA yani abd olduğunu biliyoruz, aklı ve parayı ABD den aldığı zaten biliniyor...

Tarihteki siyasetçilere bakın pek çoğu Türkiyedeki yada yabancı ülkelerdeki amerikan ve ingiliz okullarında okumuşlar paralarıda CIA tarafından ödenmiş...

Nereye gelecektim sabancı ailesine... ermenilermi değillermi... Tabi özde ermeni yahudi kürt arap türk olmalarında sorun yok, sorun Türkiyenin altını oyan yahudilerse veya yahudilerin geçmişten beri en çok kullandığı yunan yada ermeni ise durup düşünmek gerekiyor... zararlı örgütlenmenin içindenmi, dışındanmı...

Sabancılar için veri ararken dünki haberi okudum.

sabancı üniversitesi, ermeni soykırımını destekleyen ve almanyada düzenlenen bir panelin düzenleyicisi olmuş...

Bu haberde sabancıların ermeni olduğu savlarını doğrulamış oldu, artık şüphem kalmadı.
    Bu türden çok yalan haber olur, doğrusu ile yalanını ayıracak bilgi ve tecrübeye sahip olmak gerekiyor, haber doğru çünki sabancı grubu haberi yalanlamadığı gibi tamam düzenleyicisiyiz ama yanlış anladınız gibi bir cevap verdiler, ve düzenleyicilikten çekildiler...

Kaç kişinin haberi var ama ülkemiz sömürge durumunda... Ülke çapındaki tüm dev şirketlerimiz tamamen yahudi rum ermeni kontrolu altında...

giydiğiniz elbise, gittiğiniz banka, aldığınız araba, seyrettiğiniz televizyon, marketten aldığınız yiyeceklerin çoğu, aldığınız elektroniğin batıdan gelenleri ve doğudan gelenlerinin bir kısmı hep yahudilerin...

Tüm ünlü holdinglerimizi sayın, tamamı nerdeyse yahudi, sabancı ermeni...
    Bir tek vestel ve zorlu grubu konusu var, ailenin yahudilerle tarihi bağları açıklanıyor ama kesin emin olamadım...

100 yıldır teknolojide kaplumbağa hızıyla ilerlememizin sebebi bu. teknoloji üretmiyorlar ülke gelişmesin diye...

1950 den beri başa geçen siyasilerin tamamı yahudilerin beslediği eğittiği insanlar... bu gruplardan bir tek akp nin başındaki adam, beraber yürüdüğü ve ne istediyse verdim dediği diğer adam fetullah ile anlaşamadığı için şu an yahudilerin karşısına geçti. normalde nerdeyse etkin tüm tarikatler, sağ sol gruplar CIA üretimi... parayıda suudi arabistan, katar, BAE gibi ülkelere ödetiyorlar...

Olay Türkiye olayıda değil... İçinde bulunduğun ülke hangisi olursa olsun fark etmez. Şahsi çıkarın için dış güçlerle ittifak kurup kendi ülkenin altını oyuyorsan problem orda, yoksa köken, soy, millet filan önemsiz, karakterin önemli...

Son düzenleme: 7 Eylül 2017
  5. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    inanılmaz sayın seyirciler.
    DNA sından sahibinin yüzünü oluşturmayı başarmışlar.
    işte test sonuçları.

yerde bir kıl yada kan yada deri buldun, koy bu yazılıma, göstersin sahibinin neye benzediğini.
    polisin çok işine yarar.

Antik insan iskeletlerinden dna çıkarabilenlerinde çok işine yarar. mesela firavun Ramses neye benziyor. Kleopatra hakkaten güzelmi.

Ben suç işlersem bu yazılımdan yırtıyorum. Çünki kemerli burun örneği yok, demekki herkesi tam analiz edemiyor.
    Birde estetikten önceki hali gösteriyor.
    Neyse gidip bi kaç siyasetçi temizliim.

Son düzenleme: 7 Eylül 2017
  6. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    80 yıldır bu halk otomobil teknolojisinde nasıl büyük bir kazık yiyor bugünki ilanla daha net gördüm.

Biz araba üretmeyede, uçak üretmeyede asyadaki tüm ülkelerden daha önce başladık.

Ancak içerden ve dışardan kurulan baskı ile hemen vazgeçtik.

İçerden kurulan baskı, gazeteleri ve şirketleri elinde bulunduran yahudilerin baskısı.
    Dışardan baskı ise bize araba ve uçak satarak yüzlerce yıl sömürmeyi planlayan abd, ingiliz, fransız yahudilerin baskısı.

Siyasetçi, bakan satın alarak kamuoyu oluşturdular, üzerine gazeteler ne gerek var diye dalga geçince, araba üretilmedi, üretenin önünede engel koyuldu.

Zaten üretebilecek tüm dev şirketlerde yahudilerin elindeydi.

Hala gazeteler TV ler yahudilerin elinde, son 10 yılda bir kısmı şu anki hükümetin baskısı ile arap hayranı yobazların eline geçti, onlar yahudidende zararlı.

