Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dünya nereye gidiyor?

Konu, 'Konu Dışı' kısmında sedirAğacı tarafından paylaşıldı.

1. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Bankalar, kendilerinden konut kredisi çekenlere, hayat sigortasıda yapıp, sigorta parasınıda alıyorlar.

Yüzeysel bakınca tabiki haklılar diyen çıkabilir. Krediyi alan ölürse, banka parasını kurtarsın.

Ama olayı inceleyince hayat sigortasının soygun olduğunu göreceksiniz. Tabi benim bilmediğim bişey varsa onuda yazandan öğrenmek isterim.

Bi kere krediyi alanın ölme ihtimali kaç ki.? Belki 10binde bir. Zaten belli yaşın üstüne vermiyorlar. 10binde 1 kişi ölecek diye 9999 kişiden para alıyorsun.
    Peki Bunu bi kenara koy.?

Banka, konut kredisini verirken, satın aldığın konutada satılamaz kaydı koyduruyor. Borcunun tamamını aldığında satılamaz kaydı kalkıyor.
    Bu durumda bankanın verdiği para hiç bir durumda risk altında değil. Krediyi çeken ölürse, banka evi satar ve parasını alır.

O zaman hayat sigortasını neden yapıyor.? Zaten eve ipotek koymuş.?

Oda işin soygun kısmı.?

Devlet bu soygunu seyrediyor. Diyorki, kardeşim bankayı beğenmedi isen diğerine git.!!!

haydaa. Kardeşim hayat sigortasız kredi veren varmı.? YOK. O zaman devletin dediği halk kandırmacası, şark kurnazlığı.

Belliki bankalar ortak soygun konusunda yine aralarında anlaşmışlar. Hepside hayat sigortası istiyor, rekabet yok.

Adaletli bir ülke olsa her bir bankaya o yılki cirosu kadar ceza yazar. Buda banka başına milyarlarca dolar eder.

Birdahada hiç bir bankanın aklına, diğerleriyle anlaşayımda halkı soyayım fikri gelmez...

ama bizde güçlüye ceza yok, paylaşma var. halkı soyanlar aralarında paylaşıyorlar... ama sen simit çalsan 8 yıl cezası var... Gencin birine vermişlerdi 8 yıl...

Peki bankanın evi satamama ve krediyi batırma ihtimali varmı.?
    100bin TLlik eve, 60bin TL kredi verdin, 10bin TLsinide taksitlerle aldın diyelim.

Sonra adam öldü.

Bankanın batan kredisi 50bin.(faizi katmayalım çünki faiz işlerken ev fiyatlarıda yükseliyor birbirini götürür).
    Ev 100bin TL idi, bankanın batağı 50 bin.
    Evi 100 bine satamadın, sat o zaman 50 bine... yarı fiyatı.
    Satamama ihtimali varmı.? YOK
    Demekki evi satamam iddiasıda boş...

Son düzenleme: 9 Ağustos 2017
  2. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Zararlı katkı maddelerinden bazıları.

Gerçek süt ve süt ürünlerinin dayanma süresi buz dolabında 4-5 gün.
    Sütü kaynatıp cam kavanoza koyarsan ve kavanoz hava almazsa, buzdolabında kavanoz hiç açılmadan en fazla 1 hafta.
    Bundan daha fazla dayanma günü yazılan süt ve süt ürünleri, ambalajda yazmasada, katkı maddelidir.

E621 - - - MSG - monosodyum glutamat - çin tuzu - GLUTAMIC ASIT-GLUTAMIN VEYA GLUTAMAT - yediğiniz yiyeceği olduğundan daha güzelmiş gibi beyni aldatıyor. Daha çok yemenize ve daha sağlıksız şeyleri bolca tüketmenize sebep oluyor.
    E951 - - - aspartam - kanserojen - şeker yerine kullanılıyor, çok ucuz.
    E950 - - - asesülfam potasyum - şeker yerine kullanılan kanserojen.
    E955 - - - suklaroz şeker yerine kullanılan kanserojen.
    E407 - - - karagenon süt ürünlerinde jelleştirici - kalp damar diyabet kanser.
    E470 - - - monogliserit-digliserit süt ürünleri
    E477 - - - monogliserit-digliserit süt ürünleri
    E132 - - - Aliminyum lak
    E171 - - - titanyum dioksit
    E250 - - - sodyum nitrat-sodyum nitrit. renk değişimi olmaması için.
    E221 - - - sodyum sülfat, bozulmayı önler. kanserojen ve lösemi
    - - - -sakkarinşeker yerine kullanılan kanserojen.
    - - - -fosfat tuzları -guar gam - lesitin - süt ürünlerinde
    - - - -Asesülfam Potasyum(sunett) - sentetik şeker. Normal şekerden 130 kat daha tatlı. kanserojen
    - - - -Bradmix - Etin hacmini %30 artırıyor. Hollandadan ithal.

3. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Çok ilginç sn. seyirciler.

az önce kazara youTube a girdim. baktım üye görünüyorum.

halbuki youTube a hiç üye olmadım.
    Hafıza kötü diye bide kontrol ettim, yok üye olmamışım, olmamda zaten çünki kotalı mobil kullanıyorum, video sitesi ile işim olmaz.

demek bu yahudi siteleri üye sayılarını bu şekilde uçuruyorlar...

eskiden windows defender, virus tanım güncelleştirmelerini bir kaç dakkada hallederdi.
    şu son bir ayda işlem bir kaç saat süyüyor.??? sabahta aynı, akşamda.??? ne oldi acaba.?

Son düzenleme: 9 Ağustos 2017
  4. Furkan Onka Uğur

Furkan Onka Uğur Moderatör Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    42
    Her güncellemeyi okuyorum. Devam etmeni çok isterim.

sedirAğacı bunu beğendi.
  5. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Valla benim yazıları okumak ve katlanmak çok zordur.
    Çünki kendim dahil herkese giydiriyorum.

Siyasilere giydiriyorum hemde tüm partilere,
    Futbol takımlarına giydiriyorum, kendi tuttuğum dahil,

Dini kendi çıkarına kullananlara giydiriyorum.
    Dindar olanların bu yazıları okumaları ve katlanmaları çok zor, çoğunu çekinerek yazıyorum. Aha küfür geldi gelecek şeklinde tırsarak bekliyorum ama hala gelmedi. :confused::cool:

Hali ile her şeye her kese giydirince, çevremde bakıyorum kimse kalmamış. :p

sen nasıl katlanıyosun hayret ediyorum ama azimliyim, senide eni sonu küstürürüm.

6. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Dolaylı verilerle gerçeği bulma konusunda uzman olan beynimin, KESİN konuştuğum konularda yanıldığını görmedim.

Bilgimin yeterli olmadığı konuda zaten yazmam, fikir yazarsamda emin değilim diye belirtirim.

Batılı bilim adamları, KENDİ İŞLERİNE GElDİĞİ İÇİN, tüm insan ırkını tek bir maymuna bağlamışlardı.

Bense bunun böyle olmasının imkansız olduğunu zaten 25 yaşımdan beri anlamaya başlamıştım.

İnsanlar dış görünüş olarak birbirine benzesede, aynı olaylara tepkileri farklı oluyor. Bizzat şahit olduğum pek çok olay var.
    Öğrenme şekilleri farklı, uygulama şekilleri farklı.

En belirgin özellik ise, sürü davranışı.

Maymunlar sürü halinde yaşayan canlılar. Maymundan evrilen insanlarda aynı.
    Ama tüm insanlar aynı sürü bağlılığını göstermiyor.

Çoğu insan, sürüye kayıtsız şartsız bağlı iken, kimi insan sürüyü hiç takmıyor. Aynı ailede büyüyen çocuklardan bahsediyorum. Anne baba farklı soylardan. Çocukların kimi anneye kimi babaya çekmiş, kimide ortada kalmış. Aynı yetiştirme tarzıi aynı çevre etkileri ama farklı davranıyorlar.

Bu veriler ışığı altında, aynı maymun türünden evrilmiş olamayacağımızı defalarca yazdım.
    Ama batılı bilim adamları, kenyadan aynı maymun türünden evrildiğimizi söyleyip durdular.

Tabi bunlar medyada yer lan baskın bilim adamları. Yoksa farklı görüşte pek çok bilim adamıda var ama medya onları adam yerine koymayınca, fikirleri, görüşleri, tezleri yayılmıyor.

Medyanın %90 dan fazlasının en vahşi maymun türlerinden biri olan şempanzeden evrilen yahudilerin elinde olduğunu unutmayalım.!!!

Hem Türkiyede, hem dünyada. Bir tek çin'i bilmiyorum.

Daha bu yıllarda farklı maymun türlerinden evrilmiş olabileceğimiz yavaş yavaş dillendirilmeye başladı.
    Yeni haber bunla ilgili.

Denisovanlar ve neandertaller hakkında yanılmış olabileceklerini açıklayan haberlerden biri.

Kenyadan avrupaya göç eden soylara, modern en ileri insan derken, neandertal ve denisovanları geri ırk diye aşağılıyorlardı. Kim.? Tabiki batılı bilim adamları.

Ama bu yıllarda, bunun böyle olmadığı, ufak ufak çıkmaya başladı.

Fakat işin kötü yanı.

neandertal leri ilkel sanıyorduk, değilmiş, demeye başladılarda. Bu seferde biz avrupalılar neandertaliz demeye getiriyorlar.
    nerde iyi varsa oraya kendilerini koyuyorlar. Neden.? zenginiz.

İyide mafya babası kürt idirste zengin. mafya babası sedat pekerde zengin. hatta son 50 yılda bizim bütün zenginlerimizin kazandıkları para karanlık.

Önceden kendilerini 20bin yıl önce afrikadan göç eden zenciler diyorlardı. Tabi herkese aynısı. En ileri ırkda bunlar. Neandertaller ilkel.
    Ama şimdi biz neandertaliz. O zaman en ileri ırk neandertaller. Asyalılar denisovan. afrikalılar güney amerika ise zenci.

