Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dünya nereye gidiyor?

Konu, 'Konu Dışı' kısmında sedirAğacı tarafından paylaşıldı.

1. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    .to ile biten alan adlarından, 45 dolara resimli alan adı alabiliyormuşsunuz.

ama sadece resimden oluşan alan adı. Mesela gülen bir emoji.
    resim.to şeklinde alan adı.

Peki siteye adres satırına ne yazarak gideceksiniz onu bilmiyorum. Aynı resmi bulup orayamı kopyalayacaksınız, peki arkadaşınıza sitenin alan adını söyleyeceksin, gülen emoji dedin. 100 tane gülen emoji var hangisi...???

ilginç bi durum.

2. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Türkiyede nerdeyse tüm gelişmiş denen ülkelerin teknolojik ürünleri yaygın olarak var.
    Ama Rusya nın yok.

Bi kaç örnek vermek gerekirse, korenin samsung'u kia'sı LG si, Çin in cep telleri bilgisayarları arabaları, japonyanın arabaları TVleri oyun konsolları,
    italyanın fiat, indesit, almanyanın fransanın hollandanın isviçrenin saymama gerek yok, avrupanın saymama gerek yok.

Rusyadan bizde yaygın kullanılan tek teknoloji markası bilmiyorum. Bu ülke gelişmiş denen ülkelerden. Bi ara bir lada arabaları vardı ama çok az kullanıldı ve şimdi ortada pek yok.

Hali ile gelişmiş ve zengin görünmesine rağmen sanayisinin düzgün olmadığını anlayabiliyorsunuz ve gelecekte gelişmiş rusya diye bir ülkenin kalmayacağını tahmin edebiliyorsunuz. Petrol ve doğal gazın kullanımı bitince rusya da bitecek.

Bugünki haber rus araba şirketi ile ilgili.

GAZ marka rus araba markası Türkiyede Türk ortakla fabrika kuracakmış.

Haberi görünce şaşırdım. Acaba rusya sanayiye önem vermeyemi başladı diye.
    Arabanın parçalarına bakayım dedim. Bizde üretilen arabaların teknolojik tüm parçaları ithaldir. sadece tenekesini demirini çeliğini kumaş ve birazda plastiğini üretiriz. Ufak tefek vida somun filanda var ama elektroniğinde, yazılımında yokuz.

Geri olduğumuz için değil, aselsan dünyanın en ileri yazılımlarını ve elektroniğini üreten şirketlerden biri. Araba şirketleri politika olarak Türkiye içinden elektronik aksam almıyor. Dışarıdaki ortaklarından almayı tercih ediyorlar. Bu ülke gelişsin istemiyorlar. Türkiyedeki yerli denen arabaları satanlar yahudi, dışarıdaki ortaklarıda yahudi.

Her neyse acaba rus arabasının ne kadarını rusya üretiyor diye biraz araştırdım. Detay pek bir yerde yoktu sadece bi yerde biraz açıklama buldum. Bizden farkları yokmuş.
    Motor amerikan hemde çok yakanından, frenler, abs, püskirtme sistemi filan alman... böyle gidiyor...

Rusya beni hayal kırıklığına uğratmadı... keşke uğratsaydı...

3. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Akıllı cep teller çıktığından beri 23 milyar dolar ödemişiz yabancı ülkelere.

Peki bu 23 milyar doları nasıl kazanıpta bu yabancılara vermişiz, bizde onlara akıllı telefonmu yaptık sattık.?

Hayır tarlalarımızı dairelerimizi sattık.

Bu geleceğini sattın anlamına gelir.

Ben sahil kasabasında yaşıyorum, buradaki köylüler TV lerde gördükleri şeyleri alabilmek için tarlalarını satıyorlar.

Aldıkları parayla fabrikamı kuruyor.? HAYIR. Köylü bu, ticareti bilmez, girsede 3-5 senede geri kapatır, 100 köylü ticarete girer 3 tanesi başarır.