Şu an araba ithal edip satan firmalara bakın, tüm büyükler yahudi. Koç grubu, doğuş grubu, ithal ettikleri arabalar yahudi firmalarından, zaten kendileride yahudi. Doğuş grubu açık yahudi, koç grubu gizli yahudi. Ford, fiat, tofaş,volkswagen, mercedes, skoda, porche, lombargini, audi, ferrari, seat, chevrolet, nissan, vs.. bisürü marka bunlarca yahudi firmalardan ithal ediliyor.

Birde renault ithal eden oyak grubu var, ordunun kurduğu vakıf. Bunlar neden araba üretmezde satın alır onu bilmiyorum, araştırmak gerekir, ama ordu olduğu için bilgi bulmak zor.

Bugün bir reklam okudum, 39bin ile 44 bin lira arasında abs ebd havayastığı gibi güvelik özellikleri olan jeep büyüklüğünde arabaları satıyorlar.
    Herhalde çin yada hindistan gibi bir ülkeden ithaldir.

Ancak hesab edin. Bu satış fiyatına, Üretici kâr ediyor, taşıma masrafları ödeniyor, kocaman vergiler ödeniyor üstüne satan kâr ediyor.

Standard 4 koltuklu artı kasalı Arabanın boyutlarıda volkswagen tiguandan daha büyük...

Demekki Türkiyede araba üretsen, son teknoloji ve konforu ile bu fiyata vergiler dahil rahatlıkla satabileceksin.

Biz kaça alıyoruz, şu anki bu büyüklükteki arabaların fiyatları ortalama 80bin. Bu arabanın yarısı boyutunda olanlar 50 bin...

Resmen soyuluyoruz. İlk uçak 1930 da yapılmış, ülkenin başında ismet inönü var, Atatürk ölünce ilk işleri yahudilere mallarını ve haklarını geri vermek ve bu tür teknolojik gelişmeleri engellemek. Uçağın ülkede uçmasına izin vermemiş, uçağı üreten Hürkuş isimli vatandaşımızda uçağı alıp çekoslovakyaya götürmüş...

Nasıl bir soygunun sömürünün içindeyiz arkadaş ya....

erbakan ve tayyip herşeyi yerli yapalım diyorlar ama diyen adamların kapasitesi bu işler için çok çok yetersiz, ne yol biliyorlar ne yöntem... Tek bildikleri ceplerini doldurup ülkeyi 1600 yıl gerisine geri götürmek. o sayede bol oy alıp padişahlık yapabilirler...

üstelik ülken yapamazsınız deyip engel çıkaran yahudi şirket ve medyası ile dolu...

baykal ve kılıçdaroğlu dönemlerindende anladığım kadarı ile chp nin kuruluşu ve devamıda tamamen CIA destekli...

sağ ve dinci partiler zaten CIA emri ve üretimi ile yol alıyorlar, ama chp için bir ümit vardı baykal ve kılıçdaroğlunun yaptıklarına bakınca tamamen CIA yöntemi... ülke faydasına hiçbirşey yok ama batı çıkarları süper korunuyor... kılıçdaroğlu kalktı yahudi medyası temsilcilerinden bir gazeteci için ankaradan istanbula kadar yürüdü. halk için tek adım atmaz. kalktı CIA destekli hadeple işbirliği yaptı, CIA destekli bi sürü küçük sağcıyı korudu kolladı...

Son düzenleme: 9 Eylül 2017
  7. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    SİHA : Silahlı insansız hava aracı.

Bayraktar ailesi (Baykar makina + kale ortaklığı) ve devlet kurumu TAI üretiyor.

Bayraktarın TB2, %93 yerli deniyor ve silahsız yani yüksüz olarak 24,5 saat havada kalıyor. Dünyanın en uzun havada kalan IHA larından. Gece görüşüde var. Merkezle bağ kopunca eve kendisi dönüyor. İniş, kalkış, seyrüsefer hep insansız ve otomatik. Yazılımı tayyipin damadı selçuk bayraktar liderliğinde gerçekleştirilmiş. 1 milyon satırdan fazla kod varmış.

Ben bayraktarların teknolojiyi aselsandan, TAI den, roketsandan filan araklamışlardır diyordum. Ama bu kesin değil. selçuk bayraktar, ihalar konusunda ABD de bir kaç yıl eğitim almış. Ancak yinede durum çok şüpheli.

akp başa geçip, dünya teknoloji liderlerinden aselsan, roketsan, havelsan ve TAI nın kontrolunu ele geçirdikten sonra bayraktar iha sı ortaya çıkıyor. Roketsanın güdümlü roketleri var. Bu güdümlü roketler aynen IHA gibi ilerliyorlar.

TAI ninde iha sı var. Bayraktar bunlardan sonra ortaya çıkıyor hali ile iha teknoloji geçmişi sıfır olan bayraktarların eğitim bile almış olsa bir kaç yılda dünyanın en gelişmiş iha larından biri ile ortaya çıkması gerçekçi değil. İhtimal sıfır değil ama yüksekte değil.

Birde ülkemizin durumuna da bakarsak "tek adam" devlet başkanının damadı bayraktarların temiz iş yapması mümkün görünmüyor. Üstelik bayraktarlarla ilgili rusların delillerle beraber sunduğu yasadışı işlemleri var. işid bizim sınırımıza komşu olduğu yıllarda Para için işid ile ortak tonla enerji işi yapmışlar. Yani bunlar temiz değil ve para için kafa kesenlerle tecavüzcülerle ortak iş yapmaktan çekinmiyorlarmış.