Ulan... ağır laf yazıcamda... bak bakalım saf avrupalının kafatasına, zencinin yumurta kafasından ve kan grubundan farkı varmı.? YOK Zenci ile kan alıp veriyosun, ama asyalıyla, ortadoğuluyla veremiyosun.!!!

her neyse... sin,ir bozmaya değmez...

Aynaya baksalar, şu anda dünyada eylem yapan tüm terör örgütlerini kendilerinin yaratıp beslediğini. Tüm savaşlarında bizzat kendi devletleri yada kendi silah şirketleri-petrol şirketleri tarafından çıkarıldığını görecekler.

Bakmıyorlar... içlerinde bakan yokmu.? var.!!! Ama birey onlar, ve bir dahada iş bulamıyorlar...

Son düzenleme: 11 Ağustos 2017
  7. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Hintli bir genç kız, bir yazılım geliştirmiş.

Göz hastalıklarını, uzman doktordan daha kesin teşhis edebiliyor.

Peki bunu nasıl yapıyor.?

Olay aslında çok basit, ama bir o kadarda zor.

Geliştirdiği Yapay zekâ, uzman doktor gibi aynı verilerle aynı sonucu üretiyor.

Peki fark nerde.?

Uzman doktorun tecrübesi en fazla bir kaç yüz vaka ile sınırlı iken, yapay zekânın arşivinde onbinlerce vaka analizi mevcut.

Vaka'ları doğru analiz edebilen bir yazılım geliştirmiş genç kız ve buda hint li.

Hep yazmışımdır, dünyanın en ileri ırkı, indus vadisi ve kuzey ganj vadisidir.

Tabi hindistan deyince insanların aklına sefillik ve fakirlik geliyor. Akıllı olan çok zengindir mantığı var...

Bu tamamen yanlış... En akıllı sadece kendine ve ailesine yetecek kadar para kazanır, fazlasını kazanmaz, kazanmışsada kurallı şekilde paylaşarak çevresini kalkındırır...

Ancak ilkel adam ihtiyacından fazlasına tamah eder.
    Hindistanın yüzlerce yıl ingiliz sömürgesi olduğunuda unutmayalım. Yüzlerce yıllık ingiliz sömürge kültürü etkisini hemen üzerinden atamazsın.

8. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Bankaların kârı geçen yıl %40 artmış yazıyor...

BU KORKUNÇ BİŞEY.

Devlette inşaat sektörü hariç hiç bir sektör büyümüyorken, turizm ve hizmet sektörü büyük düşmüşken, ülke büyümesi %3 bile değilken Dev şirketler olan bankaların %40 büyümesi demek, başka birileri ekstradan %40 soyuldu demek.

Basit bir örnekle anlatayım.

Köyde 3 ortaklı, tek elma ağacınız var.

Ağaç her yıl 100 elma veriyor.
    Muhtar geliyor, 3 ortağa evlerini bir bir dolaşıp bu elmaları paylaştırıyor. Senin eve geliyor 30 elma sana veriyor,gidiyor diğer ortağın evine 30 elmada sana, son rotak 30 sana, 10 tanede benim paylaştırma hakkım etti 100.

Her yıl böyle giderken, bu senede paylaşıma sıra geldi.
    Ağaç yine 100 elma verdi bu biliniyor.

Muhtar senin evine geldi al sana 50 elma dedi.???

HAYDAAA, ağaç 100 elma verdi, 3 eşit ortak yine 30 elma almam gerekir, ne bu 50 elma.???

EĞER ortaklardan biri FAZLA elma almışsa, üretimin aynı kaldığı durumda diğer ortakları SOYMUŞSUN demektir.

Bunu anlamak için gidip diğer ortaklara kaç elma aldın diye sorman gerekmez.

Ağacın bu sene 100 elma verdiğini biliyorsun, 3 eşit ortak ve 10 tane dağıtıcı payı yine 30 elma alman gerekir. Muhtar sana 50 elma verdi ise, diğer 2 ortak toplamda 60 elma alacağına 40 elma almıştır, yani 20 elma soyuldular, FAKİRLEŞTİLER.

Bankalar üretim yapmaz, üretim yapana destek olur. Bu sayede para kazanır.
    Üretim yapan sayısı aynı, üretim miktarı aynı, bankalar paraları ağaçtan toplamadı ise, ülkede birileri Çok Büyük Miktarda soyuldu arkadaş...

2x2=4

Peki soyulan kim.?

Bunu anlamak içinde DEHA olmak gerekiyor, normal zekâ ve TARAFSIZ haberleri takip etmek yeterli.

Ülkede bu yıl yapılan ölçüme göre halkın %60'ı yoksul.
    Yoksulların %40 ı açlık çekiyor, kaliteli ve yeterli beslenmiyor.

50 milyon yoksul insan 32 milyonu beyaz ekmekle karnını doyuruyor.

Peki bu nasıl oluyor, halk nasıl soyuluyor.