Aldıkları paraları çocuklarına ve kendine lüks arabalara, pahalı cep telefonu ve 3D televizyonlara yatırıyorlar. Sonra köy evini ve tarlasını sattı, merkezde güzel bir daire satın alıyor, çok parası varsa çocuğunada...
    SUV lüks araba ile kahvehaneye geliyor, kasım kasım kasılıyor. Arabaya bakıyorsun LPG taktırmış. 90bin veriyo araba alıyor, sonra gidip LPG takyırıyor. Madem paran yok niye 90bine araba alırsın. Al 50bine dizel çok az yakan aile arabası. YOK. Tarlayı satıp eline bol para geçince gitmiş en pahalısını almış, pra suyunu çekince LPG takmış, en fazla 2 sene sorada satılıktır o araba.

Sonuç.

Sattığın tarla 300 yılda geçse Alman'ın malı Arab'ın malı. 300 yıl öncesinin osmanlı tapusuyla gelip hak iddia eden ve alan var.

tarlan gitti, tarla parası ile ne yaptın. Lüks araba aldın.
    Kimden aldın, Tarlayı sattığın Alman dan aldın. Wolkswagen.
    Tarlanı verdin Alman a, almandan aldığın parayı yine Alman a geri verdin.

30 sene geçti, araban hurdaya ayrıldı, aldığın pahalı cep telefonları televizyonlar hurdaya ayrıldı. Elinde ne kaldı.

SIFIR

Alman ın elinde ne var. Tarla.

Paranda bitti, emekli maaşıylada geçinilmez, aldığın apartman dairesininde masrafları var, iş de kuramadın kurduysan battı.

Ne yapacaksın, gidip Alman ın yanında işçi olacaksın. Ya bahçevan, ya ev temizliği yada alman tarlayı işletiyorsa tarla işçisi.
    Almana tarlanı verdin, aldığın parayıda verdin ve onun yanında işçisin.

SANAYİN OLMAZSA UZUN VADADE ÜLKE SÖMÜRGE HALİNE GELİR.

Yabancıya tarla veya apartman dairesi satmak seni kurtarmaz.
    Aldığın parayı yine yabancıya lüks mal almak için veriyorsun. yabancının elinde arsaların ve apartman dairelerin var, senin elinde koca bir sıfır...

Bulunduğum kasabada köylülerle konuşuyorum aynende bunu anlatıyorlar. 15 sene önce yabancıya satış serbest bırakılınca, arsa fiyatları fırlamış 50 kat artmış. Bol parayı duyan köylülerde tarlalarını satış için sıraya girmiş. Kişi başına 1 emlakçı düşüyor buralarda.

Maaşlı çalışan yerlide para yok bu fiyatlara alamamış. Zengin yerli ile yabancılar almış.
    100 köylü satmış 3 tanesi aldığı parayı çoğaltmış, geri kalan köylülerin parası hep ıvır zıvıra harcanmış bitmiş, şimdi sonradan buraya gelen insanların yanında iş arıyorlar.

Hükümet maalesef inşaat yapıp satarak ülkeyi kurtaracağını sanıyor. Şimdi ormanlarıda artan oranda satmaya başladılar. zaten satıyorlardıda şimdi azdılar.

Yine iç karartıcı bir yazı yazmayı başardım kendimi tebrik ederim.:cool:

Son düzenleme: 20 Ağustos 2017
  4. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Vay canına sayın seyirciler.
    Kişi başı yıllık et tüketimi.

A.B.D. : yıllık 120 kg. Ayda 10 kg. Bunlarda Et çok ucuz.
    Avrupa : yıllık 80 kg. Ayda 6,6 kg. Bunlarda Et gelire göre ucuz.
    Türkiye : yıllık 14 kg. Ayda 1,2 kg. Bunlarda Et dünyanın en pahalılarından biri....

Tabi hesaplanırken fakir ayrı zengin ayrı hesaplanmıyor. Zengin fakir insanların toplam sayısını, tüketilen et'e bölüyorlar.
    Yani zengin yılda 100 kg yer, fakir hiç et yemez, ortalama 50 kg çıkar. sanki fakirde yılda 50 kg et yiyormuş gibi...
    Bu hesap avrupada fark etmez çünki et gelire göre ucuz. fakirde istediği kadar et tüketebiliyor.

Bu hesap etin pahalı olduğu ülkelerde yanlış sonuç doğurur. Dünyada En pahalı et de bizde.
    Bu hesabı bi kenara koyalım.