Üstelik bayraktar iha çalışmasına başlayınca, çoktan hazır olan anka ların ilerlemesi yavaşlatılıyor, yıllarca bekletiliyor. ANKA nın sahibi TAI devlet kurumu.
    Ayrıca %93 yerli diyor ama incelenmesine izin vermiyor. %93 olayı palavramı gerçekmi belli değil.

TAI ninki ANKA.
    Gece görüşü var, yerli en büyük SİHA, çok fazla silah taşıyabiliyor. İniş, kalkış, seyrüsefer hep insansız ve otomatik. 200 kg mermi yüklü halde 18 saat havada kalıyor. Yüksüz olarak 36 saatlik rekoru var.
    1 yıl önce ilk operasyonunda 5 pkk lıyı temizledi.

Bu iki IHA nın üretimide, silahlarıda yerli. roketleri, roketsandan... Gündüz gece Görüş ve seyir cihazları, hedefleme ve vurma cihazları aselsandan

Yanlız 2 IHAnında motorları yabancı. TAI motor üretmek için yıllardır uğraşıyor ancak bildiğim kadarı ile hala sorunsuz güçlü bir motor üretilememiş. Şu an için 170 hp turbo şarjlı bir motorları üzerinde geliştirme yapıyorlar. Motor bitmiş ve kullanılıyor ancak tam güvenilirmi henüz belli değil.
    IHA ların en büyük derdi, yüksek irtifada günlerce sorunsuz çalışabilen güçlü ama az yakan motor teknolojisi. Düşme sebeplerinin çoğu motorlardan.
    2 IHA dada uydu iletişimi yok. Ancak aselsan bu yıl bu iş için bir cihaz geliştirmiş ve hazırmış. İsterlerse kullanırlar.

Dünyada şu an 6 ülke IHA üretebiliyor.

Son olarak geçen sene akıncı isimli yeni bir devlet SİHA projesi için ihaleye çıkıldı. Ne oldu bilmiyorum... zaten 2 tane SİHA n var ve tam sorunsuz değiller. İhaleyede yine bu 2 firma ve meteksan girmiş.. meteksan da sırtımızdaki siyasetçilerden erbil doğumlu Türkmen olduğu iddiasında olan (ancak ana dili gibi ibranice konuştuğu yakınlarınca söyleniyor, mason olduğu, karay yahudisi olduğu söyleniyor ve kuzey ıraka hakim olmak isteyen yahudilerin gözetiminde kuzey ırakta üniversite kuruyor. Kuzey ırak Türkmenleri randevu istediğinde vermiyor ama barzani- talabani ikilisi ile sürekli görüşüyor. Yahudi kuruluşu roma-COR kulübünün üyesidir.akp de ilk hükümeti doğramacının bilkentteki evinde kuruyor.) mefta "ihsan doğramacı" nın.
    aynı firmalar üretecekse niye yeni proje...? kimbilir ne hesapları var...

Son düzenleme: 9 Eylül 2017
  8. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Vestel SİHA yı unutmuşum. ismi karayel. Ancak ilk yapımına israillilerle başlıyorlar, teknik destek israilden.

Devlet kendi kurumu olduğu için TAİ den mecburen ANKA ları alıyor.
    bayraktar da erdoğanın damadı olduğu için garanti aldıda bu işe girdi, en fazla ondan alacaklar tabiki...

vestel den hiç almamışlar. Ancak çok fazla saat kiralamışlar. Çok Kiraladıklarına göre demekki işe yarar bazı özellikleri var ve diğer ikisinde yok.

zorlu ailesi vestel grubu şirketlerini KKTC sanayicisi asil nadir den satın aldı. ingilizler göstermelik bi sebeple asil nadiri batma noktasına getirince, vestel satışa çıktı ve kökenini hala çözemediğim zorlu ailesi vesteli satın aldı.

vestel en çok ar-ge yapan türk holdingi gibi görünüyor, en azından reklamları öyle ama dünyaca kabul edilen bir üst teknolojisini göremedik, hep geriden gidiyor. Ürünlerinin Ne kadarı yerli açıkda değil. Ama çok ar-ge yapıyorlarmış gibi bir görüntü sergiliyorlar.

Karayel, 120 kg yükle 20 saat havada kalabiliyor. Silahlı iha sınıfında. bayraktar gibi Anka ya göre çok küçük, menzil ve taşıma kapasiteleri açısından aynı sınıfta değiller.
    Diğer ikisi gibi Tam otonom iniş kalkış yapabiliyor. Buz çözme sistemi var.
    Roketsan ın füzelerini kullanıyorlar. Uçakların vurması için hedef işaretleyebiliyor. 22.500 feet (6.800 mt) de uçuyor ama (sanırım iletişim) menzili kısa 150 km. anka ve bayraktarın menzilleri uzun.
    Gemiden fırlatılabiliyor pist olmasada oluyor.
    Anka dan üstün tarafı ise anka ya göre çok az arıza çıkarması. Bayraktarda anka dan çok daha az hasar çıkarıyormuş.
    Ama anka ile diğer iki şirket arasındaki fark. Savaş zamanı anka ya tam olarak güvenebilirsin. her şeyi yerli ve ordu tarafından biliniyor. vestel ve bayraktarın ürünleri kapalı ve arkasında kimin teknolojisi var bilinmiyor özellikle bayraktarın. sadece onların sözüne inanmanız gerekiyor. işid le iş yapan adama inanacaksınız ve ülkeyi emanet edeceksiniz. Onlara göre %93 yerli imiş... aselsan ve roketsandan aldıklarının dışında elektronik ve bilgisayarların ne kadarı nerde üretilmiş açık değil. Onların lafı yerli... Tabi bu kesimin içinde bulunduğu kültür, çıkar için yalan dolan işler normal karşılanıyor...