Elma ağacı örneğinde herşey çok basitti, ağaç tek, ürün tek, ve çalışan 4 kişi. 3 ortak bir dağıtıcı devlet. hesap çok kolay.

Ama ülke hesabı o kadar kolay değil, soygunu anlamak için hesap kitap bilmek gerekiyor ve ilgi gerekiyor.

Soyguna yine muhtar aracılık yapıyor. Yani devlet.

Devlet tüm halktan orantısız adil olmayan vergiler direk yada dolaylı toplayıp, topladığı vergileri ağırlıklı olarak belli kesimlere dağıtıyor. Devlette güç sahibi olan kesimler aralarında paylaşıyorlar. Muhtar ve 50 elmayı alanlar zenginleşirken diğerleri fakirleşiyorlar.

Halkın çoğunluğu bu paylaşımdan hakkını alamıyor. Kazandığı gelirin %60 ını direk yada dolaylı vergi veren, devletin dağıtımından %10 pay bile alamıyor.
    Ama vergi kaçıranlar ve hiç vermeyenler, devlet paylaşımından verdiklerinden çok fazlasını pay olarak alıyorlar...

Bu yıllara yayılıyor yavaş yavaş gerçekleşiyor. yavaş gerçekleştiği içinde halk fakirleştiğini anlayamıyor.

Devlettekilerin yaptığı direk hırsızlıklardan yolsuzluklardan da bahsetmiyorum. yasal soygundan bahsediyorum. Gerçek soygun çok daha büyük.

9. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    İlginç haber Mazda otomobil markasından.

Mazda fabrikası yeni bir benzinli motor piyasaya sürüyormuş.

özelliği ise, şu anki benzinli motorlardan çalışma prensibi olarak farklı olması. Benzini bujilerle ateşlemiyormuş, dizel motorlar gibi sıkıştırma ile benzini ateşliyormuş. haber yeni fazla detay yok.

Eskiden başka firmalarda bu tür motor üretmişler ama kullanmamışlar. mazda ilk kullanan olacakmış. tabi tüm modellerinde kullanmazlar diye düşünülüyormuş.

Bu sayede %30 yakıt tasarrufu sağlıyormuş.

mazda eskiden çok çok farklı teknik tasarıma sahip bir motor üretip kullanıyordu. wankel motor.

Ancak yaygınlaşamadı. O konuda detay bilmiyorum ama motoru incelediğimi hatırlıyorum.
    Şimdide yine azda olsa farklı bir motor üretmişler.

Tabi tüm gelişmiş ülkeler benzinli ve dizel motor üretimini önümüzdeki 10-15 yıl içinde durduracaklarını açıklamışken mazdanın yeni benzinli motor geliştirmeside ilginç. Acaba para boşamı gitti.???

10. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Yıllardır, üstte taşınan tüm elektronik aletin yerini gözlüklerin alacağını yazıp duruyorum.

Bu yıl gözlük olayına hız verdiler.

apple da akıllı gözlük üretiyor ve asistan siri sayesinde gözlüğü sesli kullanacakmışsınız.

kulaklıklı telefonla konuşma olayına sinir oluyordum çünki biriyle konuşmaya çalışıyorsunuz, o sizin suratınıza mel mel bakıyor. Kulağında kulaklık, kafa başka yerde.

Şimdide ağızlar sürekli oynayacak ama kendi gözlükleri ile konuşacaklar.
    "Lan Siri, Annemi ara" "Anne yemek te ne var. Gözünmü şiş senin, anne yine dayakmı yedin, polisi arıyom.
    baba ha ordamıydın, bırak o odunu, 500 kaat verirsen polisi aramam."

Bu TV ler herşeyi kısa yoldan zengin olmaya ve lüks tüketime endeksledi. gençler artık böyle yetişiyor.

Yahudi sistemi bu...
    Dünyayı yöneten yahudi aileler, kendi kulelerinde yanlız ve korku içinde yaşarken, tüm dünyayı, uyuşturucu alkol ve cinselliğe boğuyorlar... üstün insan ırkı ya!!!. tabi herşeyi biliyorlar...

biri onlara en vahşi maymun türü şempanzeden evrildiklerini söylemelimi.!!!

ne farkedecek.

11. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Bu tüketici hakem heyetleri güzel bişey ancak ben faydalanamadım.

Aslında halk yararına geliştirseler, geliştiren partinin oyları acayip artar. Ama şu haliyle çok cılız.

Başvuruyu kolaylaştırmışlar, artık e-devlet sitesindende müracaat edebiliyorsun.

Ben bi kez işim düşmüştü bu hakem heyetine.

Çok yaşlı annem bi sürü bankaya gitmiş, yaşından dolayı kimse kredi vermemiş. Ama öküz soyundan gelen ziraat bankasının bir çalışanı krediyi vermiş. 10.000 TL. 3000 TL sinide sigorta ve diğer adlar altında kesmiş. 7.000 TL vermiş.

86 yaşındaki kadına kredi vermiş, hırsız k... ne desem az...

Gittim hakem heyeti denen yere...

Karanlık bir oda, kimse yok.