Avrupalı ayda kişibaşı 6 kg dan fazla et yiyyor. Bizde halkın %40 ı nerdeyse hiç et yemiyor, tavuğa yöneldiler. Bizde tavuk tüketimi son 27 yılda 10 kat artmış. Bunuda eğitimsizler yani gariban yiyor çünki eğitimli insan hormonlu ve antibiyotikli diye tavuk yemeyi ya tamamen bıraktı, yada azalttı.

Bizde halkın %40 ı et yemiyor, %20 ayda bir kaç kilo yiyor, kalanını ülkeyi soyanlarla, ülkeyi haraca bağlayan yahudiler yiyor.

Ama siyasetçiye sorarsan çok geliştik, dünya bizi kıskanıyor...

Her neyse bugünde harika bir yazı ile moral sıfır başlayalım güne...

Son düzenleme: 21 Ağustos 2017
  5. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Bugün ülkemizden bahsetmeyeyim. Çok iç karartıcı.

Robotlar üzerine bir haber, 115 bilim adamı bildiri yayınlamış.
    Şunu yazmışlar
    "Lan sn. Birleşmiş Milletler örgütü.(BM) Yapay zekâ ların yüklendiği savaşçı robotları kontrol altına almalısın, yoksa hepimizin ... geleceği karanlık."

Yanlız bir sorun var. BM bu işi görev olarak üzerine alırsa, sadece yahudilerin yönettiği ülkelerdeki robotlara izin verir, diğerlerine yasak koyar.

Şu an nasıl yahudi kontrolundeki batı ülkeleri ve israil cayır cayır nükleer bomba üretirken, kuzey koreye dur diyorlar... aynısı, fark yok.

BM nin maaşını yahudiler veriyor ve kendi çıkarları için kurdular. başkan denen kişiler göstermelik.

6. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Norveçlilerle ilgili çok ilginç bir haber okudum.

Geçen yıl okuduğum haberde, suriyeden kaçıp avrupaya sığınan yüzbinlerce insanın içinden sahipsiz çocukların kaybolduğu söyleniyordu.
    sayılarıda yanlış hatırlamıyorsam 6bin in üzerindeydi.

Haberde bu çocukların bir kısmının çocuk isteyen ailelere satıldığı, çoğunluğunun ise seks kölesi olarak kullanılmak amacıyla götürüldüğü.

batının cinsellikte sınır tanımadığını zaten 30 yıldır biliyoruz, çocuklarla birlikte olmak için ingiltereden her yıl onlarca kez filipinlere tur düzenlendiği dünyaca biliniyor.
    Batı böylede doğu farklımı.? değil. Ama batıyı üstün sananlar bilsin. Doğu nasıl hayvansa, batıda hayvan. Milletlerde hayvanlık açısından fark yok, evrildikleri ırklar açısından biraz fark var.

Asıl şaşırdığım Norveç.

Kuzey ülkelerini 10 yıl öncesine kadar yanlış bilirdim.
    İsveç, Norveç, danimarka milletlerini tüm dünyadan üstün sanırdım. Çünki ülkelerinde acayip eşit ve adaletlilerdi. Ülkeyi yöneten başbakanla, sokağı temizleyen adam arasında çok bir fark yoktu. Bu tam benim istediğime yakın bir kültürel seviye. Ayrıca devlet garibanı ezmek, soymak yerine tam tersi koruyordu.

Ancak son yıllarda bir bir öğrendiğim olaylar, bu kuzey ülkelerinde eşitlik adalet falan var ama aynen diğer milletler gibi hayvanlar. Üstün filan değiller.
    Her toplumun yada milletiniyi yönleri var kötü yönleri var.
    Bunlarda kendi içlerinde eşit ve adiller ama kötü yönleride iyi yönlerini silip süpürüyor. Norveçe hala gelemedim.

Mesela isveç, abd nin ortadoğuda yaptığı her katliama destek oluyor, asker gönderiyor, hemde sorgusuz sualsiz ve çıkar için katliam yaptıklarını bilerek. Epey bi yıl öncede, kendi ülkelerindeki yerli halkı innuitleri kısırlaştırmışlar, çoğalıpta kendi sayılarını geçmesin diye.