Ayrıca havelsan, seyrüsefer ve işaretleme görme gibi yetenekleride ithal ingiliz cihazlarla sağlıyor. Aselsan ürünü kullanmamış. İngiliz firmayı deşsen arkasında yine yahudiler çıkar.
    Zorlu grubu yahudilerin kucağındamı yoksa bizzat yahudimi araştırıyorum ama net bilgi henüz bulamadım.

Şu an bir ortadoğu ülkesi ile satış anlaşması yapmak üzereler. Ancak TSK satın almadığı içinde dışarı satış yapmaları zor.
    TSK da almıyor çünki vestel IHA işine israillilerle başlamış. Ben olsam bende almam.

Arıza çısından anka herondan kötü gibi görünüyor ama bayraktar ve vestel ler herondan çok daha iyi görünüyor.

Verimlilik açısından 3 Türk şirketide herona henüz yetişememişler. Örneğin;
    heron ağırlığı 1100 kg civarı, 115 bg motoru var, 250 kg yük taşıyor ve havada kalış süresi 40 saat.(yüklümü yüksüzmü belirtilmemiş.)
    Anka ise 1600 kg, 155 hp motor ama 230 kg yük taşıyor. Herona göre çok daha büyük, daha güçlü motoru var ancak nasıl oluyorda daha az yük taşıyor anlaması zor.!
    Üstelik havada kalma süresi 24-36 saat olarak verilmiş. 24 yüklü, 36 yüksüz olsa gerek...

tabi tayyibin damadı bayraktarı zengin etmek için anka yı kenara itmeleri yüzünden olsa gerek anka nın herona göre daha düşük kalması.
    Anka tasarınımı lise projesi tasarımı gibi. Uçak değilde denizaltı yapmışlar sanki. hemen dibe insin diye deniz altı gibi yuvarlak ince uzun yapmışlar...
    her neyse...

Son düzenleme: 12 Eylül 2017
  9. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Yine yapay zekâ, yine yapay zekâ.

Üstte pek çok yazı yazdım, haber aktardım bu konuda. Deep Learning algoritması (yada felsefesi mi demeliyim, belki yaklaşımı...) çıktığından beri,
    Yapay zekâ çok hızlı bir şekilde aldı başını gidiyor. Gelişmiş yada yazılımda ileri ülkelerde her hafta yeni bir yapay zekâ haberi çıkıyor.

Yapay zekâ treninide uzaktan seyrediyoruz.

Halbuki yazılım ve mühendislikler konusunda eğitim kalitemiz çok yeterli. Hiç bir eksiğimiz yok. Büyük ihtimalle ilk ona gireriz.

Peki neden hep trenleri geriden izliyoruz. Neden makinist değiliz...

Tamamen klavuzlardan kaynaklanıyor. yabancı güdümündeki klavuzlar yüzünden ayağımızda demir güllelerle yürüyoruz. Klavuzlar dan kastım hükümetler ve siyasi partiler.
    Tamamının arkasında abd ve CIA var... Arada bazıları ile araları bozuluyor ama yenisini ayarlıyorlar yada burun sürtüyorlar. abd kendi başkanları ile bile arası bozulduğu oluyor, şu anda olduğu gibi. trump ı ya yola getirecekler, yada Kenedy yi öldürdükleri gibi öldürecekler.

Ne diyordum. Bizim yazılımcılarımız çok iyi, ama fırsatını bulan ülkeden kaçıyor.
    Geçen yıl 6bin eğitimli zenginimiz başka ülkeye yerleşmiş. Yeterli parayı bulsami kendi halkını sömüren siyasetçilerin yönettiği, abd kuklası olan bu ülkede bir saniye durmam... Nerden nereye geliyorum ya.!!! kusura bakmayın...

Eğitimliler biner biner kaçıyorlar, kara cahiller milyonlarla ülkeye giriş yapıyor. Suriyeli sayımız 3 milyonmu 4 milyonmu.?
    Yani geleceğide umutsuz bu ülkenin, kalmanın anlamı yok. Eğitim sistemide imam hatip sistemine döndürülüyor ufak ufak... tek kurtuluşumuz dediğimiz chp nin bile arkasında CIA olduğuna inanmaya başladım..

Her neyse. Yapay zekâ 10 yıl içinde öğretmenlerin yerini almaya başlayacakmış...

İyi olacak çünki, eski öğretmenlerle yenileri arasında dağlar kadar fark var. Eskilerin birinci önceliği öğretmekti. yenilerinki para kazanmak... herşey paraya endekslendi. öğrencilerim geri kalsında ek ders vereyim para kazanayım derdindeler. Milletin fazla gözüne batmasın diyede aralarında anlaşıyorlar birinin öğrencisine diğeri ders veriyor. kendi sınıfındaki öğrenciye para ile ek ders verse bu çok rahatsız edici olurdu.
    Şimdi öğretmene giydirdim diye imam savunucuları bayılacaktır. Ne kadar kötü olurlarsa olsunlar, 1 öğretmen yüzbin imama bedeldir...

10. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    İngilizterede al isimli yapay zekâ ya,
    2D süper mario oyununun bazı temel bilgilerini vermişler.
    Kısa sürede oyunun nasıl oynandığını çözmüş ve hatta kendisi yeni level yaratmış.

Başka bir yapay zekâ, fotoğraflardaki eşcinselleri ayırd edebiliyormuş. Bu ne işe yarayacaksa.?

Cep telefonundan cinsel içerikli sitelere girenlere kişisel bilgi çalan virüslerin girme ihtimali dörtte bir miş. Her dört siteden biri zararlı yazılım içeriyormuş. Sebebi masaüstü ve masaüstünde genelde kullanılan vindowsa göre cep tellerin ve cep tellerde kullanılan androidin daha az güvenlik kodu içermesiymiş.

hackerlarda yapay zekâ kullanmaya başlamışlar. Konu ile ilgili twitter de test yapılmış. yapay zekâ, gerçek kişiden 5 kat fazla kimlik ele geçirmiş.

Son düzenleme: 13 Eylül 2017
  11. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Bilgisayarımın nadirende olsa çerez depolanan bölümüne girerim.
    2 gün önce Son girdiğimde binlerce farklı sitenin çerezi vardı ve hepsini sildim. Tüm düzenli girdiğim siteleri güvenilen siteler bölümüne ekledim.

Bu gün baktım ne gördüm.
    1 günde yüzlerce çerezle dolmuş.
    Üye olmadığım, bilgi taraması yaparken kazara girdiğim siteler bile üçer beşer çerez atmış.
    yaptığım site sadece üyelere 2 çerez koyuyor.. Üye olmayanlara elleşmiyor...

Her sitenin gir-çık üç beş çerez atması bana normal gelmedi.

Tahminim, sitelerdeki google gibi reklam yayınlayan firmaların gömülü kodları o haltı yiyor olmalı... Aktif site adıyla çerez fırlatıyordur.

Beni çok rahatsız etti doğrusu. Anormal derecede kontrolluyumdur.
    Çevremde kontrolum dışı işlemler beni çok rahatsız eder...
    Tabi bu psikolojik bir arıza ama mesleğime iyi yönde yansıyor doğrusu.:D
    Şimdiki ve gelecekteki gerçekleşebilecek her ihtimali ince ince düşünürüm.

12. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Herkes kadar elektrik motorları ve yakıtlı motorlar konusunda bilgim var. Ancak bugün yeni motor çeşitleri öğrendim.

Çin, yakıtsız kullanılan EmDrive motorunu başarı ile denemiş.

Bu haberi deşince mikrodalga motoru ve iyon motoru nedir onlarıda öğrenmiş oldum.

Bu 2 motorda, sürtünmesiz ortam olan uzayda kullanmaya elverişli. Çünki çok çok çok güçsüzler. Dünyadaki sürtünme ortamında bir serçeyi bile hareket ettiremezler. Ama uzayda yıldızlararası yolculuk yaptırabilirler.

2 motorunda yöntemi atomları yüksek hızlarda hareket ettirip, bu hareketi itiş gücüne dönüştürmek.

İyon motoru yakıt kullanıyor, mikrodalga(emDrive) motoru ise yakıt kullanmıyor.

2 motorun gücüde bir insanın üfürme gücünden yüzlerce kat daha az itme gücü sağlıyor... O zaman nasıl uzayda işe yarıyor.?
    Uzayda sürtünme olmadığı için, en küçük üfürme ile bile santim santim ilerlersiniz.
    Üfürme sürekli olursa, gittikçe hızlanarak sonsuza kadar ilerlersiniz çünki sürtünme yok...

mantık bu... Çok çok küçük ittirme gücü ile ilk hareket sağlanıyor. Bu ittirme gücü çok küçük olsada süreklilik arz ettiği için günler geçtikçe hızlanıyorsunuz ve 4 gün sonra yeterince hızlanmış oluyorsunuz. Bu seferde hedefinize vardığınızda zamanında durmak imkansıza yakın oluyor. :p Bu motorların problemi bu.

Başlangıç hızlanması çok yavaş. Ama hızlandığındada o kadar düşük itme gücünü ters yöne çevirsen nasıl duracaksın.?

İyon motoru şu an mars yolculuklarında ve bazı uydularda kullanılıyormuş. Durma işini ve hızlanma işini yanında taşıdığı gaz yakıt ile çözüyor. Yani bu motorda yakıt var.
    İyonları(yani yüklü atomları) hızlandırarak, ortaya çıkan enerjiyi egzosa doğru yönlendiriyor. Bu sayede çok hafif bir itme gücü sağlıyor.

emDrive isimli mikrodalga motoru ise yanında hiç yakıt taşımadan bu işi hallediyor. DAHA DOĞRUSU İDDİA BU YÖNDE. Henüz uzayda ispatı yok. İş teoride...

Çinliler ve bir batılı bilim adamı test ettik oldu diyor, ancak diğer bilim adamları fizik kurallarına aykırı olamaz diyorlar.