Sordum, aradım sonunda bahçedeki kafeteryada buldum, keyif kahvesi içen bir ortayaşlı kadın. heyet değil tek kişi...

Çıktık maaş aldığı makama... Durum böyle böyle, bu 3.000 TL yi geri alabilirmiyiz...

Git bankadan belge getir dedi işin içinden çıktı...

Bankaya 3 kez gittim, banka belge vermedi... adamları vuracak halim yok...

Hırsız devlet bankası çalışanına 3.000 TL yi kaptırdık... Annemide artık kontrol altında tutuyoruz, kimin aklına gelirdi 86 yaşındaki kadına hayvanın birinin kredi vermeye kalkacağı.

Hakem heyetinede başka hiç bir konuda gitmedim. İŞİ zaten bana yıkıyor, kendisi kıçını kaldırmıyor... İşi ben yapacaksam, sana niye geleyim. zaten bilgiside yoktu, bu kadar yaygın bir konuda bilgisi yoksa, ne işe yararki o heyet. Zaten müşteriside yokki, zamanını CAFE de geçiriyor...

12. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
  13. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Yazılım sektörü, sanayi sektörü kapsamına alınmış.

2016 yılında 1 milyar dolarlık yazılım satmışız... Bu iyi bir rakam... devlet çelme takmasa, bizim teknoloji sektörü alır başını gider, dünyayla yarışırız.
    Maalesef siyasete hep en yetersiz insanlar giriyorlar. Bunlarda gelişen herşeye köstek oluyorlar.

14. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Dün yurt dışından parayla transfer ettiğimiz atlaetlerden azeri olanı dünya şampiyonasında Türkiye adına yarıştı ve altın madalya aldı. Kendisini tebrik ediyorum.
    Diğeri de engelli 400 mt yarışında, ikinci oldu adı escobar, oda ya meksikalı yada latin amerikalı olsa gerek.

Türkiyeye 2 madalya kazandırdılar.
    Tabi bunu tüm ülkeler yapıyor, yabancı ülkede yetişmiş adamı parayla transfer ediyorlar. Biz biraz abarttık ama çok sorun değil.

Futbola harcadığımız paranın yarısını atletizme harcasak, yabancı ülkelerden sporcu ithal etmeye gerek kalmaz.

Dün akşam üzüldüğüm yan, TRT spikerinin ağlaması oldu. Azeri ülkesinde yetiştirilen, azeri asıllı Guliyev Türkiye adına yarıştı dünya şampiyonu oldu, bizim spiker ağladı.
    Sanki adamı biz yetiştirdik. Vergilerimizle satın aldığımız bir madalya, ağlayacak ne var. ver parayı al.

Ülke kültürel açıdanda, parasal açıdanda hızla uçuruma gidiyor.
    Başka bir sitede her şeyini ingiltereden satın almaya çalıştığımız "yerli milli" savaş uçağımızın reklamı vardı. İngilizler teknolojiyi başka ülkeye satmamıza ses çıkarmayacaklar diye seviniyormuşuz. Sevinçten onlarda ağlayacak. İtalyanlar "yerli milli" helikopterimizi satmamıza izin vermemişlerdide.
    Öbür sitede herşeyini isveç ten aldığımız "yerli milli" arabamızın reklamı... italyadan aldığımız "yerli milli" helikopter...
    Gelişmiş ülkelerin arkası ile güldüğü olaylar bizde gurur kaynağı.

Çoktan Afrika olduk.

15. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    telefon operatörlerinin bilmediğim bir hizmeti varmış.
    NERDEYİM yazıp 2222 ye gönderince, konnum bilgini ve yakınındaki devlet kurumlarını, sokak adlarını ünlü yerleri filan sana gönderiyor.
    3 operatörden bu mesaja para alanda var, bi kaç TL.

ne işe yarar? bilmiyorum.
    GPS i olanlar zaten yerlerini biliyor.

hani çocuğum nerde deyipde cevap sana gelseydi çok işe yarardı.
    yada evde karım yanlızmı yazıp 2222 ye göndersen, kocam günde kaç tur boynuzluyo beni mesajıda yeterli..
    tüm arkadaşlarım karılarını boynuzluyo. Bazıları tam hayvan, dişi sinek görseler takip ediyorlar. Bitek bir karadenizli arkadaşım dirençli çıkmıştı. 2 ay önce karşılaştık sanırım kafa yapısı değişmiş. Boynuz olayını denemeye istekli gördüm. Ama en azından 50 yaşına kadar bekledi...

Zaten maymun belgesellerine bakın, aile hayatına bakışları insanlarla aynı.
    Erkekleri özgür, tüm dişi maymunlarla çiftleşmeye çalışıyorlar ve elinde 100 dişi maymunda olsa onları ölümüne elinde tutmaya çalışırken gözü yüzbirincide.

dişi maymun farklı, onlar bi sürü dişi tek erkeğin kontrolune girmeye istekli. Ama erkek arkasını dönerse yada güçten düşerse anında başka erkeğin himayesine girmeye istekliler.