Norveç haberi ise, göçmen kayıp çocuklarla ilgili.
    206 çocuk kayıp ve birkısmı evltlık verilirken diğerleri yine seks kölesi ve organ mafyası gibi gruplara gidiyormuş.

İşin ilginci norveç polisi işin peşinde değilmiş.

Norveçliler uzun yıllardır hem göçmen çocuklarından hemde başka ülkelerden kaçırılan sarışın çocuklarıda satın alıyorlarmış. Çünki kadınların doğurganlıkları azalmış. hem kısırlaşıyorlar, hemde bebek bakımı zorluğuna katlanmak istemiyorlar. Direk, ayaklanmış sarışın çocukları istiyorlar.

Sarışın istemelerinin sebebide çevrede dikkat çekmesinde çakılmasın diye, kendilerine benzeyeni istiyorlarmış.

Çocukları bazı ayinlerde kesmek için kullananlar bile varmış...

7. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    abd hamburgerlerinin içinde et olmadığını yazmış ve bir fransız aşçı söyledi demiştim. İngilizmiş. Ama ben hala fransız olduğundan eminim ya.!!!
    Her neyse haber bu.

Ünlü İngiliz aşçı Jamie Oliver, McDonald's hamburgerlerinin içindeki "et"in, hayvansal yağ hamuru ve amonyaktan oluştuğu defalarca açıklamıştı. Oliver, bu iddiayla kapitalist dünyanın en büyük simgelerinden biri olan McDonald's'a karşı açtığı davayı kazandı.

Sağlıkaktüel'de yer alan habere göre, Oliver kazandığı davayla, McDonald's fast food zincirinin gerçek et yerine, kasaplık hayvanın kesiminden geriye kalan et, tendon, yağ ve bağ doku karışımından oluşan macun kıvamındaki bir hamur ile amonyak kullandığını kanıtlamış oldu.

İngiliz aşçı ve televizyon programcısı Jamie Oliver, hamburger ve kızarmış tavukların (nugget) lezzetinin ardındaki ürkütücü gerçekleri ortaya çıkardı. Jamie Oliver'ın ifadesiyle, McDonald's restoranlarında servis edilen ürünler, besin olarak tanımlanamaz.

8. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    3 kuzey ülkesinden en son danimarka hakkında bugün bir haber okudum.
    İlk olarak isveç halkının rezilliklerini biliyordum, norveç temiz kalmıştı dün norveçin yediği haltlardan bi kaçını öğrendim, bugünde danimarka.

Hoş danimarkayı zaten adam yerine koymuyordum çünki siyasetçileri, kendileri hakkında epey ipucu vermişlerdi. Siyasetçileri ağır ırkçı davranıyorlardı. Bu ırkçı davranışları sayesinde, başkanlarını nato ya yönetici seçtirmişlerdi. Seçen kim, avrupa, seçilen yer neresi NATO. nato nedir, avrupanın ordusu. Peki danimarkanın savaş ve ordu hakkında bildiği nedir, çünki kendi ordusu yok. Başkanları nasıl ordunun başına geçti.? Buda avrupanın ırkçılığı çünki danimarka başkanı Türk başkanları ile kavga ettikten sonra natonun başına geçirilmeye karar verildi. Kavga sanırım hristiyanlık ve müslümanlık konularındaydı.

Her neyse.

Bugünki haber danimarka ne kadar modern ve gelişmiş görünürse görünsün, arka sokakları trajedi kaynıyor.
    Kuzey avrupalılar binlerce yıl önce avrupaya gelmişler. Onlardan önce orada eskimo lar var. Kendilerine inuit diyorlar.

Çoğalmasınlar diye isveçlilerin inuit leri kısırlaştırdığını yazmıştım.
    Danimarkalılarda inuit leri kendi varoşlarına hapsedip ayrımcılık yapıyorlarmış.
    Danimarkanın 2 sömürgeside var biri grönland adası, diğeride faroe adaları. O sömürgelerin halklarınada aynı ayrımcılık ve dışlama yapılıyormuş, ve danimarkada arka sokaklarda sarhoş, sefil insanlar görürseniz onlar inuitlerle o sömürge adaların vatandaşlarıymış.