Motorun yöntemi şu.

Bir elektrik motoru var. Bu elektrik motoru enerjiyi güneş panellerinden sağlıyor.

Elektrik motoru mikrodalga üretip egzos içine gönderiyor. Metalden oluşan egzos içinde mikrodalga parçacıkları (ya unuttum bu parçacıklar fotonmu molekülmü atommu artık kusura bakmayın ama temelde, herşeyde olduğu gibi yine foton var) metalden sekerek sürekli hızlanıyor ve egzosdan çıkana kadar bu metale çarpmalar yüzünden bir itme gücü oluşturuyor.

Egzos, elektrik motoruna yakın yerde dar, uzaklaştıkçe genişliyor. elektrik motorundan çıkan mikrodalga parçacıkları, egzos çıkışına kadar metale çarptıkça, ters yönde itki oluşturmuş oluyorla.

Bu kadar küçük bir etkide, sürtünmesiz uzay boşluğunda uzay aracını hareket ettiriyor. Motor sürekli çalıştığı içinde, sürtünmesiz ortamda gittikçe hızlanıyor ve zamanla potansiyel olarak ışık hızına kadar çıkabilir...

tabi yine sürtünmesiz ortamda bu kadar küçük itki gücü ile durma sorunu var.!!!

yazdığım gibi biri oldu diyor diğerleri imkansız diyor. İmkansız diyenler, eğer hareket oluşmuşsa bile, bu hareketi dünyanın manyetik alanı yaratmıştır hali ile dünyadan uzaklaşınca motor işe yaramaz diyorlar...

İlginç bir motor mantığı değilmi.? Aslında çok basit bir mantık...

Sorun durmakta. Kısa sürede durmak için yakıt taşımalısın. yanına yakıt alırsanda o ağırlığı nasıl hızlandıracaksın.?

İlk defa okuduğum araştırmalardı. Açıklamalarımda bazı hatalar yapmış olabilirim haberiniz olsun. :rolleyes:

Meraklılar için bu tür motor çeşitlerinin biraz daha detaylı anlatıldığı bir link vereyim. Tabi benim üstte yazdıklarım 3-4 farklı yazının aklımda kalanları.

Elektromanyetik Dalgalar - Konu detayı - Webders.net

Son düzenleme: 13 Eylül 2017
  13. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Hastanelere gitmekten nefret ediyorum.

Sebebi hastalık değil doktorlar...

Son 1 yıl içinde 2 doktor, 2 hemşire ile bağıra çağıra tartıştım, doktorun birinide az daha döveceğim.

Doktorlar neden dayak yiyor biliyorum arkadaş...

15 yıl önce bi hastalıktan istanbuldaki tüm kalburüstü hastane ünlü doktorları dolaştım. Hastalığım nedir çözemediler. Flaorance nihhtingale dekiler, mideye boruu sarkıttı, onların kardeşi bi hastanede meşhur doktor var o bilemedi, bakırköydeki "kesin suçlu budur" dedi bademciğimi ameliyetle aldı, suçlu bademcik değilmiş ama doktor ameliyat parası kazandı... Sonra hastalığımın ne olduğunu bir gazete yazısından öğrendim...

Arkadaş basit bir genel hastalığın yoksa, doktorlar bişey yapamıyor... O zaman koy yapay zekâ yı yapsın doktorun işini... Zaten yapmışlar, doktorlardan daha iyi teşhis koymuş... Yukarda biyerde bahsetmiştim...

Geçen yıl sıra harici insanları aldığı için bir hemşireyle kapıştık, doktor onu savunmaya kalkınca doktorada girdim...

Bugün yine aynı bela. 90 yaşında annemin 10 yıldır kullandığı ilacın raporunu uzatacağım...

Rapor uzatma olduğu için sabah 08:00 de kalkıp kuşadası devlet hastanesine gittim.
    Bu hastanede randevu almak bi işe yaramadığından erken gidip sıra aldım. rapor uzatacak çıkacağım dakkalık iş...

Doktor 09:00 da hasta kabul etmeye başlaması lazım ama 09:00 da hasta sırası gösteren bilgisayarı açmadı. 80 yaş civarı 5-6 kişi var bekleyen birde 3 tane 30 yaşlarında 2 erkek bir kadın var kapı ağzında bekleyen..

Saat 09:20 ye kadar sıra gösteren bilgisayarı açmadılar, hemşire kapıda dikilen 3 genci aldı. Sonuncuyu alırken ben sordum kardeşim ne oluyor.???
    Neden sıra ile almıyorsun.. Hemşire, "Bu kadınınki önemli diyor."
    Ulan heyvan, benimkinin önemsiz olduğunu nerden biliyorsun... dedim... tabi ulan heyvan kısmını yuttum...
    Küt kapıyı kapadı.. sonra sıra bilgisayarı açıldı sıra ile almaya başladılar...

Kapıda bekleyen yaşlılar ben diklenince onlarda hafiften destek oldular...

Ancak bu ülkede insanları o kadar ezmişlerki, kimse ses çıkarmaya cesaret edemiyor... Polis ezmiş, siyasetçi ezmiş, belediye ezmiş, avukat ezmiş, doktor ezmiş, meslek örgütleri ezmiş, ezilende ezende alışmış buduruma...
    Benim gibi sıra dışı adamlar ortaya çıkıncada doktorlar şaşırıp kalıyor... Alışmışlar baş önde allah razı olsun diyenlere...