İnsanlardan farkları varmı.? kadınlarda erkekleri güçten düşünceki bu günümüzde az para kazanmaya denk geliyor, anında yedekte tuttukları erkeğe geçmiyorlarmı.

yada milyonlarca bekar erkek elleri bacak aralarında gezerken, hep evli erkeklerin çevresinde kuyruk sallamıyorlarmı.?
    İnsanlarla hayvanlar özde aynı, şekil farklı.

Son düzenleme: 12 Ağustos 2017
  16. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Yeni keşif, İngilterede 15bin yıl önce yaşayan insanların yamyam olduğu yönünde.

herhalde bu keşif, biraz kendilerine gelmelerini sağlar.

Batılı bilim adamları sık sık amerika yerlilerinin insan kurban ettiklerini dile getiriyorlardı. Arkasında yatan niyet ise, tamam biz onları 500 yılda katlettik, maya'ları, inka'ları, aztek'leri, kızılderilileri kılıçdan geçirdik, altınlarını değerli madenlerini 500 yıl boyunca avrupaya taşıdık, ama onlarda dini ritüellerde insan kurban ediyorlardı.

Yani öldürdük ama hak etmişlerdi, onlar kötüydü...

Al işte, zaman herşeyi hallediyor... yamyammışsınız olm siz... dicem ama, şu anki avrupalı kaç bin yıl önce ingiltereye göç etti bilmiyorum. 20bin yıl önce kenyadan yola çıkıp avrupaya geldiklerini okumuştum. Ama kaç bin yılda geldiler.???

Yolda sümerleride devirdiklerini, kanlarını bozduklarınıda tahmin ediyorum.. Sümerler mezopotamyada iken güneyden gelen kabileler den epey saldırı almışlar, asya ırkındanda saldırı almışlar... hep kendilerini savunmuşlar ama nereye kadar.?

tabi avrupalıya giydiriyorum ama bizden farkları yok demeye getiriyorum. yani onlar üstün değil, aynen bizim gibi hayvanlar.

Türkiyede dün 2 kızı motosikletli erkekler elle taciz etmişler. kızlar orda bekleyen motosikletli polislere gitmişler, durumu anlatmışlar. polislerde siz böyle giyinirseniz onlarda yapar demiş. Kızlar çıplak değil, 40 derece sıcakta sahil şehrinde normal şort var üstlerinde.

Ama polisin kafa belli, tacizci kafasındalar, onlar elledi biz elleyemedik kafası. tartışma sonucu kızları dövmüşler.
    Ne sonuç çıkar. Polisin tekme atarken ayağı incindiği için kızlara ceza gelir...

tam bataklık olduk...
    o polisin kızını taci etseler, tüm ülkeyi yakar... beyin yokki, bugün ona yarın sana...

EK: yeni okudum, kızların elinde bira şişesi varmış. polis şişeyi görünce kızlara orospu muamelesi yapmış.
    doğru olan şu. polis bir çalışan ve kendisine öğretilen kuralları uygulamak zorunda, bunun için maaş alıyor. yapması gereken, doğru olan şu. Kızların elinde bira olması suçsa, işlem yaparsın. Suç değilse o konuda POLİS olarak bişey yapmaya hakkında yetkinde yok. Taciz edenler ise kanuna göre suçlu, onlar hakkında direk işlem yapman gerekir... Şu an ise, polislerin ağır ceza alması gerekir, örnek olması açısından...ama almayacaklarını hatta terfi etme ihtimallerinin olduğunu biliyoruz.

Son düzenleme: 13 Ağustos 2017
  17. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Elon Musk'ın yapay zekâsı, bir bilgisayar oyununda, o oyunun profesyonellerini yenmiş.

Başta yenemiyormuş ama öğrenme yeteneği olduğu için bir zaman sonra yenmeye başlamış. Şimdi en iyi oyuncu kendisi.

Yapay zekâ lı ticari bir projede hiç çalışmadım, ancak 25 sene kadar önce pascal dilini öğrenmek amacı ile bir oyun yazmaya karar vermiştim, bilgisayara karşı oynanan grafik oyunda, bilgisayarın yapay zekâ kullanması gerekiyordu. (Yeni bir dil öğrenmem gerektiğinde, küçük bir proje yazarak o dili öğrenirim, alışkanlığım bu)

Yapay zekâ konusunda hiç eğitim almadım, makale okumadım sıfır bilgi düzeyi ile oyunu yazdım. Oyun çin damasıydı.
    3 hamle sonrasını hesaplatıyordum.
    Yapay zekâ beni yenemedi ama bi kaç oyunda bazılarını yendi.

Hali ile yapay zekâ nın basitçe nasıl yazılabildiği hakkında fikrim var. Profesyonel zekâ yazılımları algoritmaları konusunda hiç fikrim yok. Belki benle aynı yöntemi kullanıyorlar, belki tamamen farklı.

Asıl bilmek istediğim şey ise, NASIL ÖĞRENİYORLAR. İşte bu konuyu merak ediyorum.

Bu tür konularda Türkçe kaynak bulmak çok zor. sadece basit çeviriler görüyorsunuz.