Avrupalıların şempanzeden evrildiğini yazmıştım. Eğer şempanze özelliklerini bilirseniz, avrupalıların sömürgeci ve ırkçı davranışlarını cuk oturtabiliyorsunuz.
    Şempanzelerle birebir aynı davranış kalıbı.

Şaşırdığım yön ise almanların kendilerini hint, pers(eski iran) ve kazak milletleriyle aynı soydan geldiklerini söylemeleri.
    Onların hesabına göre 5000 yıl kadar önce medeniyeti hindistana kendileri götürmüş...

Tabi bu bilgiye ben gülüyorum çünki epey bir bilgi sahibiyim hem avrupalı hem evrim hemde tarih hakkında...

Fakat bu konuyu araştıracağım... aslında araştıracak bişeyde yok çünki teorileri kafadan 2 sebepten çürüyor.
    Birincisi farklı kan gruplarına sahipler. almanlar A grubu şempanze, pers ve hintliler B ağırlıklı orangutan ve goril karışımı... şu an goril ve orangutan konusunda net ayrım yapamıyorum, henüz araştırma halindeyim..

Şimdi almanlar hintlilere kan verip alamıyorlar ama aynı soydan geldiklerini söyleyecek kadarda şapşallar.
    İkinci sebepte son 10 yılda indus vadisi denizinde bulunan kentlerin 8-12 bin yıl önceye tarihlenmesi. yani kültürleri almanların iran-aryan göçü MÖ 5000, teorisinden çok daha eski...

Bu konuları araştırıyorum boş vakitlerimde... henüz eksik bilgiye sahibim o sebeple bazı detaylarda hata yapabilirim... özde hata yapmam ama detay değişebilir...

Son düzenleme: 24 Ağustos 2017
  9. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Kullanıcısı artan ve azalan programlama dillerini açıklamışlar.

en hızlı artan go,
    ikinci swift.

Dünyada en çok kullanılan dil açık ara java.

go dilini google firması swift dilini apple firması geliştiriyor, swift go dan daha fazla kişi tarafından kullanılıyor ama hala ikiside C# ın epey gerisinde.
    Şaşırdığım ise PHP ve delphi nin sıralamadaki yerleri.
    Delphi ve pascal yok olmuştur sanıyordum, PHP yi ise daha yukarda sanıyordum.

swift ve go nun arkasında dünya devi firmalar olduğu için hızlı yayılması, en iyi olduklarını göstermez. Tersinide göstermez.

swift in ne olduğuna şöyle bir baktım, gerçekten yaratmak için düşündükleri sebepler çok mantıklı.

çok çekirdekli cihazlara uygun ve çok işlemli yapıya uygun bir dil geliştirmeye çalışmışlar.

Yola çıktıkları sebepler çok mantıklı geldi bana, ama ne kadar başardıklarını bilemem.

Swifti ABD deki bazı yüksek okullar ders olarak okutmaya başlamış.

Son düzenleme: 26 Ağustos 2017
  10. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Yapay zekâ, şoförlerden önce doktorların işlerini ellerinden alacağa benziyor. tabi eczacı kalfalarıda var.

Doktorların görev tanımıda değişecek gibi görünüyor. Hastayı muayene edip teşhis koyacağına, hastadan bilgi alma uzmanı olacaklar.

Çünki yapay zekâ, hasta hakkında bilgiler detaylı girildikten sonra, doktorlardan daha isabetli teşhis koymaya başlamış.

Hali ile doktorun işi hastanın ve yakınlarının karşısına geçip, "Kardeşim neren ağrıyo, neyin var, ne zaman ağtıyor, ne yapınca oluyor, ne renk alıyor, hangi bölge" gibi soruları sormaktan ibaret olacak.

Bu durumda uzun süreli doktor eğitimlerine paydos, en fazla 3 ayda dr. olunur, 5 aydada prof :p

Biz yazılımcılar tüm insanları işlerinden edeceğiz öyle görünüyor.

Kendi anılarımdan örnek vereyim.

SSK genel müdürlüklerinde 3 serviste 12 kişinin yaptığı bir iş var.
    Genelde azda olsa kuyruklarda oluşuyor.

Yazılımı yapıp yükledim, 3 servis 12 kişinin işi tek servis ve 2 kişiye düştü, gelen 10 saniyede gitti, kuyruk filanda kalmadı.
    10 kişi boşa çıktı. tabi memur oldukları için işten atılmadılar...