Gittim özel hastaneye, siz rapor uzatıyormusunuz dedim... uzatıyoruz dedi.. bilsem ne işim var devlet hastanesinde... 30 TL fark verir hayvan muamelesi görmekten kurtulurum...

Ama başka bir öküzlede özel hastanede karşılaştım... Nörolog doktor oturmuş masaya... uzatacağı rapor aspirine eş değer kan sulandırıcı:..
    Basit bişey...
    İllede 90 yaşındaki anneni getireceksin...

Başladık onlada tartışmaya... sen tıp eğitimi aldınmı diyor, ne bileceksin...
    Kardeşim diyorum, bu kan sulandırıcı değilmi.??? evet... Kadının beynini açmayacaksın basit bir aspirin benzeri hap vereceksin... hayır ya şöyle olursa... lan olum annem 5 yıldır kullanıyor... ama ya şey olursa... lan pz... demedim tapiii sen 90 lık ölmek üzere olan kadını radyazsyon yayan cihazamı yeniden sokacaksın, kan sulandırıcı için...???

Neyse sinirlendim çıktım...

Zaten çoğunlukla para ile alıyordum...

yapay zekâ doktorlarında işini elinden alacak... Alsın anasını satayım ya!!!!. Alsın...

Son düzenleme: 14 Eylül 2017
  14. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Hayırlı olsun, geçtiğimiz aylarda ilaç katkı paylarına yüksek zam gelmiş. Ortalama %40.

Bazılarına %20, bazılarına %60...

Peki ilaç katkı paylarına zam yapma kararı alan MİLLETVEKİLLERİ ne kadar katkı payı ödüyor.?

SIFIR.

Kendileri ve aileleri SIFIR katkı payı ödüyor.

Peki biz özel hastane farkıda ödüyoruz, hatta devlet hastanesine gittiğimizde bir miktar maaşımızdan doktora kesiliyor. Milletin vekilleri hastane katkı payı ne ödüyor.

SIFIR

Peki biz yurt dışında tedavi olursak tamamını kendi cebimizden karşılamamız gerekiyor. Milletvekilleride kendilerimi karşılıyor.?

hayır vekiller isterlerse yurt dışında tedavi oluyor ve ödedikleri para SIFIR

3 milyondan fazla suriyeli ülkemizde, hastanelere ödedikleri para sıfır. Suriyeli muhalifleri destekleyip savaşı büyüten ve bu insanları ülkeye alan kim..
    Milletvekilleri. peki suriyeliler ve vekiller katkı payı ödüyormu. SIFIR

Aylık geliri bin TL nin altında olan milyonlarca insan var, onlara çok koyar bu.

15. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    İlaç katkı payları %40 neden zamlanır.

Devletin açıkladığı enflasyon son altı aylık %4.

İlacada %4 zam yap. ama %40. NEDEN %40...

Ülke fakirleşiyormuki daha fazla para istiyorsun.?

Yooook... tabi devletin verilerine göre yooook... Tersine zenginleşiyormuş devlet... Son altı aylık büyüme rakamlarımız %5 in üstünde...

tüm AVRUPA ülkelerinden fazla büyümüşüz. Devletin YERSEN rakamları böyle... Ya kardeşim hızla kalkınıyorsak, neden vatandaştan aldığın paraya %40 zam yapıyorsun...

Yoksa hızla fakirleşiyoruzda, senin yayınladığın rakamlarmı SAHTE.

Yoksa alınan paralar saraylara, müteahhitlerin cebine, uçaklara, audi a8 leremi gidiyor.????

Bu tür bir ülkede normal zekâya sahip olupta, azcık ne oluyor diye kontrol eden bir insanın çıldırmamasına imkan ihtimal yok...

16. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    ABD nin sonunu getirecek bir gelişme yaşanıyor.
    Şu an tarihe tanıklık ediyoruz.

Batının sonunun geldiğini farkeden almanya, abd ve ingiltereden uzaklaşıp asya ya yaklaşmaya çalışıyor.. Bunu daha öncede yazmıştım.

ABD nin en büyük gücünün, parasının tüm dünyada kabul görmesi ve dünyaya hakşim yahudi medyası olduğunu defalarca yazdım.

Bu 2 gücü elinde tutabilmek için tüm dünyada her yıl CIA aracılığı veya taşeron terör örgütleri aracılığı ile insanları öldürdüğünü ve ordusu ile katliamlar yaptığınıda yazmıştım.
    fetö gibi tarikatları kullanıp ülkeleri uzun vadede kontrolleri altına aldığınıda yazmıştım...

Bunların hepsini dünyada kabul gören USD sayesinde gerçekleştirebiliyor... Bu işlere her yıl tırlar dolusu para lazım. Bu parayıda fabrikalarında basıp kullanıyorlar.

Mesela uçak gemi filosu antalyaya yanaşıyor. Antalyadan yakıt yiyecek alıp gidiyor. Ne ile ödüyor USD ile.
    Peki antalya esnafı USD kabul etmese ne olacak.?