Basitçe düşünürsem: Öğrenmek amaçlı her dakika tonla çöp bilgiyi depolamaları lazım. İçindende işe yarayacak olanlara KARAR VERİP belli mantık bağları ile saklamaları lazım.

Bi ara bu konuda düşüneyim ve biraz araştırma yapayım...

18. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Son 20 yıldır güney amerika kıtası ülkesi Venezuella'da olaylar bitmiyor.

Venezuella'nın bizi ilgilendiren tarafı ise, orada oynanan oyunların aynısı bizdede 80 yıldır oynanıyor.

Venezuella yı Başta ABD olmak üzere batılı ülkeler kendi kontrollerine alarak sömürge yapmaya çalışıyorlar. Geçen hafta bizzat CIA başkanıda açıkça söyledi. Ülke 14 yıl önce chavez darbesi ile abd kontrolunden çıkmıştı... rahatça sömüremiyorlardı...

Birde dışarıdan bakınca herşey çok rahat görünüyor.

Venezuella'da son 14 yılda olan olaylara bakın, bizim geçmişte yaşadıklarımızın aynısı, sadece hızlandırılmış gösterimle.

Dış destekle suni yaratılmış ekonomik krizler, dışardan emir alan azınlıkların ayaklanması,
    abd nin para ile destekleyip birbirinden habersiz büyüttükleri grupların sürekli eylem halinde birbirlerine girmesi,
    halkın yokluk çekmesi, malların saklanması, karaborsanın hortlaması, halkın büyük kesiminin petrol zengini ülkede varlık içinde yokluk çekmesi,
    dış destekli grupların silahlı çatışmaları, dükkanlarda kuyruklar, dışarıdan baskı gelmesini isteyen içerideki bazı siyasi gruplar, darbe isteyen gruplar, dış destekli ayaklanmalar...

Bunların hepside bizde sık sık oldu. Bizzat o dönemleri emniyet amiri mehmet ağar yeni açıkladıki, bizde çatışan sağ ve SOL grupların tamamını CIA kurmuş ve birbirleri ile çatıştırmış. mehmet ağar olayların tam içindeydi ama daha yeni anlamış CIA nın oyuncağı olduğunu. aynı şekilde geçen aylarda başka bir sağcı bakanda açıkladı, nasıl bir oyunun içine çekildiklerini...

Ama biz içerde iken hiç bir şeyin farkında değildik. çünki bizim medya tamamen bu oyunları çıkaran batılının elinde... 100 yıldır bu yahudi medyasından kurtulamadık. medya olaylara körükle giderek batıya sürekli destek oluyordu halada öyle...

Bizim medya bi yandan batı emellerine destek olurken, diğer yandanda Türk kültürünü yok etmeye çalışıyordu. Birlik beraberliği yıkarak bir ulusu sıradan kalabalığa dönüştürmeye çalışıyordu. Geleneklerimizi bir bir yıkıyordu. HALA da yapıyorlar.

Kocasını boynuzlayan şu ünlü televizyon yıldızı kadın var. Kocası askerdeyken onu bir yunanlı ile boynuzlamıştı hemde defalarca... Olay ortaya çıkınca kadın oynadığı çocuklar duymasın dizisinden kovuldu... Askerliği kutsal sayan bizim millet için bu kadın cezalandırılmalıydı. Ama ne oldu. Hemen başka bir medya patronu kadını korumasına aldı ve ona tonla iş verdi. fatih aksoy... işte kültürümüze sürekli hançerler sokarak yozlaştırıyorlar, böylece bu kültür etrafında birleşmiş bir ulus ortada kalmayacak...

ermeni soykırımı olduğunu geçen yıllarda açıklayan italyan kökenli george clooney var... hala bizim yahudi televizyonlarında her gün filmleri oynatılıyor...belliki oda korumaya alınmış.

Fazla uzun yazı oldu... bu tür yazıların anlamı yok çünki ülkemiz geri dönülmez yolda... tamamen batmadan geri çıkamayacağız... bu günler iyi günler... yahudi düşmanı gibi görünen bizim siyasetçiler varken zaten yabancı düşmana gerek yok ülkeyi birbirine düşürüp hırsızlık kültürünü yerleştirip batırmak için... aslında bizim siyasetçilerin hepside, sağcısı solcusu, ilericisi, gerici dincisi hepsi abd yetiştirmesi..
    gençlikleri, abd emri ile verilen arap ülkeleri paraları ile kurulmuş eğitim kurullarında geçti. ABD güdümünde olduklarını sadece en tepedeki 3-5 kişi bilir. Bu 3-5 kşinin topladığı örgütlediği kalabalıkların abd den haberi yoktur. hatta örgütü abd düşmanı bile sanabilirler.

mesela fetö nün abd yetiştirmesi olduğunu yüzbinlerce kişilik feto grubunda sadece üç beş kişi biliyordur. 40 yıllık örgüt son üç beş yılda abd uşağı olduğu ortaya çıktı, yoksa kimse bilmeyecekti.