Yapay zekâlar ise çalışan sayılarını sıfıra indirecekler... çoğu meslek çalışanı kaybolacak...

11. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Bu arada, bir üstte örneğini verdiğim deep patient isimli dr. yapay zekâ yı geliştiren ekip de, bu yazılımın teşhisleri nasıl doktorlardan daha isabetli koyduğunu bilmiyorlar.

Çünki yazılım, "öğrenen yapıya" sahip. Başlangıç yazılımı ekip neye göre davrandığını biliyor, ama hasta bilgileri her girildiğinde yazılım verileri inceleyerek öğreniyor ve kendine yollar belirliyor.
    yazılım ve veri devasa boyutlara ulaşıncada hali ile neyi neye göre yaptığını belirlemenin imkânı yok.

yazılımı düşünün. Yapay zekâ demek sürekli karar veren demek yani onbinlerce if den bahsediyoruz.
    Her bir modül onbinlerce if kapsıyor ve yüzlerce modül ve sürekli artıyor, her modül diğerini etkiliyor, ve kendi kendine modüllerde oluşuyor, devasa veri tabanı... Üstelik her bir modülü başka başka kişiler yazabiliyor, 2 günde yazılan şeyler değil bunlar. Zamanla gelişmiş, her yazılımcı bişey eklemiş, üst üste binmiş halada devam ediyor büyüyor. Başkalarının yazdığını çözmen gerekiyor.

Bırak yapay zekâyı, ortalama bir aptal ticari uygulama yazılımında bile bir hatayı bulmak kolay değil, bankada 2 gün uğraştığım zamanı hatırlarım..

12. limir

limir Yeni Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Arkadaşlar hayatın tadını çıkarın. Sevdiğiniz bir işi yapın. Yaptığınız işle mutlu olun. Kimseyi üzmeyin. Şu 3 günlük dünyada kalp kırdığına değmiyor. Kalın sağlıcakla...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Ağustos 2017
  13. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    1 aydır ilk defa biri açtığım konuya yazı yazdı, oda reklam amaçlı.

Yani cebine girecek para hesabını yapmış.

Ama iyi niyetliymiş görünmek içinde bikaç zorlama yazı yazmış.

Niye benim kounya yazmış, çünki benim konu en kaliteli olanı diyemem ama en güncel olanı, hergün bişeyler yazıyorum...

Kendi cebinden başka bişey düşünmeyen bir adam, geneli düşünen bir konuya yazı yazmış. geneli düşündüğünü sansınlar diyede köylü kandıran bişeyler yazmış...

IQ yerlerde,,, kurnazlık tepe yapmış... EQ desen zaten yok...

IQ demek zekâ demek, EQ demek insanlık demek, hayvandan ayrıldığımız konu EQ dur yani duygusal zekâdır ki bu konu daha çok araştırmaya açık...
    Aslında bizde hayvanızda, EQ bizde hayvanlrdakinden biraz daha yüksek olsa gerek... dediğim gibi bu konu gelişmelere açık...

Kendisi konu açsa sorun yok, reklamını yap geç... okuyan okur...

kalkmış benim konuyu kirletmiş...

Kimbilir kaç sitede kaç konuyu kendi kirli istekleri doğrultusunda kirletti...
    Şempanzeden evrilenler kendi ceplerine ve uçkurlarına aşırı odaklıdır...

14. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Bu arada internetten indirdiğiniz bedava uygulamaların ne kadar zararlı olduğuna dair bir haber.

GPS de konum bilgilerini paylaşmayacağım demişsiniz.

Bluetooth unuz kapalı.

Yinede cep tel yada bilgisayarınızdaki program, konum bilgilerinizi internete bağlı olduğunuz anda, kendi şirketine gönderiyor ve bluetooth unuz açıkmı kapalımı bilgisini de gönderiyor.!!!!!

Yerli işletim sistemine ne kadar çok ihtiyacımız olduğu ortada... ama Pardus u bizim kendi devletimiz bile kullanmıyor...

yahudilerin ne kadar etkin olduğu açık... seyrettiğiniz ise tiyatrodan başka bişey değil...

15. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Vatan Şaşmaz' öldürüldü. Sevimli bi tipti üzüldüm doğrusu. İnsan arkadaşını kaybetmiş gibi oluyor.
    Filiz Aker isimli eski manken ve aktris tarafından.

TV ve Film dünyası karışıktır. Kimin kimle yattığını kalktığını bilemezsin. Normal aile ya çok azdır yada hiç yoktur.

Manken dünyasıda bu sektöre eleman yetiştirir. TVlerde gördüğünüz en ünlü mankenler dahil çoğu belkide hepsi bedenleri ile ayrıca para kazanırlar. Yüksek paralarla evinize getirebilirsiniz. Satanları vardır.

Kadın mankenler ve erkek mankenler zengin kadın ve erkeklerle beraber olur paralarını yerler.

Vatan şaşmazda bir dönem mankenmiş. Belliki Filiz Aker dahil pek çok kadının bolca parasını yemiş. Açıkça jigololuk yapmış, yani erkek fahişe.

Filiz hanımı biraz fazla sömürmüşki kadın Vatan ın peşini bırakmamış, tüm servetini bu adam yüzünden kaybetmiş.

Kadın kendi isteği ile yada aptallığından adama sömürüldüğünden diyecek bişey yok. Kadınlarda erkekleri sömürüyorlar. Ama iki tarafta alış verişten memnun. Sonradan işler bozulabiliyor, onada katlanmaları gerekiyor.

Bir taraf gençliğini ve bedenini veriyor, diğer tarafta yıllar boyu kazandığı parasını emeğini. Ticaret yapıyorlar.

Tabiki ben karşıyım, tek eşlilik ve aile kurma taraftarıyım, ancak dünyada adalet olmadığı için, aile sistemini yerleştirmekte imkansız. Bakın batıya, aile sistemi gümledi, kendileride 50 yıl içinde gümleyecek. yahudilerin kurduğu sistem bu...

16. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Cep telde Samsung lider, son 3 ayda %22,5 luk pazar payına ulaşmış.
    iPhone geriliyor 12.1 -- dünyadaki yahudi medya imparatorluğunun desteğine rağmen yahudi firma apple'ın iPhone u geriliyor.

Çinli firmalar atakta, bu 2 firmadan sonra 3 çinli firma geliyor. Onların pazar payıda sürekli artıyor. Aynı özellikleri daha uygun fiyatlara veriyorlar.

Bizde vestel var, kaliteli ürünleri var, fiyatıda uygun ama özellikler açısından epey geriden gidiyor.
    casper gibi diğer markalarımız ise tam toplama. ha çinli almışssın ha toplama ürün.
    vestel bazı parçaları kendisi geliştiriyor hiç olmazsa, AR-GE departmanı var.
    diğer dev firmalarımız ise batıdan teknoloji transfer ediyor, hepsi yahudi, türkiye gelişsin istemiyorlar, batıdan alıp monte edip yerli markası diye bize sokuyorlar. 100 yıldır böyle. özellikle koç grubu tarafından acayip sömürüldük. Türkiyenin emeğini birikimini sürekli batıya taşıyorlar.

17. ekremsenturk

ekremsenturk Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Kendi görüşümü yazayım. Şu an üçüncü dünya savaşını yaşıyoruz. Üçüncü dünya savaşı bir sinir savaşı. Hıristiyan'lar Müslüman'lara saldırıyorlar, ama Müslüman'ların bundan bir haberi yok. Sadece hallerine şaşırıyorlar.

18. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    deep learning,

bu kavram son yıllarda ortaya çıktı, machine learning in devamı olarak biliniyor.
    Yapay zekâ yazılımlarında son katman.

Bu katman ortaya çıktığından beri, ticari piyasada yapay zekâ kullanımı hızla arttı.

En basit kullanım yerleri, kameralarla insan tanıma, konuşulanı anlama, araç tanıma nesne tanıma gibi işlemler ve internette veya telefonda karşılaştığınız sanal asistanlar.
    Bir insanla konuştuğunuzu sandığınız bazı durumlarda karşınızda yapay zekâ olabiliyor. Size yanıtları sesli yada yazılı olarak yapay zekâ yazılımları veriyor. Kısa süre içinde pek çok çağrı merkezi yapay zekâ ya geçecek gibi görünüyor.