Altınla ödemesi gerekecek çünki altın bir ülkeye ait değil tüm dünya kullanıyor.

Altın ile kaç yıl ödeyebilir. Bir kaç yıl bile dayanamaz iflas eder batar...

ABD içindeki Sanayisi ve üretimi, devlet harcamalarını bir yıl bile karşılamaya yetmez.

Basıyor merkez bankalarında USD denen yeşil kağıtları getiriyor veriyor sana. Kabul etmezsen saddam gibi kaddafi gibi kafanı koparıyor..

Konudan uzaklaştım YİNE.

Rusya ve Çin, yıllardır sürekli altın topluyor.
    Amaçları USD ve EURO dan kurtulmak...

Başarırlarsa, batının çöküşü çok daha hızlı olacak. Ben en fazla 50 yıl demiştim ama çok daha kısa sürede olabilir...

Tabi bu çöküşü ABD kabul etmeyip bir dünya savaşı çıkarabilir...

17. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    kuzey ırak Kürt bölgesindede ilginç gelişmeler oluyor.

kuru sıkı gelişmelermi yoksa hakkaten ciddi sonuçlar doğuracak gelişmelermi belli değil.

Herkes atıp tutuyor ama siyasetçinin atıp tutması göstermeliktir, ancak müsait olanları ilgilendirir. Buda halkın çoğunluğu ediyor maalesef.

Her neyse.

barzani bağımsızlık referandumu yapacağım diyor.
    Komşu ülkeler ise askeri müdehale dahil hazırız diyor.

İran karşı, Türkiye karşı, suriye karşı.

Hatta Irak ın kendi başbakanı bile askeri müdehale ederiz. diyor... Irak hükümeti yanlış hatırlamıyorsam İran etkisinde...

Barzani de yapacağım diyor.
    İran, Türkiye ve Irak başbakanı ise çok ciddi görünüyor.

Diğer taraftada aylardır ABD ordusu bölgeye yüzlerce tır ağır silah yığdı...

barzani, dolayısı ile ABD ile kuzey ırakta kapışırmıyız.???

böyle bir ihtimali kimse aklına getirmez ama tüm hayvanların kuyruk havada birbirlerine doğru hırlayarak ilerliyorlar...

allahtan bunlar sadece beş para etmez siyasetçiler... Savaş çıkarsa kadınlar ve çocuklar yandı demektir, en büyük acıyı onlar çekiyor her seferinde...

18. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Netsparker,

Bu marka yerli markaymış ve 2009 yılında kurulmuş. Güvenlik yazılımı.
    web sitelerini test ediyor açık buluyor ve raporluyor. Aynı anda 1000 site tarayabiliyormuş ve saatler içinde.

İsmini ingilizce koymalaraı beni rahatsız etti, ancak ülkemizde maalesef yabancı olunca daha iyidir mantığı yerleşik o sebeple yabancı ismide yadırgamam.

Zaten yurtdışındada hizmet gösterdiğinden yabancı isim tercih etmiş olabilirler. Ben yinede Türkçe tercih ederdim.
    Yurtdışına gönderdiğim mektuplarda bile gönderen adresinde Türkiye yazarım, parantez içinde Turkey yazarım.

intel gibi ABD li yahudi şirketlerden bazıları Netsparker'in müşterisi olduğuna göre, sahipleri büyük ihtimalle yahudi kökenli Türk tür. Olmayabilirde ancak büyük işlerde yahudi olmayanını görmedim. Araştırmak lazım...

Bunlarda yahudiyse, yerliye işimizi teslim edelim diyenler, yinede yahudinin kucağına oturmuş olur... zaten 1938 den hemen sonra ismet inönü bizi yahudilerin kucağına bir oturtdu, bir dahada kalkmadık. kalkacağımızda yok.

Sahibi Ferruh Mavituna ve ingiltereye yerleşmiş orada yaşıyor.
    Şirket ne kadar yerli tartışılır. Vergisini bile ingilterede ödüyordur.

19. AJAXsever

AJAXsever Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Meslek:
    Akademisyen
    öncelikle Çok güzel bir tablo ellerinize sağlık burada paylaştığınız için. hangi siteden aldığınızı öğrenebilir miyim?
    Bu arada PHP bir iner bir çıkar normal karşıladım. JAVA da heryerde çalıştır sloganını gerçekleştirmiş. Phyton akademik çalışmalarda sanırım JAVAdan daha fazla kullanılıyor malum doktora ya da yüksek lisans aşamasında öğrenci en hızlı öğrenebileceği dile yöneliyor.
    swift ve nodeJS ise ABD'de evet çok çok hızlı yayılıyor ama swift nedense sadece ios programlama için kullanılıyor başka alanda kullanılıyor mu zamanım olmadı bakamadım ama dili bilenler oldukça hızlı proje yapılabildiğini söylüyorlardı sanırım bu iki nedenden dolayı iphone'nun yükselişi ve hızlı projelendirmeden dolayı bu kadar hızlı yükseldi.
    Go hakkında ise hiçbir bilgim yok.

sedirAğacı bunu beğendi.
  20. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    @AJAXsever
    vallahi hangi siteden aldığımı bilmiyorum.
    Her gün girdiğim 3-5 site var onlardan biridir. webtekno.com olma ihtimali yüksek.

AJAXsever bunu beğendi.