Olay şuki gerçeği sadece tepedekiler bilir, geri kalan parayla tutulmuş çıkar gruplarıdır. en altta ise kandırılmış hiç bir şeyden haberi olmayan sempatizanlar vardır.

19. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    ÇİN 20 yıl içinde, android ve windowsu tarihe gömecek diye düşünüyorum.!!!

android ve windows gömülürse, facebook, twitter, youtube benzeri batı üretimi sitelerde hasta yatağına düşerler.

Peki NEDEN.?

Az önce okuduğum haber, bu düşünceyi aklıma soktu. Daha önceden bildiğim haberle birleştirince, bum...:eek:

Ne kadar işin içindesiniz bilmiyorum ama banka bilgilerimiz her geçen gün daha fazla internette yer alıyor.
    Banka hesapları direk internete açıldığı gibi, bankaya eriştiğimiz bilgilerde toplu olarak internette yığılmaya başladı.

Kredi kartı bilgilerimizi, tüm giriş şifrelerimizi internette bazı sitelere ve arkalarındaki işletim sistemlerine emanet ediyoruz. Bu siteler devlet siteleri olduğu gibi özel sektör siteleride olabiliyor.

Yetmiyor kart bilgilerimizi satın almalarda internette kullanıyoruz.
    bankalar her geçen gün daha fazla hesap bilgisini internete açıyor.
    Cep telefonlarını yakında herkes kredi kartı olarak kullanmaya başlayacak, şimdiden kredi kartı bilgilerimizi android telefonlardaki yazılımlara giriyoruz.

Bankaları ise her geçen gün daha fazla kullanmak zorunda bırakılıyoruz çünki devlet in işine geliyor. paran bankadaysa kontrol edebiliyor o sebeple kira bankaya yatacak hemşerim, maaş öyle, elektrik su öyle vergiler öye filan...

Artı biz para taşımaktansa banka kartları kullanmayı tercih ediyoruz.

hali ile tüm sermayemiz bankalara emanet. Ama bankalarda her geçen gün hesaplarımızı daha fazla internete açıyor.
    Windows ve android işletim sistemleri isteseler tüm banka bilgilerimize sahip olurlar. Hem client tarafı hem server tarafı bu işletim sistemlerini kullanıyor. Unix linux IOS OS aklınıza gelmesin onlarda batı üretimi...

Neyse yazıyı fazla uzatmayayım.

Her geçen yıl internette daha fazla güvenliğe ihtiyaç hissediyoruz. Hele şu cep telefonlarının kredi kartı yerine geçmesi, güvenlik ihtiyacı olayını hızlandıracak.

Peki en güvenli bilgisayar ve işletim sistemi hangisi... hangisine tüm sermayenizi emanet edersiniz...

Tabiki kuantum sistemlerine... Çünki bu sistemle cihazlar arası haber AKIŞI sıfıra iniyor. Hali ile üçüncü kişilerin bilgilerinize arada ulaşmasına imkan yok...
    Peki kuantum bilgisayarlarda en ileride olan ülke hangisi. ÇİN.

Dün, uydudan kuantum haberleşme testini başarı ile yapmışlar.

Sonuç: Güvenlik ihtiyacımızın hızla artması ve bunu çin lilerin sunacak olması. 20 yıl sonra batı sistemlerini terk edeceğimiz anlamına geliyor... 20 olmazda 30 olur bunun için birbirimizi üzmeyelim.

batı bunu kabullenecekmi.? Kabullenmiyor...

Asya ile savaşı bir çok alanda ve bölgede son hız devam ediyor... Suriye, afganistan, kuzey kore, türkiye, ukrayna, katar, venezuela, küba, iran, ırak, mısır, kuzey afrika hatta afrika ve latin amerikanın tamamı... her yerde savaşıyorlar...

En vahşi hominid maymun şempanzeden evrilen batı, yenilgiye doğru giderse, ki gidiyor, son çare topyekün nükleer savaşa girmeye kalkabilir...

YAZIN BUNLARI BİR KENARA. kontrol edecem.

20. sedirAğacı

sedirAğacı Daimi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı.
    Hayrettin bi durum sayın seyirciler.

2 gündür bi türlü textbox autocomplete olayında takıldım kaldım, istediğim gibi yapamadım.
    .ashx ile yapayım dedim yok. asmx ile yapayım yok.
    internetten jquery li örnek indirdim çalıştı ama jquery kullanmak istemiyorum.
    Ama maşallah gençlik jquery ye çok sıkı sarılmış, artık tüm örnekler jqury li... en fazla 10-15 sene sonra terkederler. flash ıda terkettiler... javascriptin kendisi varken ek kütüphane kullanmak, islamı, kuran varken imamdan öğrenmeye benzer. imamın kapasitesi ve niyeti ile sınırlı kalırsın.

Her neyse iş yarına kaldı...
    casper servis bilgisayarıma format atınca geçmişte yazdığım tüm örneklerde gitti. autocomplete de dahil.

her neyse yarın sakin kafa ile bi yöntem düşüneyim...