Daha ileri uygulamaları, bilgi toplama, okuma, değerleme, sınıflama ve son aşama seçme ve sonuç üretme yazılımları.

Hem gizli servisler kullanıyor, hemde ticari olarak reklam verenler kullanıyor.
    Ayrıca sigorta kurumları gibi evrak değerlendirip karar veren yapılardada kullanılıyor.

Otonom araçlar denen sürücüsüz araçlar son hızla hayatımıza girmek üzereler. İlk kullanımını tesla otomobil firması sivillerde geçen yıl başlattı. Sürücüye otonoma geçme seçeneği düğmesi verdi.

Robotlarda kullanımı henüz tam gelişmiş değil. Büyük atılım insansı robotlarda tam verimlilikle kullanılmaya başlandığında olacak gibi görünüyor.

Buda fazla uzakta değil... 5 yada 10 yıl içinde gerçekleşebilir.

Bir yandan insan gibi dengede durup, merdiven inen çıkan engel gören ve engeli aşan insansı robotlar hızla gelişirken diğer yandanda durum değerlendirip karar veren yazılımlar dünyada pek çok ülkede hızla geliştiriliyorlar...

Bir tarihe tanıklık ediyoruz, ne kadar farkındayız.?

19. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    İnanılmaz sayın seyirciler.

Boston dynamics in geliştirdiği 2 robottan daha önce bahsetmiştim. Biri insansı robot, diğeri savaş alanlarında yük taşıyıcı eşek benzeri bişey. İkiside yürüyerek ilerlediğinden engelleri kolayca aşıyorlar. epey korkutucu görüntüleri var, savaş alanında karşında bunlardan birini görmek istemezsin.

Bu robotlardan insansı olanın son videosunu izledim, gerçekten muhteşem.

Kar varken ormanda yürütüyorlar, insan kadar dengede gidiyor. Ayağı kaydığında, dengesi bozulduğunda yere düşmeden toparlıyor. Aynı insan gibi denge tepkileri veriyor. İnsan davranışlarının aynısını kopyalamaya çalışmışlar, farklı yol izlememişler.

Yürüme dengesi, engel geçme, çevreyi tanıma TAMAM.

Elini kullanma yeteneği, sorun anlayıp çözüm üretme, konuşulanı anlama, görüntüleri sentezleme, kendi kendine öğrenme yeteneklerinin gelişmesi gerekiyor. Ancak bu yeteneklerde, dünyadan gelen haberlere bakılırsa inanılmaz derecede hızlı ilerliyor...

Bilgi yarışmasında insanları yenen yazılım, tıbbi teşhislerde uzman doktorlardan daha iyi teşhis koyan yazılım, sigortacıların belge inceleyip ödenecek tutarı belirleyecek işlemi yapan yazılım, otonom otomobiller, son olarakta ingilizlerin geliştirdiği bir yazılım var. Hakim ve avukatların yerini alacak.

Şimdilik %80 oranında doğru sonuç çıkarıyor. Ama hızla geliştiriyorlarmış...

Bu yazılım ların elinden hiçbir meslek kurtulamayacak gibi görünüyor...

Son düzenleme: 5 Eylül 2017
  20. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    ABD-memphis de bir labaratuvar, suni et üretmiş ancak gerçek etle aynı.

Zaten 10 yıldır suni et üretimi ile uğraşıldığını biliyoruz, başaranlarda vardı ancak gerçek et tadı ve dokusu yakalanamamıştı.

Bu kez yakalanmış. tat aynı, görüntü aynı.

Dana, tabuk ve ördek eti üretmişler.

Tek sorun var, gerçek etden şu an için çok daha pahalıya üretilmesi. Bunuda aşarlarsa, mc donalds gibi fast food zincirlerinde bu et kullanılmaya başlanır. Sonra fakir mahallelerde. Din adamlarına çıkar sağlanırsa fetvada verirler bu et helaldir diye.

Bu arada bizim milli eğitim bakanlığıda cihad kavramını ilk okullara soktuktan sonra ateistle evlenmeyin diye açıklama yayınlamış... lan sanki gemçler düzgün paralı iş bulup evlenebiliyorlarda...